Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Bajda

Myslím, že posoudit Terkela je celkem oříšek a zdejší různorodé hodnocení je toho jasným důkazem. Je to jednoznačně o prioritách diváka a o tom jak vám styl filmu sedne. Jelikož jsem na film kouknul až teď (2008 - tj. 4 roky po premiéře), nemůžu si odpustit srovnání s Gymplem Tomáše Vorla. Téma je totiž úplně stejné - film je o současných dětech školního věku (v Terkelovi, narozdíl od Gymplu, je to 6. třída) a o celé naší společnosti. Podobně jako Gympl jde v podstatě o sociální sondu do života nastupující generace. Toto vážné téma se schovává za žánr komedie a snaží se díváká kromě zamyšlení nad tématem i pobavit pomocí parodovaní hlášek současné mládeže ("hustejch týpků" :-) ). V obou filmech se to někdy daří líp, někdy hůř, ale celkově je to ucházející. Sprosťárny podle mě v tomhle případě nejsou samoúčelné, jak tady někteří píšou. Takhle 90% školní mládeže vážně mluví a navíc...sprosťárny se přece "samoúčelně" používají i v reálném životě. Co se týče formy, jednoduchá animace mi ze začátku vadila (občas to vážně vypadá jako starší počítačová hra), ale v průběhu filmu jsem si zvykl. Nefunguje to sice tak dokonale, jako u South Parku, ale to bych chtěl moc. Na konec bych ještě rád vyzdvihnul český dabing. V 95% se na filmy dívám v originále a vždycky je to lepší, nicméně u Terkela se dabing vážně povedl a songy, kterými je film prokládán jsou přeloženy dokonale, volně a nasmál jsme se u nich nejvíc. I když je naprosto nefér přidat hvězdičku za dabing, který s původním filmem vlastně nemá co dočinění, nemůžu si pomoct. 3+1* :-) ()

sta

strašně hustej filmek..možná někomu přijdou ty sprosťárny samoúčelné, ale to je přeci podstata sprostých výrazů - provokovat a tenhle film tedy rozčeřil animované vody celkem dost...btw: český dabing byl hodně, hodně vydařenej ()

UncleG

Solidní vyvažovadlo mainstreamovým animákům, v nichž je vždy rodina základ státu, světu vládne láska a z hlavních hrdinů sálá lidské teplo. Terkel je v podstatě cynická blbůstka undergroundového střihu, které by rozhodně slušela o chlup lepší animace, pestřejší výtvarná stylizace postav a ve finále i lepší story. Místo na slunci si zaslouží, ale nic smysluplného v tom nehledejte. Český dabing zaslouží pochvalu - jednak za výtečné obsazení (Filip Švarc, Marek Eben...), "jadrné" dialogy i parádní přebásnění songů. ()

gogos

Na jednu stranu příšerná animace, debilní příběh, místy nudné pasáže... Na stranu druhou vynikající dabing, luxusní hudební složka, místy neuvěřitelný seky a dobrá zábava. Terkel má problém není vůbec špatný film, rozhodně pobaví, ale s trochou snahy z něj šlo vymáčknout podstatně víc. Lepší 3* ()

blackrain

Tenhle animák jsem si pouštěla při obědě o polední pouze. Už to dělat něbudu, protože při některých hláškách jsem se málem udusila. Dětem bych tenhle příběh nepouštěla, ale když jdu kolem naší základky a slyším, co některá děcka dokážou vypustit ze svých úst, tak je to vlastně úplně jedno. Animace je docela strašná. Dabing byl parádní. Marek Eben holt musí někdy vyklouznout ze své ulity. ()

kaylin

Hned úvodní titulky vám dají vědět, že s tímhle animákem nebude všechno takové, jaké očekáváte. Je poměrně málo animovaným filmů pro dospělé. Když nepočítáme japonské šílenosti a snímky, které jsou pornografičtější než pornografie, je těch dobrých animáků pro dospělé skutečně málo. Hodně blízko takovému filmu se dostal snímek "Norman a duchové", ale přece jen je pořád pro děti. O snímku "Terkel má problém" to rozhodně neplatí, protože je to animák pořádně sprostý. Asi je na úrovni filmu "Zachraňte Jimmyho". Terkel je zábavnější. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/terkel-ma-problem-2004-70.html ()

decouble

Pět hvězdiček vypadá přehnaně, ale musím říct, že se jedná o jeden z nejčernohumornějších, neujetějších a nejmorbidnějších snímků, jaký jsem kdy viděl. Tenhle film v žádném případě nerespektuje klasické vyprávěcí schéma. V momentě, kdy má dojít ke zvratu a z hrdiny by měl přestat být posera, naopak klesne na to nejhlubší morální dno, takže si uvědomuji, že pro spoustu diváků je těžké dívat se na film, v kterém se s hlavním hrdinou nemohou snadno identifikovat. Ale právě v tom spočívá to potěšení ze sledování Terkela. Je to bizzarní muzikálový výsměch všem lidským slabostem a charakterovým pokřivenostem a také absurdní znesvěcování většiny tradičních morálních hodnot. Navíc to má takřka geniální český dabing! Marek Eben jako slizký učitel. Více viz. komentář Arbitera. ()

Skip

Ten film byl prostě k posrání nudnej, zasmát se nebylo čemu, ty postavičky byly akorát tak k rozkopání na zkurvený prvočinitele, no prostě škoda zasranýho času. ()

fmash

Ano, bylo to sprosté a ano, bylo to chvílemi celkem kruté. Naštěstí to bylo chvílemi i natolik absurdní, že se člověk chtě nechtě musel smát. Jinak nuda příběh, nuda spád, nuda výtvarná stránka... asi mi to nějak nesedlo. Jo a dabing? Ebenův hlas jsem nemusel nikdy, ale ten z tohohle fláku dělá absurdity futrál. Dvě hvězdičky je poměrně přísné hodnocení, ale když já se u toho tolik nudil… ()

ilemas odpad!

Známý z práce mě doporučil tento snímek, že se válel smíchy po zemi. Budu muset vzít na něho železnou tyč neboť já se unudil k smrti. Debilní humor, ani jedinkrát jsem se nezasmál a velice trapná animace se špatnou hudbou.. Děs a hrůza, ztráta času. ()

HappySmile

Tenhle animák určený dospělým se mi opravdu líbil. Sice to bylo řekněme takové "drama" s mluvou ne úplně přístupnou malým divákům převedené do animované podoby, které by v hrané podobě asi moc zajímavé nebylo, ale v téhle animované verzi to funguje dobře. :) ()

Jufonka

Tento animáč mě opravdu zaujal - náhodně jsem pustila v pozdních nočních hodinách ČT1 a nemohla jsem oči spustit z týhle komedie... Hrozně se mi líbily všechny ty postavičky, scénář. Bylo to vtipné a milé zároveň. Každopádně mě naprosto znechutil český dabing a čekala jsem, že tady na čsfd si přečtu negativní komenty právě ohledně dabingu... Každopádně to bylo úplně naopak! Snad každej tu píše, jak ten dabing byl dokonalej, mám pocit, že jste snad museli vidět jinej film. Dala bych i těch pět hvězdiček, ale prostě nemůžu, právě kvůli tomu dabingu! ()

SallyZen

Uvažoval jsem 3 nebo 4 * ale za opravdu jednoduše a vtipně nakreslené postavičky a sprosté písně o eskymácích a lásce, v trochu jiném světle jednu přidávám. 75% ()

honajz2

Prvních 10 minut jsem se docela bavil. Jenže potom to začlo být docela nudný až někam do části s výhružkami, která byla zajímavá, jenom škoda toho nedotaženého konce. Jenže ani tahle část mě tolik nebavila. Animace je špatná. Skoro všechny postavy mě lezli na nervy. Tento dánský pokus o South Park se moc nevyvedl. Dabing se překvapivě vydařil. Dávám slabé dvě hvězdičky. ()

Nach

Nemohu si pomoci, ale příšerná animace. Po Kozím příběhu jsem myslel, že neuvidím blběji nakreslené hrdiny, ale uteklo pár hodin a laťka byla překonána. Co se příběhu týče, opět nemá cenu cokoli psát. Je jednoduchý, sprostý, nevhodný pro mladší patnácti let. První polovina filmu se strašně táhla do doby, než jedna z postav spáchá sebevraždu. Pak příběh nabere trochu tempa i něco málo z originality, ale ani to nestačí na výsledné průměrné hodnocení. Za začátek a první půlku bych dal jednu hvězdu. Za druhou polovinu hvězdy dvě. A samotný závěr balancuje na samotném pomezí tří až čtyř hvězdiček. Takže pokud chcete vidět nějaký kvalitní animák pro dospělé, raději sáhněte po South Park: Peklo na zemi, protože Terkel má problém ten, že je i přes svou délku 77 minut pořád zdlouhavý. 55% ()

joker.george

Ve skutečnosti hrozná blbost, která má sice pár povedených vtípků nebo gagů, ale jako celistvý kus nemá co nabídnout. Hudební čísla byla strašná a vulgarismy či násilí naúrodnou půdu nepadla. Aspoň trochu snímku prospívá absurdita, kterou se snímek prezentuje... ()

cubajz

od tohoto animáku jsem čekal o dost víc, už jen kvůli proklamovanému srovnání se South Parkem - tomu však Terkel nesahá ani po kotníky ať už se zábavnosti, muzikálních čísel, vulgárních hlášek, brutality či sympatičnosti postav týče. Měl jsem co dělat, abych udržel pozornost i těch 70 minut co film má... ()