Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

arkie

Po pol hodine upoteneho a krcoviteho humoru sme to znechutene vypli. Mozno sme prisli o vela, ale berieme to riziko. Skoda, Simon Pegg je nas oblubenec. ()

Lumberjack

Trapně předvídatelná "komedie" na které je znát typická americká ruka (drbání na koulích, puchýř...). Pegg & Moran mají na víc... ()

cyright

Pár živořících haluzí bristkého humoru naroubovaných na kmen typické a veškerým myslitelným klišé prolezlé americké romantické komedie. A právě pouze britští herci se svým suchým humorem činí tento film snesitelným. Ale zase ne tak moc. Takže buď slabé 3*, nebo silné 2*, záleží na náladě. A ta dnes moc nebyla ;). ()

Dinsberg

Simon Pegg zachraňuje jak se dá film, který je tuctový už konceptuálně a do ještě větších nesnází ho sráží Schwimmerova bezradná režie. Pegg ať se raději dál drží v triu Pegg-Frost-Wright. ()

Brano

Počas celého filmu sa dvakrát zasmiať je to dosť málo na komédiu. Príbehovo síce zaujímavé, ale prevedenie slabé. Z tohto príbehu sa dalo dostať viac. Celé to bolo dosť nudné, s minimálnou, až žiadnou dávkou humoru. Scenárovo to bola takisto bieda a Pegg nech do budúcna ostane radšej pri hraní. A ten koniec to bola hrozná slátanina. Takisto neodporúčam český dabing, pretože tak hrozný dabing u Pegga som ešte nepočul. Absolútne sa mu ten hlas nehodil. Daboval ho Carda (Lenny zo Simpsonovcov) Aj keď to nie je chyba filmu. ()

unclejack

Simon Pegg je možno komediálny talent - už v tomto filme to je jasne vidno - ale tentoraz sa jasne minul úlohou. Celovečerný debut Davida Schwimmera sa totálne nepodaril vdaka množstvu hluchých momentov a humoru, ktorý sa len ťažko odkrýva. Maratón, ku ktorému smerujeme je spracovaný slušne, ale zvyšok filmu je svojím zvláštnym spracovaním podpriemerný. Akoby uvádzal na scénu spracovanie Curtisových pracovných poznámok, ktoré odložil do šuplíka s tým, že toto jednoducho nie je ono. ()

mzop

Tedy toto radsi ne. Kdyby to slo, dam jednu a pul hvezdicky - a to je za par (vic jich opravdu nebylo!) vtipnych momentu nebo hlasek. ()

ARI50

Není tady nic co by zaujalo vůbec nic, příběh ne, humor ne, celkový dojem z herců je špatný takže nic. ()

MATADOR

Aha, tak ona to měla být komedie s jedním vtípkem a jinak s dalšími náplněmi, které jsou v každe americké komedii. Škoda, ale Simon Pegg nemá na to, aby utáhl takto slabý film. ()

Neotom

Absolutní trapas. Jedno klišé střídá druhé, k odpadu bylo velmi blízko. Zdejší hodnocení je mi záhadou. 15% ()

Snorlax odpad!

Hloupý film plný klišé a křečovitého humoru, špatné kamery, režie, hereckých výkonů, jednoznačně ztráta času. ()

snob

Hurá na ně, když už mě tak zaboleli, tak ať si to odnesou. To, že Simon Pegg dokáže být neskonale trapný mu čišelo z tváře od začátku jeho kariéry. Takže jsem zklamán nebyl. To, že se takovéhle snahy o špatně umytou hubu zúčastní i Dylan Moran, vyloženě zabolelo. Naprosto hloupý příběh s naprosto tupým vyvrcholením. Tenisky nechejte v předsíni, utíkáte před debilitou, k tomu není potřeba značkového šuntu. Možná, až stanu před svatým Petrem, pošle mě za sledování téhle ubohosti do pekel. Taková ztráta života. ()