Starověká urna je nalezena na hřbitově na okraji Říma. Po jejím otevření se spustí série násilných příhod: loupeže, znásilnění a vraždy dramaticky vzrostou, zatímco zvláštní mystické, zle vypadající bytosti přicházejí odevšad a shromažďují se ve městě. Všechny tyto události zavinil návrat Mater Lacrimarum, poslední ze tří mocných čarodějnic, které šířily teror a smrt před staletími. Sama proti armádě běsů a démonů se Sarah Mandy (A. Argento), studentka s nadpřirozenými vlastnostmi, pokusí zabránit Matce slz ve zničení Říma. (oficiální text distributora)

GodComplex

Dario Argento se s tim vubec nemaze a na stara kolena dokoncuje svou brutalni trilogii "Three Mothers" o vyvrazdovani dabelskych matek. Brutalita opet hraje hlavni roli, tentokrat uz lehce na hranici parodie. Nektere sceny ale rozhodne nezklamaly, hozeni mimina z mostu, ktere se jeste pri padu dukladne triskne do hlavy, pochutnavani si na detskych vnitrnostech, vypichovani oci, propichovani vaginy dvoumetrovou tyci atd. Cele to ale pusobi misty zbrkle a az prilis zbesile, coz opet nahrava spise elementu trapnosti, nez terroru. Presne tuto cholericky dabelskou naladu podtrhuje i hudba, ktera je natolik demonicky hardcore, az vlastne vubec neni temna a prilis atmosfery do filmu neprinese. Asia Argento me v hlavni roli take nejak extra nepresvedcila, navic vypada jako ospala narkomanka. Nastesti misto ni v prubehu celeho filmu exceluje silena satanisticka opicka. 6/10 ()

PKD

Ach jo. Já se docela těšil. Jsou jen 2 možnosti (jak já to vidím) a to, že,buď už prostě nešlo znovu zopakovat feeling z předchozích 2 filmů, které atmosférou doslova přetékají a nebo Argento ztratil jiskru, nebo jak to nazvat. Dodnes nechápu, proč sakra čekal 27! let, aby to dokončil, páč...zasazení do ´´současnosti´´ ten film akorát potopilo, než co jiného. Jsem si naprosto jist, že pokud by to udělal v 80tkách, bylo by to o 300% lepší! Nevím proč, ale 2.pol.filmu mi silně připomíná 3 Dny Kondora nebo Civil War z 3.kpt.USA:) Dále zde vznikl opravdu zajímavý paradox, kdy jsou krvavé scény pohříchu to nejlepší, co lze v tomto jinak veskrze průměrném filmu, nalézti. Protože...to co já považuji za celkem zbytečné (tj.krvavé scény) u předchozích 2 filmů z trilogie, je zde naopak tento handicap...proměněn ve výhodu. Nejvíce jsem si užil skvělou scénu na hajzlíku ve vlaku:) Závěrečná konfrontace, ke které se má správně budovat atmosféra už od začátku...se odbyde během posledních 5(!)minut a jejíž vizuální ztvárnění, si pan Argento tajně vypůjčil z novějších dílů Hellraisera a Silent Hillu. Ona 3.matka, která dle popisu už v 1.filmu, má být ta nejkrásnější (jo, nebyla nejhorší, ale na svou představitelku z Inferna nemá,ale zase oproti ní ukázala vyvinutý hrudník:) a hl. nejmocnější. No...pardón, ale fakt ne. Tak jak nám autor této trilogie tvrdil už od úplného začátku, že z ní máme mít fakt nahnáno, tak těch pár komorních výbuchů násilí na ulicích Říma, ve mě tento pocit nevyvolávalo ani omylem. Musím též varovat rodiče malých dětí (přesněji mimin), aby se raději nedívali na scénu na mostě, páč ta zamávala i se mnou a to děti nemám. A o hudbě (byla tam nějaká?) se nemá smysl asi zmiňovat vůbec. Včetně toho gothic metalového úletu v koncových kreditech.:) Claudio Simonetti (mj. geniální Demons 1+2), má zřejmě již své nejlepší roky...též za sebou:( A absolutní hřeb do rakve byl ten debilní a naprosto nepřístojný smích 2 přeživších postav, hned poté, co vylezou z jakési obří pukliny v zemi. To mě dorazilo. Takový WTF? moment. Musím ale pochválit (alespoň něco,krom příjemných propojovacích narážek na Suspírii) pěkně efektní... byť velmi rychlý způsob smrti, Matky slz. Ten byl opravdu cool, abych použil to příšerné nečeské slovo.:D P.s.chudák Udo Kier, ten dopadl. ()

Freemind

Ty dvě hvězdičky jen z principu, kdyby se o tom režisérovi tolik nepsalo, tak dám odpad :D Ne, vážně se to nedalo - orchestrace zahrané na nějakém CASIO, efekty z džemu a plastelíny (čertík vedle postele), strašní herci (Japonka ve vlaku), navíc je to poprvé, co jsem viděl cělý film, kde snad nebyl ani jeden herec bez komického přízvuku. Mě ta italská vlna nikdy nebrala, po shlédnutí tohohle "něčeho" vím, že ani nikdy brát nebude. ()

iolaos

Po patnacti letech Argento opet v laufu.. po skvele Jennifer (Masters of Horror) kontinualne utoci na divakuv zaludek s ladnosti jemu vlastni .. konvergence duchariny (takoveho rozpeti) a perfektniho gore je v dariowe filmografii nezvykla a nemyslim si, ze by byla na skodu veci. La Terza Madre je nadprumernou chuťkou, kteoru Dario zdarne zkompletoval svuj triptych o zrudnych matkach. 8/10 ()

kaylin

Moc jsem nevěřil tomu, že po roce 2000 dokázal Dario Argento svou trilogii Matek zdárně dokončit, protože jeho filmy v novém tisíciletí jednoduše nejsou tak skvělé jako ty minulé. Jenže scénář je v tomhle případě dobrý, skvělé je obsazení hlavní hrdinky, a navíc se daří vytvářet skutečně děsivé obrazy, které se vám svou intimitou dokážou zažrat pod kůži. V závěru jen budete čekat na to, jak se to celé podařilo vygradovat. ()

K.I.N.G.

Když jsem viděl ty úvodní a závěrečné titulky, měl jsem pocit, že se na tom podílela celá Argentova rodina (zahlédl jsem snad tři nebo čtyři tyto přijmení), nebo to byla jen shoda jmen? nevím. Bohužel mi to trochu přišlo jak laciný krvák, proto dávám jen dvě ikdyž to obsahuje řadu velmi dobrých scén, např. se mi líbilo, jak té asijské čarodějnici rozsračkovala hlavu dveřmi, ale i jiné. ()

topi

Pro mě jednoznačně nejslabší díl z Argentovi trilogie o čarodějnicích. Moc mě tam neseděly digitální triky, např. hořící kostely, ale naštěstí jich nebylo moc a vynahrazovaly je precizně zpracované gore efekty od mistra žánru Sergia Stivalettiho. Další plus je skvělá práce hudebního mistra Claudia Simonettiho a závěrečnej song je naprosto geniální, perfektně prostřídaný ženský chorály ala " Omen " versus jekot Daniho Filtha (frontman anglické smečky Cradle of filth), doplněné závěrečnými titulky a obrazy ze starých středověkých okultních knih - paráda, to nemá chybu a na celým filmu je to to nejlepší. Naopak neslabší je konec filmu, to teda byla suchařina, chtělo to víc vygradovat a ne to jen tak suše ukončit. Určitě se ale Argentovi povedl po hodně letech solidní dobrej horor, když nepočítám špičkový povídky Pelts a Jenifer ze seriálu Masters of horror. ()

Gorehound

Triezvejšie druhé pozretie a musím dať hviezdičku dole. Problém je v tom, že sa tu bije americký klišovitý štýl rozprávania a typický argentovský originál. Jumpscares versus originalita a fantastické gore, aj príbeh mi príde akýsi príliš narýchlo spíchnutý, záver trilógie by si rozhodne zaslúžil čosi osobitejšie. A to je problém celého filmu. Miestami pôsobí ako tribute to mister Argento, nie samotný Argento. Na druhej strane sa filmu musím zastať: natočený je stále pomerne elegantne a vynaliezavo, potešia odkazy na Suspiriu aj Phenomenu, gore je až na poslednú scénu praktické a vynaliezavé, ako za starých čias, lokácie Ríma fantastické, aj príbeh má niečo do seba. Len to chcelo trošku viac osobitosti, svojskosti, zdravej a osobitej režisérovej atmosféry a dravosti. ()

type_B odpad!

Kdyby hlavní hrdinka půl filmu zmateně nepobíhala sem a tam, kdyby závěrečné rozuzlení nebylo tak stupidní, kdyby nebyla magická stránka a ezoterika tak odfláknuté, těšilo by mě se na tento snímek podívat. Takhle dávám odpad. Film nestojí za to. ()

pepua

Příběh je předvídatelný až hanba. Po slibném začátku jedna provařená horrorová scéna střídá druhou, až velmi vydařené gore scény zbystřily mou pozornost. Další silně nadhodnocený Argentův film. ()

vegetol.mp

Zábavný, a v jednotlivostech vydařený, ale velmi často taky nechtěně komický. A ten konec plnej digibordelu... Ale jako hovadina na jedno shlídnutí to funguje. ()

BoredSeal

Tak opulentní ultranásilí už jsem dlouho neviděl. Argento řádí, šokuje, skoro z toho čiší černý humor jako u epizody "Pelts" z Masters of Horror. Dario se u natáčení zjevně výborně bavil, ale něco mi přes ten vybroušený styl, špičkové efekty a sebranou společnost chybělo. ()

Martin741

Sklamanie, kam tato hororova trilogia az zasla. Zacalo sa to genialnou Suspiriou roku 1977, pokracovalo sa Infernom roku 1980, no ale co sa tu porobilo, na to nemam slov. Strasidelna atmosfera, to je ciste vakuum, bat sa dohromady nie je coho, herecke vykony otrasne a na zaplakanie, dialogy su uplne blbe a dementne. Skoda, takto vysumela do prazdna dalsia hororova trilogia nastartovana genialnym filmom Suspiria roku 1977. Argento sklamal na celej ciare : 25 % ()

Rodriguez

Bohužel mě tento fantasy-horor nějak nepřesvědčil o tom, že Dario Argento umí i nadále točit zajímavé a poutavé příběhy. Vše vyprchá v samém počátku a celým filmem se pak už vleče jen nuda a zármutek. ()

cariada

Je Vidět že Italové pořád jsou schopný natočit působyvý horor. Cele je to postavené na vykopání hrobu a nalezení truhly se soškama a kusem oblečení. Po přečtění slov se probudí zlo. A Matka je opět na světě a svolává čarodějnice do Říma. Jediný kdo to může zastavit je dívka Sára, která je svědkem vraždy své kamarádky (poměrně brutální vražda). Poldové jí moc nevěří a tak jí sledují. Sára se postupně od ducha své matky dozvídá , že jedině ona to může zastavit. Mezi tím se šíří zkáza městem , všude samé násilý a vypalování kostelů (to bylo velice dobrý). Atmosféru to má celkem slušnou , ale nakonci to jakoby ztrácelo tempo. Vraždy a napětí jsou solidní. ()

Flaxik

Drahý Dario na stará kolena objevil, že je skvělé, když má film nějaký děj a angažování opravdových herců místo přehrávajících, případně naprosto dřevěných ochotníků, má také svoje kouzlo. Škoda, že při zápolení s tímhle filmem naprosto vyignoroval svou nejsilnější disciplínu, kterou bylo budování atmosféry. Takže jsem při tomhle vyvrcholení trilogie vůbec nevyvrcholil a s Argentovou tvorbou jsem definitivně skončil. Jo a k Phenomeně jsem byl nespravedlivý, jdu jí přidat hvězdu. ()

TomikZlesa odpad!

To mělo být co? Naprosto nejlepší horor co sem viděl, vlastně film vůbec. Ale to pouze za předpokladu pominu li, naprosto dementní a trapnou hlavní "herečku" debilní příběh a 20 let starý efekty. Nebejt tam tolik lacinejch kurev a občas nebejt vidět kozičky tak to snad ani nedokoukám. Původně sem chtěl dát rovnou odapad! ale díky závěrečný scéně s hovnama a smíchem dávám * protože právě hovna a smích tenhle "horor" naprosto vystihujou. ()

Fallen_One

Nějak mi nejde na mysl tolik těch pětihvězdičkových hodnocení. Jediné na co se z toho dalo koukat byla samotná Matka Slz (oblečená i neoblečená). ()

destroy83

Zatraceně vydařené zakončení Argentovi trilogie o temných matkách, ve které se poslední přeživší z matek Mater Lacrimarum pokouší nastolit v Římě nový věk pohanský a to ve velkém stylu. Vypalování kostelů a násilí v ulicích doprovází sjezd všech vyznavaček černé magie do centra Říma. Argento diváka nešetří a nechá na plátně umírat všechno, co dýchá. Novorozenci počínaje a bezradnými příslušníky policejních složek konče. Jediný, kdo se může zlověstné a ve většině záběrů nahé matce postavit je Sára, kterou nedal nikdo jiný než tvůrcova dcera Asia a to bravurním způsobem – nic jiného jsem od ní ani nečekal. Výše zmíněnou nahotu, ke které se samozřejmě připojí i Asia střídají brutální gore scény a litry krve. Ze začátku mě opět zamrzel moderní look, ostatně jako u všech novějších Argentových kousků, ale po čase jsem se i přes toto přenesl a vskutku si vychutnal pořádnou porci atmosférického hororu s řadou vydařených triků, náloží lahůdkového gore, vynikajícího herectví a parádního příběhu, který na sto minutách své stopáže nedokázal nudit ani na jediný okamžik. Finální velmi temná část mě už jen utvrdila, že Dario Argento je stále jedním z mistrů hororového žánru. Za mě jednoznačně plný počet. ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)