Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

barteca

Já se bavila velmi skvěle. Simon Pegg v roli mimoně velmi přesvědčivý, přitom nekarikuje a nepřehrává. A oblíbenec Dylan Moren dobře sekunduje. ()

jasanka

Celkem pěkná komedie, i když chvílemi spíš na pomezí dramatu. Ale bylo to zas něco trochu jiného. Edit 2023: Jen diky Csfd jsem zjistila, ze jsem film videla v roce 2011. Vubec jsem si hi nepamatovala. Zvysuju ze 3* na 4*, pekna motivacni komedie. ()

sNeDy

První půlka naprosto válcuje tu druhou, které naráží do běžecké zdi každých pár minut. Film, ve kterém je skvělá rvačka Simona Pegga a Dylana Morana, sice musím hodnotit spíše kladně, ale bohužel nad rámec velmi mírného nadprůměru to nejde. Škoda, chtělo to víc místa pro Dylana. ()

PDcz

3*** hvězdičky Příjemná komedie s jasným koncem. Simon Pegg se stal díky filmům Soumrak mrtvých a Jednotka příliš rychlého nasazení naším oblíbencem a obsazení Dylana Morana bylo snad nutností :-) Téměř stejná postava jak knihovník v Black Books :-D Možná jsme se na ten film až moc těšili. [X] Minus 1* hvězdička Ten puchýř a pití vajec si mohli odpustit :-) [X] Minus 1* hvězdička V jednu chvíli film ztrácel dech a byl takový utahaný. Možná by se nám líbilo, kdyby bylo více konfrontací mezi Simonem Peggem a Hankem Azariou. [X] Humor z Británie je lepšejší než ten groteskní americký ()

JanKukulín

Nijak originální, nijak oslnivé ale Simon Pegg v hlavní roli je opět k popukání. Příjemný a nenáročný film na nedělní odpoledne ()

amarth

Simon Pegg je sympatický herec, nicméně ani on z této normální (o nic víc či míň) komedie neudělá žádné velké dílo. Oddechovka se zbytečně patetickým koncem... ()

Wargoo

Slušná britsko-americká komédia so Simonom Peggom v hlavnej úlohe, kde presne ako všade inde robí zo seba debila... :) A to je na ňom to úžasné, pretože tie jeho grimasy mi spôsobovali najviac smiechu. Hlavne, keď sa škrábal v rozkroku... Skrátka čistý Simon. Inak film taká priemerná komédia, ktorá síce zo začiatku vyzerala byť dosť silnou kávou, ale ako dej plynul tak sa z nej stávala len "jedna z mnohých." Mne to ale nevadí, ja som sa pobavil. 3a pol *** a 66,182% ()

hEROic

spise podprumerna komedie s romantickou linkou, kterou nezachranil ani muj oblibenec Dylan Moran... tak nejak ani nevim co k tomu napsat :) kdybych nevidel, o nic bych neprisel... necelych 50% ()

caroleen

Příjemný filmeček. Chvílemi opravdu kýčovitý, ale to se dá zkousnout, když máte náladu tak akorát na nenáročný film. ()

char_t

Pegg je super herec na vedlejší role. Ale jeho vlastní tvorba hodně zavání, a to občas doslova. Tady se nevkusnost naštěstí omezila na pár výstupů (puchýř, tfuj), ale zas byla doplněna rodinnými hodnotami, což je vskutku podivná kombinace. Ale světlejší momenty to mělo. 55% ()

animario

Nijak vyjímečná, ale koukatelná a sympatická polokomedie/poloromantika, snesitelná hlavně díky Simonu Peggovi (hrát tam ale kdokoli jinej, na 3* by to nestačilo). ()

nopud

Co to je proboha za kravinu? Ten režisér si snad v životě nevymknul kontník, protože kdyby ano, pak by asi netočil takovou pí*ovinu o tom, jak nějaký budižkničemu běží s bobtnajícím kotníkem 17 kilometrů!!! A taky mě ten film nutí přemýšlet a moralizovat - vážně bych chtěl vidět babu, která se naštve na svého borce jen proto, že seřval jejího syna, který neuměl poslouchat a furt ho otravoval. Podtrženo, shrnuto, je to blbost. ()

kohut

topologicky je to taka typicka Adam-Sandler-ovska komedia, kde hlavny hrdina po nejakych peripetiach dospeje k vnutornemu prerodu a ziska zenu svojho zivota... ale herecke obsadenie a redukcia americkych rodinnych klise to posuvaju k britskym ostrovom, cim vznika prijemny film, ktory vie zabavit aj dojat bez toho, aby mal clovek pocit, ze ho krmia stokrat prezuvanym fast-foodom. navyse ako milovnik Dylana Morana som proste nemohol tento film nehodnotit kladne :-) ()

darkreider

Simona Pegga má rád a po dlhom čase zase vidieť Hanka Azaria bolo tiež fajn. Keď si odmyslím tie pubertálne výblitky(škriabanie sa v rozkroku figurínou, otlak na nohe) je to pekný film a na začiatku aj dosť vtipný. V druhej časti už sú to skôr sentimenty a heroický bežecký výkon. Ale prvá časť má dobré "šplechy". [...] Jo, sehnal jsem ti ty lístky. Byly na včera. Takže je nechceš? Proč bych je asi chtěl? Dej je na eBay. Kdo si asi tak bude chtít koupit lístky na něco co proběhlo včera? Cestovatelé Časem.[...] Vlastně jsem před chvílí běžel Londýnský maraton. Ale, to je náhodička. Ano? Jak to? Sledoval jsem ho v televizi. ()