Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

-tHESWINe-

Přes docela slibný začátek (člověk skoro má chuť sám začít běhat) byl film maličko zklamáním, na konci dost upadne do známého klišé. Ale i tak byla zábava sledovat příběh muže, běžícího o svou rodinu. To zní hrozně :). Každopádně herecké výkony nejsou špatné, hlavně ten tlustý inda mě dokonale bavil. Dal bych možná i čtyři hvězdičky, ale to bych všem čtyř-hvězdičkovým filmům křivdil. ()

BaronX

Ačkoliv děj je jeden velkej kýč ;-) Simon Pegg opět dokazuje proč je v současnosti britskou jedničkou v komediálním světě. Jeho postava musí dostat každého kdo má alespoň trochu "ujetej" smysl pro humor. A navíc ve filmu hraje Dylan Moran - naprosto "stejnýho týpka" jako v Black Books, což je další kladný bodík pro tuhle nenáročnou komedii. Pokud si chcete odpočinout od běžné komediální produkce a užít si trochu té anglické srandy, je Run, Fatboy, Run tou správnou volbou! ()

sulek

Podle mě velmi příjemná a vtipná komedie, žádné zbytečné zvraty, bezva herci. Moc jsem se bavila. Ovšem pro ty, kteří od dobrých filmů očekávají hledání skrytých paralel, boření dogmat a tápání v náznacích, tenhle film asi nebude. ()

maruli

Naprosto obyčejná pitomá romantická komedie, která si naštěstí nehraje na nic jiného. A ke všemu není tak pitomá, jako jiné pitomé komedie a pokud máte zrovna náladu na nějaký nenáročný zákusek, pak se vám to do vkusu trefí. Já se párkrát od srdce zasmála. A pokud člověk není tak zodpovědný a uvědomělý jako Whit (jakože nejsem), začne hlavnímu antihrdinovi poměrně záhy silně fandit. Dala bych 4, ale za to strašný zklamání, že můj oblíbenec a hrdina Dylan Moran nemá hezkej zadek a ve světě, kde nejsou zatuchlé antikvariáty, mu to už ani nesluší, musím 1 ubrat.. ;) ()

johhny007

Celkem slušně zpracovaný film Simona Pegga mám rád a tenhle film mi na něho seděl příjemná oddechová záležitost----70%----- ()

Mes-siah

Mńa film prekvapil. Velmi prekvapil. Nečakal som až tak hlboký príbeh. Tak pravdivý príbeh to sa len tak lahko nevidí. O sile vôle a o rivalite. Skoda, že Dylan Moran nedostal viac priestoru. Ten chlap dokáže utiahnuť nielen 1 film, ale aj celý seriál. Druhý "naozajstný" celovečerný film od Davida Schwimmera sa podaril viac než dobre. Vrelo odporúčam, hlavne vyspelému publiku. ()

Honsik

rachitistický Simon Pegg hrající tlustýho povaleče, kterej chce zhubnout a doběhnout marathon . Vtipné, svěží a zároveň americky kýčovité jak jsme zvyklí ()

pekas

Tohle je hodně na pomezí tří a čtyř. Spíš než komedie je to spíš taková romanticko neromantická komedie. Herci jsou celkem v pohodě, ale chybělo mi tam víc vtípků, jako když poprvé vylezl v trenkách a začal se rozcvičovat. ()

Toustovač

Pár slušných nápadů a povedených scén, ovšem většinu doby dost předvídatelné. - Simon Pegg má nějak moc velkej pupek na to, že jinak kulatě ani nevypadá:). - Za český název bych střílel. - Moranův zadek - Na druhou stranu, myšlenku to má a i když prezentace trochu kulhá, slušně jsem se bavil. O žádnou pecku ale nejde. ()

Dashiella

Dokonale a často som sa zasmiala, ale to je asi na film málo. Srdce mi káže dať aj 5, ale rozum sa tomu prieči. Tak priemer... po druhom pozretí mi to akosi k tomu srdcu viac prirástlo a objektívne sa mi to viac páčilo aj scenáristicky . Tak 4 ()

Kubi21

První polovina je úžasná a typicky britská. Ve druhé půlce to drobet kulhá a jedno klišé střídá druhé, ale i přesto se člověk baví. Není to bůhvíjaký nářez, ale humor a příjemná nálada z toho čiší. A že to natočil David Schwimmer je pro mne to největší překvapení, a to velice milé. O hercích nemá cenu nějak básnit. Jsou skvělí a hlavně britské obsazení je lahůdkové. Opravdu příjemná a vtipná komedie, která je lehce nadprůměrná. Slušeli by tři hvězdy, ale já dávám jednu navíc za Pegga a Morana. ()

Dinsberg

Simon Pegg zachraňuje jak se dá film, který je tuctový už konceptuálně a do ještě větších nesnází ho sráží Schwimmerova bezradná režie. Pegg ať se raději dál drží v triu Pegg-Frost-Wright. ()

mikhail

Veľmi milé prekvapenie. Simon a najmä Dylan svojimi skečmi výrazne zvyšovali zábavnosť filmu. Dobre im sekundovala Thandie, svoj štandard odohral Hank Azaria. Na podobnú romantickú komédiu by som bol ochotný ísť aj do kina. ()

Brano

Počas celého filmu sa dvakrát zasmiať je to dosť málo na komédiu. Príbehovo síce zaujímavé, ale prevedenie slabé. Z tohto príbehu sa dalo dostať viac. Celé to bolo dosť nudné, s minimálnou, až žiadnou dávkou humoru. Scenárovo to bola takisto bieda a Pegg nech do budúcna ostane radšej pri hraní. A ten koniec to bola hrozná slátanina. Takisto neodporúčam český dabing, pretože tak hrozný dabing u Pegga som ešte nepočul. Absolútne sa mu ten hlas nehodil. Daboval ho Carda (Lenny zo Simpsonovcov) Aj keď to nie je chyba filmu. ()

PlysovyMacko

Loser Dennis nema dobry vztah s matkou svojho syna, ktoru nechal pred oltarom. Po tom, co ona si najde frajera dokonaleho vo vsetkych smeroch, prebudi sa v Dennisovi ziarlivost a vyhecuje sa, ze pobezi a dokonci maraton. Ako komedia priemerne, duo Simon Pegg a Dylan Moran su schopni vacsich sialenosti a uletenejsieho humoru, takto ich scenar drzi na uzde. Cely film aj koniec je predvidatelny. ()