Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

swoulen

Bohužel, Simon Pegg není Hugh Grant. Já za to nemůžu, já prostě na ty zrzouny nejsem :). Když pominu rádoby romantické scény, lehce nadprůměrná komedie. ()

erapo

Osobne ma dosť zaujal výkon Davida Schwimmera. Kto by čakal, že z Rossa z Friends sa stane celkom dobrý režisér. Veľkou chybou filmu je záver. Asi každý si ho vie predstaviž už pol hodinu pred tým. Ale inak je film plný vtipov, a to často aj originálnych! Plus skvelá osviežujúca hudba a Simon Pegg. ()

Filipes

Pegg ve skvělé komedii o vytrvalosti a schopnosti změnit sám sebe k lepšímu. Nepřekvapuje mě, že jste tomuto filmu nedali šanci a uprostřed závodu jste narazili do zdi. ()

Bratr

Jak vidím Simona Pegga, usměju se. Ačkoliv šlo o komedii bratru průměrnou, tenhle briťák mi zase zvedl náladu a to se odráží v kladném hodnocení. PS: Dylan Moran je taky fantastickej. ()

White-Man

Škoda první poloviny filmu. Velmi pomalý rozjezd, který se bohužel ani v druhé polovině příliž nerozjel. Pořád ale lepší než začátek. Průměrný snímek, který nezaujme ani neurazí. ()

Pimpy

Na to, že romantický komedie doslova nesnášim, tak tohle docela šlo. Pegga mám rád a taky kvůli tomu se mi film docela líbil. A nebýt toho klišé v druhé půli filmu, dal bych s chutí o hvězdu víc. ()

gotham

Není to žádnej srandy kopec, ale koukatelná romantická komedie, s trošku absurdním vyvrcholením. Jelikož celkem chodím běhat a jsem asi stejný postavy jako hlavní hrdina a navíc jsem měl v minulosti zraněný kotník, vím, že s tímhle uběhnout maraton nejde, i kdyby na tom závisel život milované ženy. Jo a Thandie určitě víc sluší rovný vlasy. 50% ()

Adam's

Další přírustek k početné rodině romantických komedii kategorie poměrně snesitelné. Stěžejní charakteristikou tohoto žánru je 1) slibně rozjetý začátek, v lepším případě první polovina filmu, 2) jedna či více postav, které na sebe strhnou veškerou pozornost, pokud se objaví (Pegg, Moran), 3) několik vtipných hlášek či situací (v první polovině filmu), 4) totální potlačení čehokoliv legračního ve prospěch rozvoje "seriózní romantické zápletky" (ve druhé polovině filmu) a konečně 5) absolutně kýčovitý závěr, ve kterém se záporné charaktery snaží hlavnímu hrdinovi stůj co stůj přiškodit, připomínajíc tak patetickou snahu Gargamela ublížit těm malým modrým potvůrkám i za cenu vlastního sebezničnění, kdežto nás běžec míří neodvratně vstříc své sladké odměně, která jej v souladu s pravidly žádnru musí čekat hned za cílovou páskou. Klíčová otázka zní, stihne doběhnout včas? Co myslíte. ()

blackout

Nadprůměrná komedie bohužel díky závěru, kde si Schwimmer neodpustil rodiný happyend. Pegg jinak táhne celý film a na něj jako na komika je radost pohledět a zasmást se. Naprosto zbytečná a špatně zahraná mi přišla role nájemce Ghoshdashtidar aka osobního trenéra. ()

Yossarrian

Symptomem všech podobných taškařic je imbecilní scénář. Pak už jen záleží na hercích, jestli z toho vymáčknou nějaký ten dobrý vtípek. Moran si opět zahrál ztroskotance, které hraje naprosto grandiózním a nonšalantním způsobem, že jsem se chvílemi i dobře bavil. ()

Tootsie

Za shlédnutí filmu stojí pouze Dylan "Bernard" Moran. Humor je proměnlivé kvality - vtipné pasáže střídá třeba i flusání jídla. Je vidět, že film dělal američan - vyskytují se zde boty typu, že někdo uběhne maraton i se zlomeným kotníkem, protože své slečně chce dokázat, že je pro ni ten pravý...to může vzniknout snad jenom v USA. Co mi nejde do hlavy, že se na scénáři podílel i jinak vynikající Simon Pegg. ()

pcarogers

Protože mám Pegga rád, hodně jsem se na to těšil. A dostal jsem, co jsem potřeboval:-). Taku fajnu love story s fajnyma figurkama a krásnou hlavní hrdinkou (obzvláště v poslední mezidveřní scéně). Až bych si šel zaběhat. ()

Goumen

Kdyby mi někdo vyprávěl jen samotný příběh, tipnul bych to na průměrnou americkou happy-end komedii. Tohle ale bylo mnohem lepší, i když úplně jiný styl než na jaký jsem u S.Pegga zvyklý. Celou dobu jsem se dobře bavil a párkrát jsem se opravdu zasmál. ()