Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Mikino00

Vyvrcholení deváté a desáté řady seriálu plynule navázalo ve všech ohledech nejen na děj, ale i na všechny jejich neduhy. Je to již jiná Stargate, scénaristicky odbytější, hloupější a s řadou velice příhodných zkratek, které bohužel tvoří i zásadní dějové zvraty. Pro film jsou příznačné a zcela vypovídající dvě scény: Tealc se probere těžce zraněný na cizí planetě a vydá se náhodným směrem k cíli ke kterému dojde právě včas a vše zachrání; a také scéna, kde na planetě tým hledá archu, kterou předtím hledali stovky vojáků a členů odboje a přesto přehlédli obří kamenný vstup do podzemí, který jejich oči, ani technologie neodhalily... ()

Movie Gourmet

Stejně jako Stagate: Continuum bylo důstojným zakončením seriálového boje s Goa'uldy je i Archa pravdy důstojným zakončením boje s Ori(i). Nechybí zde akce, mystično, úžasné vizuální efekty a díky sexy Vale (Claudia Black) ani vtip. Slušně tak nahrazuje humor legendárního Jacka O'Neal(a). Všem fanouškům seriálu vřele doporučuji. Verdikt: 4*-5* a 80 - 85 % (je lehce ovlivněn mou náklonností k seriálu Stagate: SG-1, a proto nemusí být a zřejmě i není zcela objektivní :-) ) ()

TheGunner

Pokud jste nesledovali 9 a 10 sérii seriálu, tak tenhle film rovnou vypusťte, nepoberete to. Já se filmu nemohl dočkat, strašně jsem se těšil až uvidím, jak se vypořádají s Orii a musím říct, že se mi to moc líbilo, hodně povedenej závěr tohodle problému. ()

Blue.Shark

Velmi důstojné ukončení jednoho z mých nejoblíbenějšíc seriálů. Závěr byl na můj vkus dost uspěchaný a hudba se někdy vyloženě nehodila k situaci, ale i tak je to na hezké čtyři hvězdy. A Amandě Tapping sluší dlouhé vlasy mnohem víc. ()

Carbo

Dobře natočený film avšak nedosahující kvalit prvního filmu ze světa hvězdné brány. Zkouknuto v HD. ()

Grizzly

je to sice jen prodlouzeny obycejny dil SG-1, ale to je taky super :)...sem proste fanousek...jen ta bitka dvou balonku jako povznesenych bytosti byla trosku smesna ;)...btw za dob serialu fungovala dobra casova kontinuita mezi SG-1 a Atlantis. Docela mne diky tomu prekvapilo jak Sam zvlada v Pegasusu sefovat Atlantis a zaroven v galaxii Ori strilet replikatory :) ()

strangercz

Všichni si pamatujeme ten památný okamžik když se poprvé na obrazovkách roztočila Hvězdná brána. 8 dlouhých let bojovala SG-1 s těmi nejhoršími nepřáteli v galaxii. Když už se zdálo že Goaldi i replikátoři jsou minulosti objevil se mnohem silnější protivník. Ori kteří mi připomínají křesťani ve středověku a jejich Křížové výpravy proti nevěřícím. Jelikož tato linie byla nastíněná až v posledních dvou sezónách musela být nějak rozumě ukončena a to se povedlo na jedničku. Film jako takový trpí tradičními neduhy tohoto univerza. Ale pokud se přes to přenesete dostane se vám důstojného zakončení. Mozek velí dát za 4* ale srdce za 5*. Hlas srdce je silnější. Bylo mi potěšením strávit těch deset let po boku Sg-1 ()

Aluminium

Iba mne pripomínala posledná 9. a 10. séria a tento film niečo nám dosť blízke? :D Perfektné ukončenie výborného seriálu. ()

Saur.us

Film primárně určen fandům seriálu nezklamal, završil důstojně přesně v duchu celého tohoto vesmírného putování. ()

sirien

Velmi, VELMI slabý pokus o epické uzavření série. Pominu-li, že Ori byli v SG universu dost otravný sami o sobě... ten film má dvě hlášky a nic zajímavého, co by diváci SG už neviděli (několikrát) ()

gumbo

Tohle už opravdu nemuselo být. SG měla skočit, když padli Goauldi a nemělo přijít tohle umělé natahování s pseudoGoauldy a hloupým dějem který opakoval co už jsme viděli. Poslední serie jsem nesledoval (možná jeden dva díly), tak jsem chtěl zjistit jestli mě k nim tenhle film nepřiláká. a ani náhodou. Trapný fádní meganudný děj, plný recyklovaných záplatek...pfuj...to i Continuum byl o 2 třídy lepší a přesto to byl jen průměr. Tohle zachránilo od odpadu jen to, že to je SG a tudíž mám možná trochu větší nároky (a jsem pak více zklamán) než u jiných béčkových tv sci-fi ( a hlavně by si to tahle dobrá serie nezasložila)...30% ()

DemonizeR

Poslední dvě série SG-1 byly díl od dílu horší, a tenhle film naštěstí završuje dost nepovedenou orijskou válku, díky bohu.... ()

PDcz

1* bod, ale takovej ušmudlanej Nehaňte mne, ani na mne nepřivolávejte kletbu, ale jak tohle hodnotit? [X] Minus 4**** body najednou Ač je Jíťa fanouškem hvězdné brány, po prvních minutách se mne zeptala, jestli je toto parodie či opravdové pokračování. Odpovím tedy veřejně: toto nebyl vtip. Jistý si nejsem, ale museli by mít pokleslý smysl pro humor. A co se nelíbilo? Vše.. akční scény, scénář, herci, dialogy, konec... [X] Já sem v peklo nevěřil, ale možná začnu. ()

char_t

Pro všechny fanoušky seriálu, co poctivě shlédli alespoň posledních pár sérií, je tenhle film nezbytností, dlouho očekávaným vyvrcholením seriálu. Přesto mám pocit, že to měl být jen poslední dvoudíl a ne samostatný film, pak by to bylo na pět hvězdiček. Ale stejně poklona tvůrcům, že sebrali odvahu dlouho vysílaný seriál definitivně ukončit a povedlo se jim to s grácií a přesně v duchu celého seriálu. Pokud neznáte aspoň poslední sérii SG-1, ruce pryč. ()

Luk Skywalker

První ukončovací film skvělého sci-fi seriálu. Sestava je zde jak na konci 10.řady a klidně to mohl být dvojdíl zařazený právě závěr desáté řady. Nic zvláštního na něm není. ()

asentra

Carterová má dlouhý vlasy!!! Stargate forever!! Myslim, že neni co dodat, pokud patříte mezi skalní fanoušky můžete být jenom nadšení. ()