Zázračná planeta (TV seriál)

• Česko

Planeta Země

Planet Earth

Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 11x50 min)

Martyn Colbeck

Dokumenty BBC nemají na světě konkurenci. Záběry, nad kterými nezbývá než jen žasnout a vychutnávat tu krásu tohoto světa. Vychutnávejte si tedy a pokud možno raději "živě", dokud je čas. Je možné, že si budoucí generace tohle už "živě" užívat nebudou. Bohužel.(14.2.2010)

Spolu s Královstvím surikat nejlepší dokumenty, které znám.(23.2.2009)

D o k o n a l é m i s t r o v s k é d í l o!(13.2.2008)

Jelikož jsem veliký fanda dokumentárních seriálů, tak při tomhle jsem byl naprosto unešený. Krásné záběry fauny a flóry a k tomu velice zajímavé vyprávění. Nevím co víc dodat. To prostě musíte vidět. 100%(6.4.2010)

V bezmezné úctě se skláním před Davidem Attenboroughem, slavným biologem a zřejmě nejvýznačnějším popularizátorem přírodopisných dokumentů, za jeho celoživotní dílo a doufám, že nás ještě oblaží spoustou takových skvostů. Zde je sice v pozici „pouhého“ scenáristy a vypravěče, tedy ne v přímé interakci se zvířaty, jak je u něho obvyklé, ale to výsledný dojem nesnižuje. Impozantní a nádherné v každé sekundě a to jsem ještě neviděl tu tolik do nebes vynášenou HD verzi.(7.3.2008)

• - Čtyřicet týmů kameramanů točilo na více než 200 různých místech po celém světě. Natáčení trvalo více než 5 let. (formelin)

• - Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)

• - Práva na vysílání zakoupily televizní stanice z více než 130 zemí (údaje ke konci roku 2007). (DaViD´82)