Zázračná planeta (TV seriál)

• Česko

Planeta Země

Planet Earth

Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 11x50 min)

Martyn Colbeck

Záběry, které nejdou popsat slovy, nebo vyjádřit na fotkách. Vyjímečná ukázka přírody, která je do nejmenšího detailu promyšlená a dokonale zobrazená - thx pro BBC. Je neuvěřitelné jak je náš domov nádherný. The perfection in every project. Beautiful.(5.3.2012)

Výborný seriálový dokument o posledních zbytcích panenské přírody na naší planetě v podání podmanivého hlasu Davida Attenborougha. Navíc v tak jednoduché angličtině, že titulky nejsou potřeba.(7.9.2008)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ! (tichý údiv) Opravdu přenádherný seriál se spoustou těch nejkrásnějších záběrů, které veškeré hollywoodské velkofilmy zadupou do země. Vážně jsem neměl tušení, co za bizarní havěť na naší planetě žije. Na rozdíl od mnoha podobných filmů mě tentokrát neštval ani doprovodný komentář, který je vtipný a sir Attenborough je rozený vypravěč. Síla snímku vynikne, i když si uvědomíte, co všechno museli tvůrci podstoupit, aby se jim povedl nějaký kratičký záběr (viz Diaries v bonusech). Sezení po několik týdnů na židli v afghánských horách a vyhlížení sněžného leoparda included.(19.12.2008)

Závidím těm, kteří měli tu čest a odvahu spatřit tato nepopsatelně nádherná místa na vlastní oči....(18.7.2009)

V HD 1080p jsou to přírodopisné orgie, dokonalost.(17.8.2011)

• - Čtyřicet týmů kameramanů točilo na více než 200 různých místech po celém světě. Natáčení trvalo více než 5 let. (formelin)

• - Pro letecké záběry byla použita speciální vzdušná kamera se 400mm objektivem, který dokázal zaostřit na zvířata ze vzdálenosti několika kilometrů bez toho, aniž by je rušil. (3DD!3)

• - Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)