Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

Skaly

Dobrej nápad, akorát válec jedoucí přes videokazety by se asi nezvedal, ale je to pěkný. Jak se tam snažej je "boží" a lidský+++. Konec je dost neuvěřitelnej. JDE TO ()

Bart16

Pokuď patříte mezi úzkou skupinu obdivovatelů herce Jacka Blacka,tak se budete skvěle bavit.Způsob,jakým ústřední dvojice ,,přetočí,, například Krotitele duchů,patřil k tomu nejlepšímu,co jsem letos v danném žánru viděl. ()

Lumberjack

Teda některé ty sekvence s natáčením filmů byly fajn, ale jinak nuda... Půl hodiny před koncem jsem usnul, což se mi u filmů často nestává... ()

Luckyman

Tak u tohoto filmu som sa neskutočne bavil. Smial som sa až som myslel, že spadnem zo stoličky na zem. Krotitelia boli pecka, Robocop bol takisto skvelý a Muži v čiernom? Vesmírna oddysea neuveriteľná. Hudba bola skvelá a ako Jack Black spieval pesničku na Krotiteľov duchov, myslel som že ma od smiechu roztrhne. Skvelá komédia! ()

Respex

Nejse si jist, jestli jsem zde už hodnotil film, který by byl tak brutálně podhodnocený. 65% mě donutilo pochybovat, ale to jsem neměl dopustit! Michal Gondry prostě umí! Black když má dobrý scénář, tak je to herec oscarového formátu a Def mě zase mile překvapil. Dále skvělá hudba, povedený scénář a kulervoucí atmosféra. Jednoznačně 4* a možná přitlačím. ()

radeckator

Na můj vkus moc melancholický, správňácký a vlečoucí se film. Gondryho taková slabší chvilka. Myslím, že mu tam prostě chyběla alespoň špetka Charlieho Kaufmana aby mě to chytlo. Anebo jsem ji tam neustále marně hledal a uniklo mě něco jinýho. ()

Joski

Trošku sklamanie oproti genialnej Nauke o snoch a Nepoškvrnenej mysli:-( Ale i tak sa jedná o nápadité a nostalgické filmové "remakes" či citácie známych snímkov. Obsadením Jacka Blacka môj pôžitok z vizuálne bohatého Gondryho počinu klesá o 15% . Snáď si Gondry ďalším filmom nepokazí svoje konto v kategórii kvalitných "nezávislých" režisérov!? 65% ()

Nocturno culto

začátek byl dobrej,viz.sabotáž elektrárny atd,pak to gradovalo vtipným podáním filmových klasik..no jenže pak mi přišlo že to trochu ztratilo tempo a šmrnc..pokračovalo to biografií místního rodáka,kterej tam žil,nebo teda nežil ale to bylo jedno..samotnej konec byl dost uhozenej..jinak docela dobré cameo S.Weaver v roli drsné zástupkyně autorských práv....60% pro celej film,100% pro Dannyho Glovera,nevim ani proč ale mě se prostě líbil... ()

DarkoCohen

Už celkem dlouho se mi nepovedlo u filmu usnout, ale v tomto případě to šlo velice snadno. Ani jsem se nestihla rozčílit nad svým nepovedeným výběrem a už jsem byla tuhá. I když je tu možnost, že to ve druhé půlce bylo o něco málo lepší, už to nemíním zjišťovat. Sladká nevědomost mě v tomto případě naplňuje mnohem více. ()

E lan

Příjemný a originální film, který na konci neskutečně pohladí po duši. Jinak je trochu bláznivá nezávislá podívaná, nikoli ale nevkusná. ()

Rudyamon

Byl to hodně děsivý zážitek. Vydržel jsem až do konce s vírou, že se to nějak přehoupne do "lepších časů" tvůrců, ale to se nekonalo. Pokud bych to měl vyjádřit podobnou zkratkovitostí rovnající se zkratu ve kterém byl film natočen, tak bych musel používat jen slova - plytké, vlažné, nesrozumitelné, směšné (ovšem ne úsměvné), ale hlavně ubohé ... Za těch několik kratičkých chvilek, kdy některá scéna začala vykazovat znaky téměř dobré komedie, to zcela určitě nestálo. Že to nehodnotím jako odpad, může jenom víra, že tento film se ani zdaleka nemůže vyrovnat blbostí různým Mladým a neklidným a Báječným a bohatým Manuelám ze Santa Barbary. Takže 1 hvězdička - 20% je postačující, byť možná mírně přehnané hodnocení ... ale hlavně, pane Gondry, už nikdy nepřetáčejte ... :-) ()

neo93

Tak nakonec moc dobrý a zajímavý snímek, který ve svém závěru hodně překvapí. Čekal jsem podle popisu filmu jeden velký paskvil, který bude jen vykrádat různé známé snímky. Ono tomu tak trochu je, ale ve své podstatě vlastně není. Už jen děj, zničení všech dostupných videokazet s filmy v jednom zapadlém krámku a následném vytvoření nových audiovizuálních děl, zní dost prapodivně. Ovšem takové to zpracování všemožných filmů, nemá jednoduše chybu. Předělání se dočkají snímky jako Krotitelé duchů, Křižovatka smrti 2, Robocop, Řidič slečny Daisy, Lví král a mnohé další. Je docela zábavné sledovat, jak Jack Black a Yasiin Bey natáčejí právě tyto snímky, zejména pokud většinu z nich znáte. Kvůli tomu bych ale snímek tak vysoko nehodnotil, kdyby obsahoval pouze tento motiv, který je sice z části povedený, ale z části i dost primitivní. Líbila se mi ještě jiná věc, která vynikne právě ke konci filmu. A to ohromné nadšení a láska k samotné kinematografii. Způsob jakým tvoří závěrečný dokumentární snímek, jaké využívají techniky a postupy a s jakým zápalem to provádějí, je vynikající. Navíc když si vezmeme, že postavy to dělají jen proto, aby zachránili své oblíbené místo, které má jistou tradici a kouzlo je též velmi působivé. A že je snímek věnován americkému jazzovému hudebníkovi a skladateli Thomasovi Wright "Fats" Wallerovi, je takovou hezkou tečkou celého filmu. ()

Psycho.R

Byli doby, kdy mi Jack Black a jeho humor neseděli. Tento film do této éry patří, s jiným hrdinou (charakterem) by mohlo jít o mnohem lepší kousek. A co zamrzí nejvíc, že to napsal a režíroval Michel Gondry, který perfektně adaptoval Pěnu dní. ()

perutman

No tak pro mě docela zklamání. Od machra jako je Gondry bych čekal trochu víc. Bohužel mi přijde, že trailery byly naprosto dostačující a ve filmu toho o tolik víc dobrého nenajdete. Co se tady ale najít dá jsou dojemné scény o tom, že dobrota lidí je nekonečná. Film by se měl jmenovat "Dobrá čtvrť", protože tenhle název ho vystihuje mnohem lépe. Navíc je to snímek koncipovaný jako komedie, ale já se moc nesmál. Vlastně vůbec ne, jenom párkrát jsem se pousmál, hlavně díky tomu, že většinu vtipných scén jsem znal už z trailerů. Škoda pro Gondryho, myslím, že z námětu, který má velký potenciál udělal až příliš velký slaďák plný naprosto utrápených obličejů jako Mos Def, který snad neřekne celou větu bez zakoktání a úsměv je pro něj sprosté slovo nebo Danny Glover, který mluví zásadně šeptem. Tohle bych v komedii teda opravdu nečekal. ()