Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

Gumby

ne že by to bylo uplně k popukání, ale hravější film jsem dlouho neviděl. Dělalo to na mě po většinu času dojem povedený improvizace. Což byl asi záměr - profesionálně sešvédovaná komedie. ()

Raziel_cz

Milá komedie, která pro absurdní zmagnetizování Jacka Blacka nejde daleko. Ale ono to nějak záhadně funguje a jako manifest lásky ke kinematografii to pobaví i dojme. A spousta těch způsobů, jimiž hrdinové přetáčejí ikonické scény ze známých filmů, je opravdu nápaditá. Konec už jde sice dost na dřen, aby z vás vymlátil nějakou tu slzu, ale jinak překvapivě originální a zábavné, takže jestli se vám občas zasteskne po videu a VHSkách, není nad čím dumat. ()

darkreider

Prvé tri štvrtiny boli bezkonkurenčne parádne. Posledná štvrtina už to zahrala do drámy a bohužiaľ mi v tejto dramaticke časti veľa vecí nesedelo. Škoda toho, dal by som 5*. Ale tá prvá časť, to je paľba. Prerábky mojich obľúbených filmov ma zničili. BTW: uznajte skvelý nápad s "prevlekmi" pri sabotáži elektrárne na začiatku. Vtedy som sa začal prvý krát drsne rezať smiechom. ()

martiňák

Na film jsem se dost těšil, ale již v prvních jeho minutách, pak téměř v celém jeho průběhu a hlavně při odchodu z kina jsem si neustále musel opakovat: „To je strašně blbý“ a po pravdě řečeno asi žádným dalším komentářem nedokážu vystihnout líp jak na mě film zapůsobil. Ale po pořádku. Michel Gondry je bezesporu nesmírně originální a invenční režisér vyprávějící ve svých filmech neotřelé příběhy a sršící pozoruhodnými nápady. To je jeho plus, což spousta diváků jistě ocení. Na druhou stranu svým přístupem může u mnohých diváků zůstat nepochopen, spoustě z nich prostě jeho filmy nemusí sednout. Já měl mírné podezření jestli vše bylo ok už po shlédnutí Věčného svitu, ale po shlédnutí Prosíme přetočte mám jasno – M.G. rozhodně není režisérem pro mě. Námět filmu a jeho děj jsou velmi originální a zajímavé, skvělé okamžiky (vedle špatných) předvádí i Jack Black, ale tím výčet pozitiv PP z mého pohledu končí. Způsob jakým je totiž film servírován zdá se mi přinejmenším poněkud nešťastným. A co mi tedy připadá špatně? Především vykreslení dvojice hlavních hrdinů (a vlastně i všech ostatních postav), to je zcela nedotažené, člověk vůbec neví co si o nich myslet, zda jsou to hloupí outsideři, nebo jen obyčejní smolaři, či zoufalí prosťáčci. Jejich prapodivné chováni se střídá s chováním úplně normálním, okamžiky ve kterých působí jako mentálně postižení s okamžiky kdy jednají velmi rozumně, v jednu chvíli jsou sympatičtí pak působí dost divně a nepříjemně. Vzdáleně připomínají některé postavy z filmů K. Smithe, ale u těch divák jasně ví, s kým má tu čest. Způsob vyprávění je navíc v některých částech dost nepřehledný, určitě je to tak jak tvůrce chtěl, ale mě to přišlo spíš jako špatně sestříhaný film. Scény, které mají být vtipné, moc ke smíchu nejsou a ostatní absurdní a originální situace, které by měly vyvolávat zájem, překvapení a úsměv, jsou většinou podány tak trapně, že jsem v sále opravdu ani nedutal. A že je závěr tak přeslazený? To už mi u natolik zpackaného filmu ani nevadilo. Ale některým divákům se to určitě líbí a proč ne. Teoreticky by možná stálo za to dát Gondrymu a jeho filmům druhou šanci a pak možná s radostí a okouzlením zvýšit hodnocení a přepsat tento komentář, ale nevím, nevím, možná spíš už další jeho filmy radši zkoušet ani nebudu. ()

salamandrr

Jestli se mám u komedie bavit, tak si přeju přesně to co je v prvních dvou třetinách tohoto snímku. Konec je moc melancholický, ale why not? Obzvláště krotitelé duchů jsou opravdovou lahůdkou... ()

Jeand´Boa

Páni, jsem zcela unešen a vyměklý z tohoto snímku, který se dokonale skrývá za škatulku bláznivé komedie (a že je to kvalitním humorem opravdu nabité), ačkoliv pojednává o zcela vážném tématu a to zcela emotivně...silný snímek...Pro mě rozhodně překvapení tohoto roku...Moc se o něm toho předem nenapovídalo a přitom je to parádní film z těch přednějších tohoto roku...holt za něj mluví činy, ne slova... ()

foundation

par dobrych hlasiek ale to je tak vsetko..fakt dobrych bolo mozno 10 minut ..keby sa skor sustredili na to parodovanie tych filmov cely film ()

Torgal

Tento film ma už dlho lákal šialeným scenárom o chlapíkovi so zmagnetizovaným mozgom vymazávajúcim VHS-ky a ich následným opätovným natáčaním. V istom smere som bol spokojný a tieto scény som si užíval, bola z nich vidieť láska tvorcov k filmu ako takému. Na druhej strane ma zaskočila vážna línia filmu, ktorá mi sem vôbec nesadla a jej prítomnosť ma dosť zaskočila (to preto, lebo anotácia na film tu na CSFD je dosť mimo). Pocit z flmu mám teda dosť rozpoltený. 6-/10 ()

Skleni

Silne nevyrovnaný film. miestami ako napr. misia na rozvodňu či nahrávanie filmov bolo super ale potom prišli pasáže kedy som nechápal zámer tvorcov. O čom vlastne tento film bol?. O .. hm... jazzovom hudobníkovi - zakladateľovi?..ťažko. O priateľstve?..vôbec nie..tak boha i čom?. Ak by mi túto otázku rozumne niekto zodpovedal, dám filmu hviezdu navyše. Lebo zatiaľ vo filme nevidím žiaden zmysel. 55% ()

Pořez

Jsem z toho filmu tak trošku na rozpacích. Byly chvíle, kdy jsem se od srdce smál a žasnul nad geniální jednoduchostí. Pak ale přišly chvíle, kdy mi vystupování Jacka Blacka vysloveně lezlo krkem. Je opravdu nutné, aby v každém filmu, kde se vyskytne, neustále obehrával styl "namyšleného losera" (čti "lůůůůůůůůůůůůzra")? Pro náladu filmu mi jeho výstupy připadaly velmi rušivé. Možná byl vtipný, možná to tak má být a možná jen já jsem divnej. Naštěstí jsou ve filmu okamžiky, které mne velmi bavily. Tvorba "trikových" scén, se "Zemanovskou" hravostí a krásnou nápaditostí, mě velice potěšila (šplhající King Kong se zubatou "tlamou" chladiče hračky nákladního automobilu ;-). Dávám za 3, chtěl bych víc, ale kvůli Blackovi nemohu :-( ()

Kaucuk

Za nevyužitý potenciál, pár suprovejch scén nezatlačí do rohu zhruba tak hodinu neubíhajícího času, i když tomu pomáhaj pěkný výkony Defa a Blacka...hold se mi to zdálo dělaný ve velkym spěchu. ()

Filmárik

Všetko od Michela Gondryho, či už film alebo hudobný videoklip, má spoločné hlavne jedno a to originalitu. Preto je aj tá hlavným plus Be kind rewind, námet skvelý a šibnutý zároveň je ako stvorený pre komédiu. Black s Defom sú dvojka ako stvorená na "sweding" a točiť film o točení filmov fanúšikmi filmov nemôže dopadnúť zle. Ani nedopadol a niektoré improvizované kulisy a celkové nápady ako natočiť film s tým čo a koho máte okolo seba sú dych vyrážajúce. Škoda že ku koncu sa to skĺzne do klasických happy end vôd. ()

Dimo

Tento film neví, čím chce být. Sice se pokouší být multižánrový, ale přesně tahle věc je ta, která filmu škodí. Jack Black + jeho střeštěné gagy, proslovy a vzhled, najednou chvíli pokus o drama, o sci-fi, do toho romantika, ale nic z toho se skutečně nerozvine a nepobaví. Chyba. Nebavil jsem se, sci-fi jsem neprožíval a rozhodně jsem se nedojal. Totální filmový kočkopes. ()

parabellum

Pro mě Prosím přetočte je mírným zklamáním. Čekal jsem pořádnej komediální nášup přetočených klasik a dostalo se mi polovina očekávání. První půle filmu je parádní, hlavně krotitelé duchů a robocop ty nemaj chybu, pak ale po těchto scénách zažíná nastavené tempo humoru rychle klesat a ke konci filmu jsem měl co dělat abych neusnul. Kdyby tam nehrál J. Black tak bych šel s hodnocením ještě níže, ale jeho humor film drží ještě v průměrných vodách komedie. Dávám 60% !!! ()