Živý v Joburgu

(festivalový název)
  • Česko Život v Joburgu (neoficiální název) (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi
Kanada, 2005, 6 min

O rasové diskriminaci vesmírných vetřelců v Jihoafrické republice. Ostřejší bomba proti apartheidu. (Festival otrlého diváka)

5150

Nelíbilo se mi to. Přesto oceňuji velice slušné triky a originální obličeje vetřelců. // "Otrlý divák" 2007 ()

JohnCZ

Tři hvězdy za dobrý nápad. Ten se ale dokázal pořádně vytěžit a výborně zpracovat až v nadcházejícím District 9. ()

corpsy

V podstate ide o ( neplánovaný ) predkrm k Blomkampovmu DISTRICT 9, samozrejme s minimálnym rozpočtom, čo je aj náležite vidieť. Jeho dokumentárny štýl ale tomuto kraťasu svedčí. ()

Revanx

Za tie peniaze paráda, cítiť z toho atmosféru, ktorú potom Blomkamp vtisol celovečernému bratríčkovi. A Copley tu ešte nemá fúzy :) ()

F.man

Solidní kraťas po kterém se vůbec nedivím Jacksonovi, že si Blomkampa vybral a dal mu mu šanci ho natáhnout na 112 minut. ()

PauloZ

Čekal jsem, že to bude jak u čísla 9, kde byl kratas opravdu špičkový. Toto je sice pěkná předehra na celovečerák, natočená velice realisticky jako dokument, ale bohužel nic zvláštního, roboti vypadají jak starý robocop s křídlama, nebo co. ()

ledzepfan

Kouknout se na tuhle syrovou záležitost s vizí a nápadem hned po změkčilém Elysiu-to je jako rána rezavou kudlou do srdce inteligentního scifisty :/ ()

VojinRyan

Ukážka toho, ako to vo svete chodí medzi ľudmi, len je to vyobrazené pomocou alienov s iného sveta. Realita, ktorá trvá už niekoľko desiatok rokov a je stále aktuálna. Veľmi kvalitný snímok, ktorý je taký malý štartovný bod filmu District 9. 75% - 4* ()

Wysch

Těžká sociální kritika, oproti Tempbotovi jasně namířená na apartheid. Tož, doufám, že v celovečeráku tenhle talent ukáže i něco víc, než jen tu kritiku. ()

erased

Excelentní předchůdce filmu roku 2009 a zároveň jeden z nejlepších a nejsilnějších krátkometrážních filmů, které jsem viděl. District 9 očividně nebyla jen šťastná náhoda a Neill Blomkamp se pro mě tímto stal jedním z nejnadějnějších režisérů současnosti. ()

italka63

Velmi dobrý kraťas, formou dokumentu vytvořený, takový předstupeň District-9. O tom, jak by to klidně mohlo být....anebo s lidstvem i naopak, ono si toho stejně moc nezaslouží. ()