Starověká urna je nalezena na hřbitově na okraji Říma. Po jejím otevření se spustí série násilných příhod: loupeže, znásilnění a vraždy dramaticky vzrostou, zatímco zvláštní mystické, zle vypadající bytosti přicházejí odevšad a shromažďují se ve městě. Všechny tyto události zavinil návrat Mater Lacrimarum, poslední ze tří mocných čarodějnic, které šířily teror a smrt před staletími. Sama proti armádě běsů a démonů se Sarah Mandy (A. Argento), studentka s nadpřirozenými vlastnostmi, pokusí zabránit Matce slz ve zničení Říma. (oficiální text distributora)

Fritoll

Nějak jsem pochopil z toho, co je tu napsáno, že se jedná o 3 díl. Viděl jsem jen tuto slátaninu, která vypadá opravdu hrozně. U žádného hororu jsem se tak nenasmál a za to taky dávám ty 2 hvězdy. Musím říct že ty triky jsou fakt žalostné, vůbec to nevypadá realisticky a příběh je víceméně o prdu. hau :-) ()

Naranyan

Zjišťuju, že tento styl, typ hororů není šálek mého čaje. Ke všemu ještě přidejme "gumácké" triky a vznikne nám z toho asi taková chuťovka, kterou se Asia ke konci brodila. Nezbyde mi, než se poohlédnout trošku jinam. ()

woje

Neskutecna nuda, nulove herecke vykony,lacine provedeni, predvidatelny dej, nulova atmosfera, jedna hvezdicka za hudbu, jinak uz nikdy vice. Nazyvat to nejlepsim horrorem roku 2007, to je vazne usmevny :-) ()

Naihonn

Tak tohle dílko pro mě má tři hvězdičky zasloužené. Je to mimo jiné i tím, že to je po dlouhé době něco, co si tedy opravdu chvílemi brutalitou nezadá, což se přece jen moc nestává. A co si budeme povídat, když už tedy má jít o ukázku vzestupu sil temnoty, tak si přece nemůžou brát servítky. A v tomhle tedy bylo realičnosti až dost. A musím říct, že to i jinak byla opravdu zábava. Dokonce i trochu komedie. Obzvlášť ryze komediálně stupidní počínání hlavní hrdinky. Už když se poprvé objevila se svou neméně stupidní spolupracovnicí a obě s naprostým klidem porušily všechny dobře míněné rady, jak se co nejvíce vyhnout nebezpečí při konfrontaci se silami, s kterými si není radno zahrávat, už tehdy jsem si řekl, že si zrovna dlouhého života neužijí. Mýlil jsem se jen napůl, jedna přežila a k mému úleku se z ní vyklubala hlavní postava děje. Ale nakonec co, asi tam byla s tím úmyslem, aby přidala do tohoto horroru zábavnou složku. A splnila to opravdu dobře. Jak by si člověk myslel, že se její naivita, ba přímo natvrdlost, bude s časem měnit k lepšímu, tak to by se ale setsakramentsky mýlil. Ne, ona na tom byla snad ještě hůř. A proto mě naprosto dorazil komentář alchymisty Guglielma De Witta -"Máte skryté síly. A instinkt přímo vynikající." To bych snad spadnul z židle, kdybych býval neseděl v křesle a kus za mnou nebyla zeď. Takže i o humor mi bylo postaráno. A na závěr ještě dobré ponaučení pro příslušnice temných sil. Nikdy nenechávejte v blízkosti otevřeného ohně povalovat kopí, kterým vás může i nepříliš důvtipná hlavní hrdinka zbavit jedním rychlým pohybem drahocenného roucha. Je to veskrze průměrný počin, ale je v tom spousta nahoty, sexu, násilí a krve, co víc si může mužova dušička přát. Ale dost bylo ironie, podívat se na to dá, i mě to pobavilo, proto hodnocení, jaké jsem zvolil. ()

hitchco

Námět k tomuto filmu je dobrý, ale kvalita zpracování má opačný rozměr. Celkově film působí, jako nějaký "pokus" o horor. Film by mohl být také lepší, pokud by bylo zvoleno lepší herecké obsazení. ()

baronGrga

Poslední z Argentovy trilogie o třech čárifucích. A tentokráte se jede do Říma za Mater Lacrimarum. Horší poslední díl už snad ale vzniknout nemohl. Dariovi někdo musel zašantročit všechny barvy a světla a obří mušle a podobné vizuální vychytávky, protože ze starého mistra tu poznávám jen špatnou úroveň dějové linky, na kterou nakydal jen více brutality a lascívnosti. Tradičně divné finále tentokrát vážně stojí za to. Kdyby se konala soutěž o nejbizarnější konec filmu, Armáda démonů by si mohla pomalu připravovat poličku na trofej, aneb co všechno se může stát, když vám někdo šlohne triko. 30% ()

noxi600

Já nevím proč, ale takovéto filmy mě akorát iritují. Nastíněný příběh, který se nedozvíte kompletní - třeba kde se bere ta opice?, naivní uřvaná hlavní hrdinka, nelogické souvislosti a nesmyslnosti. A vyvrcholení je spálení košile? A když je na konci filmu celá špinavá od čehosi, tak vyleze a je čistá?? Nebavil jsem se, nebál se, nelekal se. Dle příběhu to mohl být zajímavý horor, ale je to nudný nudný film. ()

ferdinandv

Byly 3 sestry. Matka vzdechů, Matka bolesti a Matka slz. Matka slz je nejkrutější a nejkrásnější z nich a jediná ještě žije. Když byla otevřena truhla, kterou jednoho dne najdou v zemi u kostela, síly Matky slz se obnovily. A svět začíná být agresivní. Matka slz postupně začíná šířit zlo. Zastavit se jí snaží krásná Sarah Mandy, kterou ztvárnila dcera režiséra Daria Argenta. Tento film považuji společně se Suspiriou za Argentův nejlepší film a osobně i za jeden z nejlepších hororů. Velmi realisticky natočený, výborná hudba hodící se k ději (i k Argentovi), skvěle ztvárněné čarodějnice, resp. matky a dobrý plynulý příběh plný zvratů. Upozorňuji i slabší nátury, že je ve filmu pár drsných scén jako házení dítěte z mostu apod. ()

torn666

Kvalitne gore, dobra hudba, dej mohol byt lepsie ale nieje zly... Neviem co od Argenta ocakavate vy ale ja moc jeho surealistickost nemusim, naopak moj oblubeny kysok odneho je napriklad Inferno(V CR na TV NOVA davnejsie uvedeny ako Dum tri matek) a zrovna tento film je dalo by sa povedat volne pokracovanie ci skor ine spracovanie nametu. Okrem vcelku trapne(i ked vizualne vlastne kvalitne) spraveneho ducha matky hlavnej hrdniky sa mi to pacilo a dal by som za 4 no ten konec bol naozaj odflaknuty i trapny takze len za 3, skoda malo to ovela lepsi potencial ! ()

Pollini

Když jsem si moc nevšímala efektů, pár přehnaných scén, tak sem se dívala na hezký čarodějnický film. Nechyběly nahotinky, trochu oblud, ale konec teda tragédie, byl pryč, ani jsem nepostřehla, najednou běžely titulky. ()

Duffson

Hrozna hovadina...herecke vykony des, dej uplne psychoblabol, jediny co nekoho muze uspokojit jsou nechutnsti v nekterych scenach, a houpajici se kozy vysinute carodejnice. Ale kvuli tomu to za to nestoji,verte mi. ()

Wendkos

Důstojné zakončení. Argento je vtipnej už v sedmdesátkách a vypadá to, že u jeho novějších věcí se člověk zasměje taky (když už se nebude bát). ()

Dalajlada

S jistotou mohu říci, že tenhle film měl nakročeno na pecku, ale kvůli pár faktům to moc daleko nedotáhl. Herecké výkony jsou opravdu tragické, logikou se nikdo ani trochu nezaobírá a závěr se udál asi během 20 sekund. Na druhou stranu má film výrazně narostlé koule. Tam kde film pokulhává s herci a scénářem, tam překvapuje svojí odvahou co se týče brutality a nahoty. A že tam bylo k vidění pár moc hezkých párů. Až měl člověk pocit, že kouká na porno. Navíc jsou scény s opicčkou opravdu povedené. V některých státech světa by tento film neměl šanci být ani zmiňován. ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)