Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

Macik

Po dlouhé době jsem opět viděl originální film, kde nic není tak jak by mělo. Michel Gondry je frajer a drtivá většina všech režisérů by se od něj mohla učit. BKR sice není nejvtipnější, ale jde na něm vidět jak si herci natáčení užívali (zvláště Jack Black). VERDIKT: Zatímco Wes Anderson mě svým novým filmem (The Darjeeling limited) dost zklamal, další originální tvůrce Michel Gondry mě víc než potěšil. Opět to není film pro každého, ale ten kdo má rád trošku filmy si u něho bude vrnět blahem. Škoda jen, že Jerry s Mikem nenasweedovali víc známějších filmů, taková všeobecně známá scéna z Basic Instinctu by v podání Jacka Blacka dostala určitě zcela nový rozměr (a to bychom mu nemuseli vidět ani do kuchyně) :-)) 90% ()

Vejrrr

Velice zajímavá komedie, jistě originální, jistě vtipná, ale přesto jsem občas koukal na hodinky a nemohl se dočkat konce. Pravda, že se ve filmu nachází několik míst, kde člověk vprskne smíchy, když to vůbec nečeká... Ale potom příjdou hluchá místa, kdy máte potřebu "přetočit" o pár minut dopředu... Ale vynikající Jack Black tomu dává všechnu potřebnou šťávu abych film nazval alepoň nadprůměrným ()

MkSallam

Švédování filmů je nádherný nápad a v Gondryho podání je to nádherná pocta kouzelnému médiu známému jako film, ale... tvoří maximálně dvacet minut, přičemž zbytek jsou nudné rádoby dojemné nekonečné kecy o záchraně půjčovny. Nebýt švédovacích koláží a nápadů, jednalo by se o jeden z nejnudnějších filmů poslední doby..... ()

raky5

Veľké sklamanie. Na film som sa dosť tešil a aj naň dlho čakal, no neposkytol mi nič viac len veľkú nudu. Aj preto len 2 *, hoci by som možno za normálnych okolností dal 3. O týždeň si naň už ani nespomeniem... ()

Gore

Od spojení Gondry a Black jsem čekal nějakou pecku, ale bohužel jsem se nedočkal. Není to úplně špatnej film. Obsahuje sice pár skvělejch nápadů, ale jako celek prostě nefunguje. A ke konci se to rozplizne úplně do ztracena a už mi bylo úplně jedno, jak to skončí, ale hlavně, ať to skončí, jakkoliv. Což je velká škoda. ()

Strike

Výborné, zábavné, nostalgické...9/10 Jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Zajímalo by mě jak by to vypadalo kdyby tento námět vzal do ruky Kevin Smitha natočil to ve smém newjerseyském vesmíru... ()

chalp

Prvá polovica úžasná zábava, celé to švédovanie je strašne super, lenže akonáhle sa švédovanie skončí, skončí sa aj zábava.Škoda, toto mohla byť 100% pecka :( ()

Thomm

Hrůza. Za celou dobu jsem se zasmál tak jednou a to už ani nevím proč, asi jak to bylo dementní. Neustálý žvatlání dvou hlavních postav mě dost vytáčelo a "dojemný" závěr mě dorazil. Film pro mě absolutně postrádá vtip a je to celý jeden velkej zmatek. Mos Def a Jack Black pořád melou pátý přes devatý a navíc většinou oba najednou takže se na vás valí rádoby vtipná hromada vět o ničem a za chvíli z toho začne bolet hlava. Jedna hvězdička za pár originálních oldschool nápadů při natáčení filmů. ()

Salmayo

Po sérii 30červenejch filmů(nad70%) jsem dal jeden modrej a spoléhal na to, že Gondry mě rozesměje. Nechápu jak mohl autor Věčného svitu... natočit takovou unuděnou blbost. ()

BreHas26

Musím si dát pozor, abych si nepůjčil šwédovanou verzy filmu "GHOSTBUSTERS" tak to bych se podíval na: Vánoční řeťezy připnuté na udici a lékořičáčka(trochu divného)!!! To prostě doporučuji každém kdo má rád humorné filmy "Prosíme přetočte" to je teprve bomba!!! BUM!! BUM!! A BUM!! ()

rotel

Snažil som sa nájsť na filme aspoň jedno čo by sa mi páčilo. No musím priznať že sa mi to nepodarilo. A navyše to obsadenie! Niekto nemá rád Bena Stillera, niekto Roba Schneidera a ja nemám rád herca s menom Jack Black. ()

Nolanofil

Po nadpriemernej recenzií v mojom obľúbenom časopise PREMIERE( už neexistujúcom) som bol dosť nažhavený na film. No pre mňa to bolo doslova sklamanie, a z nevyužitého výborného nápadu, bolo len pár skečov dobrých a technicky vynaliezavých, no to je všetko. Záverečná srdce - vrúca pól hodinka, išla úplne mimo mňa. ()

JohnFarst

Prirovnal by som to k inému Blackovmu filmu - Pick of Destiny. Je to komédia ktorá pobaví ale nenadchne. Samozrejme je zručnejšie natočená modernistom Gondrym a to je jedine plus. Ibaže v Be Kind Rewind tak trochu skĺzol do amerických rutinérskych vôd a svoj osobitný štýl, ktorý je hlavným plusom Nepoškvrnenej Mysle, akoby nechal vo Francúzku. Jack Black je ako obvykle šašo čo mu nemožno vytknúť pretože to zahrať vie a dobre sa naňho pozerá ale nie je to typ herca čo by utiahol takýto film pretože ostatní sú celkom nevýrazní a Blackovi nijak nepomáhajú dotvárať komickú stránku filmu. Inak nápad je to milý a pri niektorých, hlavne natáčacích, scénach sa dá super zasmiať ale mohlo to byť ešte o čosi lepšie. Možno keby bol lepší výber filmov ktoré pretáčali... Je to príjemný filmík pri ktorom sa zabavíte ale nebudete sa priam váľať po zemi. Koniec je ťažko predvídateľný a štvú ma takéto unanimistické scény keď sa ľudia spoja aby pomohli týpkovi, ktorého videli snáď 2x v živote. ()

Carbo

Slabší tři. Hlavně za ten konec. Mám rád Happy endy ale takhle kýčovitě? Líbil se mi nápad a taky ztvárnění známých filmů. ()