Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

Illy

Spolu s dalším britským hercem Martinem Freemanem je Simon Pegg jeden s budoucích králů komických rolí (podle mě - samozřejmě:)) Stačí mi ho jen sledovat a bavím se... Jeho mimika, gesta - potrhlé pako. Komedie jako řemen. ()

kowalski

Klasická lovestory, kdy LOOSER se snaží dostat zpět svojí milou poté co jí opustil a uvědomil si co udělal. Ovšem ne až tak klasická v tomto pojetí - v prostředí Londýna a dvěma výtečnými herci Simone Peggem a Dylanem Moranem. Pan režisér příjemně překvapil. ()

Grizzly

Po vsech tech kritikach a prechytracelejch kecech co sem si tu precetl sem necekal nic extra. Nastesti to sou vazne jen kecy, protoze ja koukal na prijemny a usmevny film, u ktereho sem se nenudil a nekolikrat pobavene zasmal. :) Neni to sice nic extra, ale je to nenarocna a mila zabava. Simon Pegg je fajn, ale Dylan Moran opet potvrdil, ze je genialni komedialni ruler. Nemuzu min nez 70%. ()

barteca

Já se bavila velmi skvěle. Simon Pegg v roli mimoně velmi přesvědčivý, přitom nekarikuje a nepřehrává. A oblíbenec Dylan Moren dobře sekunduje. ()

jasanka

Celkem pěkná komedie, i když chvílemi spíš na pomezí dramatu. Ale bylo to zas něco trochu jiného. Edit 2023: Jen diky Csfd jsem zjistila, ze jsem film videla v roce 2011. Vubec jsem si hi nepamatovala. Zvysuju ze 3* na 4*, pekna motivacni komedie. ()

sNeDy

První půlka naprosto válcuje tu druhou, které naráží do běžecké zdi každých pár minut. Film, ve kterém je skvělá rvačka Simona Pegga a Dylana Morana, sice musím hodnotit spíše kladně, ale bohužel nad rámec velmi mírného nadprůměru to nejde. Škoda, chtělo to víc místa pro Dylana. ()

kohut

topologicky je to taka typicka Adam-Sandler-ovska komedia, kde hlavny hrdina po nejakych peripetiach dospeje k vnutornemu prerodu a ziska zenu svojho zivota... ale herecke obsadenie a redukcia americkych rodinnych klise to posuvaju k britskym ostrovom, cim vznika prijemny film, ktory vie zabavit aj dojat bez toho, aby mal clovek pocit, ze ho krmia stokrat prezuvanym fast-foodom. navyse ako milovnik Dylana Morana som proste nemohol tento film nehodnotit kladne :-) ()

darkreider

Simona Pegga má rád a po dlhom čase zase vidieť Hanka Azaria bolo tiež fajn. Keď si odmyslím tie pubertálne výblitky(škriabanie sa v rozkroku figurínou, otlak na nohe) je to pekný film a na začiatku aj dosť vtipný. V druhej časti už sú to skôr sentimenty a heroický bežecký výkon. Ale prvá časť má dobré "šplechy". [...] Jo, sehnal jsem ti ty lístky. Byly na včera. Takže je nechceš? Proč bych je asi chtěl? Dej je na eBay. Kdo si asi tak bude chtít koupit lístky na něco co proběhlo včera? Cestovatelé Časem.[...] Vlastně jsem před chvílí běžel Londýnský maraton. Ale, to je náhodička. Ano? Jak to? Sledoval jsem ho v televizi. ()

illy.cz

Dvojka Pegg - Schwimmer je pro mě prostě neodolatelná.Film Nula od nuly pojde se mě opravu velmi líbil a u tohoto dílka tomu není jinak...Největší bonus je neskutečné obsazení, kromě Pegga skvěle zahráli jak Azaria, tak Dylan Moran, který by si po Black Books určitě zasloužil projekt podobného kalibru, kde by se jeho nevyčerpatelný komediální potenciál využil naplno. Prostě skvělý odpočinkový film, který trochu sráží šablonovitý scénář, ale pokud se přes to přenesete, určitě se skvěle pobavíte... ()

Torgal

Hoci je tento film scenáristicky len znôškou stokrát použitého príbehu bez prekvapujúcich momentov, mne sa vážne páčil. Dobrému dojmu pomohlo skvelé osadenie na čele s mojimi obľúbenými hercami Simonom Peggom a Dylanom Moranom. Čas mi pri sledovaní veľmi príjemne ubehol a na konci som bol dojatý. Na druhej strane je tu zopár hluchých miest a nájdu sa aj nechutnosti typu otlaku explodujúcemu do ksichtu. To mi ale dobrý pocit po sledovaní neskazilo. 7+/10 ()

cerbygerby

Dobrá komedie s oblíbeným Peggem... Byla to zábava jak se z něho stával sportovec a maratonec... Když vyběhl v těch plavkách a po chvíli už nemohl a dostal svrab to jsem umíral smíchy, ta jeho postava se k tomu fakt "hodila" ()

ZackSawyer

A já jsem se skvěle bavil i když je to předvídatelné a prosté. Náboj tomu, ale dodává vynikající Simon Pegg, takovéhle role mu sedí. A ruku na srdce, vždyť jsme mu všichni fandili tomu smolařskému Dennisovi. Moran to je klasika, cynik, nemakačenko a jeho holá prdel paráda. Chtěl jsem komedošku - dostal jsem ji. ()

candy_daze

3*, né....4*! Nemůžu si pomoct, možná, že "Run, fatboy, run!" nedosahuje takových kvalit, aby si zasloužil 4*, ale důvodem, proč 4* dostane je to, že jsem se skvěle bavila a taky proto, že Simon Pegg, Simon Pegg, Simon Pegg! (a Dylan Moran!) :) ()

dEst28

Od tohohle filmu jsem moc nečekal, ale nakonec jsem byl opravdu překvapen. Bylo to opravdu velmi vtipné hlavně díky skvělému povaleči Peggovi, který zahrál svojí roli opravdu věrohodně, ale i další postavy jako Dylan Moran, nebo domovník Harish Patel, stáli za to. Je trochu škoda, závěru filmu, který byl už slabší, ale přesto jsem se celý film bavil a tak to u komedie má být. ()

Borda01

I přes hromadů klišé, které se zde vyskytují (druhá polovina filmu) je zde mnoho světlých okamžiků u kterých jsem se hodně nasmál. Taková docela nadprůměrná komedie, která však staví na první polovině filmu. 73% ()