Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Lachtaan

Děsivé, děsivé, sakra děsivé. Kdysi jsem absolutně nevěděl, co si to vlastně pouštím, dodneška se musím smát tomu, jaká slátanina z dánských filmových rukou vůbec dokázala vzejít. I tak ale musím po 2 a půl roce upravit hodnocení, protože jsem začal poslední dobou animované filmy pro starší věkovou skupinu přímo hltat. A i v prostém Terkelovi se objevily hlášky, na které do smrti nezapomenu. "Ještě že ta tlustá kráva nikomu nepřistála na hlavu" ()

Jazzzz

Mě to teda osobně ostré přišlo. Takový pěkný filmek pro dospělé. Originální animace, která není vždy na škodu a super děj... Výborné herecké výkony - :-) to asi nejde u animáče říct... Ale ten jeho otec, který neumí nic jiného než "no" je hustej! ()

Redi

Paráda... pobavil jsem se. Poslední animák co se mi líbil byl Spláchnutej, potom ještě Madagascar (hlavně kvůli dabingu Chrise Rocka-zebra)... Tohle je ovšem uplně něco jiného. Humor ala South Park, takže bych na to nenechal se dívat děti. ''Zápletka'' mazec... takže mě konec dostal. Není to ale nic na přemýšlení, takže mozek klidně vypnout a sledovat, potom se pobavíte. Doporuřuji se na to podívat vyjímečně s českým dabingem, který se podle mého opravdu povedl. No, a ty hudební vystoupení, u těch jsem šel do kolen. :) Nedoporučoval bych to lidem, kteří nemají pochopení pro nadmíru vulgarismu, protože to neumí brát s nadsázkou a jsou to zaprdění suchaři. :) ()

T-pack

Kdyby všude nepsali, že je to parafráze na South Park, možná bych si to užil víc... nebo se na to nikdy nepodíval. Ale chci předznamenat, že se South Parkem to má hodně málo společného. Že je to o dětech, co mluví sprostě a taky se tam zpívá. Jinak je to úplně jiný snímek s úplně jiným (jestli vůbec nějakým) záměrem. Animace byla otřesná, ale něco mi říká, že snad schválně. Je pravda, že tohle u South Parku prochází, tady ale těžko. Takže jednu hvězdičku se skřípěním zubů za Jasona. Chvíli jsem přemýšlel i o druhé, za freestyle napsaný Adamem Svatošem a.k.a. Katem, ale s tím mají dánští tvůrci těžko něco společného. ()

Petr23

Nevím co proti tomu všichni mají. Originální animace a celkem dobrá záletka. Náš dabing tomu navíc přidal na originalitě. ()

swe

Nečekané zvraty, super vyprávěč, bezva hlášky, zajímavé charaktery, úžasné songy, ujetá animace a vyjímečně dobrý, český dabing! Nenáročná zábava jenž, snad nezamýšleně, nakousává vážná témata jako například problém šikany na školách či chudobu v Thajsku :) Nikdy nevíš, kdy se může trubka hodit!. ()

Danny F.

Já se naopak skvěle bavil. Trochu mě to přípomínalo South Park, bylo to dobře sprostý (chvílemi si myslím i zbytečně moc), komediální a drzé. Legrace je to vcelku dobrá a postavy fakt vtipné. 80% ()

yeniczek

Tak tohle mi těžce nesedlo... Nechutná grafika (je mi fuk, že to je záměr), nevtipné hlášky (i sprosťárny se musí umět podat - zdravim SP a nebo Jaye a tichýho Boba) a do toho za uši tahající dabing... Ale proti gustu... 2/10 za překvapení, že to mělo pointu... ()

AngelusCZ

Terkel je docela zvláštní a netradiční animák. Má pěknou animaci, hudebně to není zas, až tak špatné, pár vtipů je docela vtipných a jen jedna scéna stojí za shlédnutí, to je scéna, kdy naštvaná tlusťoška vyskočí z okna a nádherně se rozplácne o zem, moc pěkné a vtipné, ale má to i jednu nevýhodu. Příběh. Děj je šíleně nudný a já se tak trochu těšil, až film skončí. Já osobně sem čekal mnohem víc a možná proto mě to tak zklamalo, takže doporučuju od toho nic nečekat. Slabé tři hvězdy. ()

Koryntos

Při sledování tohoto animáku, jsem celou dobu myslela na to, že tvůrci opravdu dobře vystihli pubertu. To jak jsou pro nás v té době všichni a všechno trapní, jak nechceme na venek projevovat city-drsňáci, kteří si tajně brečí do polštáře, jak je pro nás prozatím důležitější přátelství, než láska a jak si v tomto období dobíráme opačné pohlaví. Opravdu výborně zpracovaný animák, který mě sentimentálně přenesl na 77 minut, zpět do puberty. ()

MrMar

Tenhle animák jsem viděl v originálním znění s anglickými titulky a dost možná to bylo lepší než dabing(dánština je legrační jazyk). Jinak je to celkem sranda, občas i okořeněná dost černým humorem... ()

V-Ray

Nuda, tvurci se snaží o coolovost, ale naprosto bez uspěchu.. jako milovník věciček jako je south park sem měl pocit že ten film se mi bude libit ale bohužel se moje očekavaní zdaleka nesplnila.. ()

Wlck

Z tohoto filmu si budu pamatovat hlavně tři věci. První z nich je rapový kousek, který přeložil Deph aka Kato a byl opravdu fajn. Druhý kousek je pro změnu zase hudební a je to nejbáječnější lovesong, jaký jsem kdy v životě slyšel (tady opravdu netuším, kdo psal slova, ale zaslouží za to uznání!). Poslední a největší bod má u mě ale dabing. Ani nevím, jestli celkový, ale Marek Eben mě se svou postavou naprosto zničil. ()

MiaMoonlight

Chvílemi velmi vtipné, chvílemi právě naopak takové... k ukousání trapností a nudou. Vzhledem k tomu, že ale nejsem žádný fanoušek South Parku, tak je to pro tento film velmi dobré hodnocení.Nicméně na southpakr se lépe dívá ze stránky animace, tohle pro mě bylo takové nepříjemné. ()

Hollohlaway

Už jen za úžasný český dabing a Marka Ebena musím dát palec nahoru. Je to přisprostlé, někdy až trochu křečovitě, ale zabaví to spolehlivě. Nevázaná šílenost postav (hlavně strýc Stewart ) a klipovitý styl vyprávění s opravdu překvapivými zvraty si zaslouží minimálně pozornost. ()

Liqid

Chyběl tomu nápad. Ono vytvořit praštenej animák a jako základ použít pouze sprostou mluvu místo příběhu, to takhle nefunguje a snad ani nikdy nebude. ()