Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

smith22

Jedna hvězda za Dannyho Glovera.Jack Black dostal opravdu stupidní roli a ještě stupidnějí ji hrál.Připadlo mi, že nejen kazety ve videopůjčovně byly našvédovány ale našvédován byl rovnou celej tento film.Nebýt Glovera tak dávám bez váhání ODPAD! ()

Pangi

Těšil jsem se a byl jsem strašně zklamán.Black mně absolutně iritoval takovýho blba bych za kamaráda opravdu nechtěl. ()

spotczek

Nemám ráda ztřeštěné filmy, a tohle je ztřeštěné! Nejsem fanda humoru Jacka Blacka, a tady má hodně prostoru! Nemusím si neustále připomínat nejvtipnější scénky z notoricky známých trháků, a tenhle film je jich plný! Zdánlivě tedy nelogicky mnoho hvězd v hodnocení. On by si objektivně tenhle film zasloužil jen tři, ale druhá půle byla tak plná skvělých nápadů, že jen škoda, že neherci a vlastně i závěrečný film ve filmu nedostali v celé stopáži trochu víc prostoru. Ta úvodní zápletka s el.proudem, resp. magnetismem, je více než uhozená a určitě by tvůrci dokázali vymyslet méně krkolomný důvod přetáčení filmů. Na mě nejspíš nejvíc zapůsobila snaha nakonec udělat něco vlastního, podle sebe a vlastními silami. V podstatě se tenhle film částečně řadí do aktuálního proudu DIY kultury - Udělej to sám. Zde navíc zafungoval týmový duch a myslím, že se ho povedlo přetlumočit i prostému sledujícímu, pasivnímu divákovi. Přestože je závěr vyloženě hollywoodsky happyendovský, a ještě k tomu zprofanovaně emocionálně vyděračský (jednu chvíli všechno ztracený, ale díky kouzlu okamžiku hned zase zachráněný), kompenzují to záběry lidí, kteří se baví, a přitom za to nedostali ani honorář (alespoň podle záverečných titulků), a taky mi to veselí nepřišlo hrané. Všechny zúčastněné to natáčení prostě bavilo, a jak by to pak nemohlo potěšit i toho, kdo se chce radovat ze života s nimi. K tomu ty filmy přece jsou! ()

BlackAngels

To je největší pytlovina všech dob co mě tak dobře pobavila. :-D takovej filmovej žvejk zas dlouho nebude. Když jsem na svého nastávajícího spustila něco o tom, že jdu našvédovat něco dobrýho k obědu, nebylo pochyb o tom, že přemýšlí o mé ústavní léčbě :-D Skoro po dvou a půl letech našeho báječně našvédovaného vztahu zkoukl originální nenašvédovanou verzi tohoto filmu a od té doby doma švédujem ve velkém oba. Ale opravdu by mě zajímalo jestli se tak dobře bavili tímto jediným slovem ve všech verzích, pádech i sklonech :-D i v tak chudé zemi na slova jako je Amerika, kde slovo Fuck vyjádří skoro celou slovní zásobu běžného američana. ()

Max Q.

Zajímavý nápad (pokud do toho nebudeme tahat logiku) zůstal nevyužit. Vtipné byly snad jen ty natáčení, těch tam ale zas tak moc nebylo. ()

Bazilich

Dobrý námět, úplně zabitý rozvleklým a nedotaženým zpracováním. Ten černobílý film o Tlusťochovi je o dvě třídy lepší. ()

Patr1k

Tento film stojí za to vidieť už len kvôli obsadeniu Jacka Blacka, myslel som si, že celá dejová línia bude stáť na ňom, no nebolo tomu tak, prekvapil ma napríklad aj Danny Glover, film má americky klasický záver, čo mi nevadilo ako pri iných snímkoch, dobrý scenár najmä z ohľadom na remake-y filmov a ich kostýmy. Sweded ;) ()

ElFifo

Tak tenhle snímek nám pan Gondry, tak trochu "zešvédoval". Ne že bych se vůbec nebavil, ale chybí tomu prostě to co je na předchozích filmech, potažno klipech M.Gondryho obdivuhodné a to hravá invence a fantasie až za hranice filmového plátna. ()

FincherD.

Velká pocta amatérským nadšencům všech kategorií v invenční, bizarní a zábavné podívané, nekonvenčního tvůrce M.Gondryho s excelentním Jackem Blackem, který si tak jen upevnil přední pozici v seznamu mých nej. herců.Také vás po filmu svrběly ruce touhou něco hned vytvořit?:)) ()

david666

První polovina ještě ujde. Sice je to ptákovina jak prase ale Jack Black jí svým nadšením drží nad vodou. Jakmile se však začne vkrádat melodramatický tón stylu "město samo pro sebe" je toho už na mě moc. ()

Sunwise

Bohužel - já a tento film jsme si velmi nesedli. Netroufnu si ho kritizovat jako celek, protože jsem si přečetla spoustu nadšených komentářů tady, jen musím říct, že humor obsažený v Be Kind Rewind ani poetika tohoto snímku mi vůbec nesedly. A to se mi předchozí Gondryho filmy - Věčný svit... i Nauka o snech moc líbily. Nevím, celé mi to přišlo jako parodie, home video točené pro partičku nadšenců, kteří se navíc všichni znají. Ale jako bych já mezi ně nepatřila. Vůbec mě nedojal příběh tlustého hudebníka... nevěřila jsem hercům vůbec nic... bylo to tak absurdní až to nebylo vtipné... a z herců se mi líbil snad jen Danny Glover v roli majiltele videopůjčovny. Naopak Jack Black mi byl od začátku až do konce protivný a nesympatický! Musím říct že jsem málem nevydržela dívat se až do konce, prostě mě to příšerně nebaviloooo... ()

sAreOn

Výborný nápad. Prostě ne zas jen klasická tuctová (a většinou nudná) komedie. Předělávky filmů byly úžasně vtipné, tedy pokud ten film aspoň částečně znáte. Ale vadil mi tam zas klasický americký patos. Bez přílišného patosu a více prostoru předělávkám by to bylo lepší, aspoň pro mě. ()

ill

Vcelku originální námět a neotřelý zvukový doprovod bohužel výrazně brzdí absolutní absence tempa, gradace. Stejně absolutní je i předvídatelnost děje a stejně absentující jsou dějové zvraty. Emociální jednobarevnost snímku nezvedá z šedavého středu ani lehkost a nadhled pana Blacka a překvapivě upřímný projev Mos Def-a. ()

Dankaaa

Námet tohto filmu má veľký potenciál na perfektnú komédiu. Bohužiaľ to tak nebolo. Našlo sa aj dosť nezrovnalostí a nedomyslených záležitostí. Musím však uznať, že pri natáčaní niektorých filmov ich svojským spôsobom som sa dobre bavila. U mňa priemer. ()

cici24

Hodně svižná komedie s velmi dobrým námětem a americkým koncem. Škoda jen, že celek nepůsobí komaktně....Jack Black dokonce ani nepřehrává a jeho posatva má grády. Mos Def je jako vždy velmi dobrý a potěšili mě D. Glover a Sigurney Weaver...tak všichni hlavně moc nehrajte na svou trubku:-))) ()

RoB23

Je tam cítit režisérova hravost a originálnost vizuální stránky, ale nelze se ubránit pocitu, že je to naprostá kravina. ()

hlob

Jack Black v roli akej by ste ho cakali, teda HODNE infantilnej. Na tento HODNE odlahceny druh humoru sa musite bud narodit a/alebo mat na to naladu. Ak to nesplnate, nemozete za to. Na tomto filme (ako aj na dalsich Mr. Blacka) sa mi paci spolocna nosna myslienka: "Ked uz robis nejaku kravinu, nenechaj si do toho kecat!" ;-) ()