Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

merigieren

film o mladé japonce která v podobě ducha žije s jedním americkým párem. Postupně se odhalí, že mají něco děsivého společného a s tím fotografem zůstane na vždy. no mně to připadalo docela děsivý :-) jak občas odhalovali tu holku, netušil sem o koho jde, proč si s nimi hraje. Přád lepší než horory s počítačovýma potvorama. ()

chemicquei

Bohužel pro diváky, bohudík pro ostatní na druhé straně filmu. Tohle je jeden z případů, kde trailer je lepší než celej film. Kdyby film byl tak dobrej jako ukázka, dal bych hvězdičky čtyři, takhle jsem byl ale zklamán... ()

foundation

No oproti japonskemu originalu velka slabota ale to nie je ziadna novinka ze americke remaky japonskych hororov je jeden velky shit. Na druhu stranu toto je zrejme jeden z tych nie uplne nepozeratelnych. Doporucenie jednoznacne na strane originalu. Treba vobec pisat preco? ()

Johny M.

Další z řady americko-japonskejch "najednobrdo" hororů, s jednou poměrně efektní (a na oči náročnou) scénou. Neurazí, nenadchne... ()

Pekisan

Original som nevidel a ani ma to velmi netrapi. Sice si ho urcite casom pozriem, ale teraz hodnotim len film ,ktory som prave dopozeral. Bal som sa, takmer cely cas som bol v napati a ubehlo to naozaj velmi rychlo. Ja som spokojny a davam 4 hviezdy. Ak je ten original naozaj taky dobry, tak urcite prehodnotim svoje hodnotenie po jeho pozreni. ()

helraiser

Tak tohlese s originálem nemůže vůbec rovnat i když se téměř na 100% drží, ale to je tak asi všechno. Atmosféra originálu je tatam, tam kde se člověk klepal strachy a naskakovala mu husina tak tady má prostě smůlu a vůbec celkově nic moc. No, ale na druhou stranu divákovi netknutého originálem by se to mohlo i líbit, je to prostě další duchařina plná samoúčelných lekaček, digitálních triků od much až po ducha a pointy ve které uvidí kdovíco. No prostě další průměrná americká duchařina v řadě, která má ovšem u mě tu smůlu, že jsem originál viděl jako první, takže se nechytá. No, ale byli tu i horší takže u mě tenhle remake je za slabší průměr. ()

katmandzoo

keď som videl hodnotenie tohto filmu, tak som si pomyslel, že ma zrejme čaká ďalší priemerný nízkorozpočtový horor, no podľa môjho názoru to bol vážne veľmi kvalitne spracovaný horor so zaujímavým scenárom a dejom, taktiež tam bolo veľa prekvapivých a strhujúcich okamihov a niektoré scény ma tak vyviedli z miery, že som už radšej ani nechcel vedieť, čo bude nasledovať, veľmi milo ma tento film prekvapil a celkom sa mi páčil, určite by som jeho hodnotenie zdvihol aspoň na nejakých 70% už len kvôli zaujímavému nápadu, množstvu vážne strašných, miestami až hnusných scén a záverečnému vyústeniu, že sa to takto skončí som si vážne nemyslel a aj to je ďalšie plus, že tam nechýbalo prekvapenie..čiže dokopy to vyzerá na celkom slušné hodnotenie a u mňa na viac ako 53%, avšak koľko ľudí, toľko chutí.. ()

kersten

Samozrejme, ako vždy američania dohovadia čo sa dá. Zrovnávať Clonu so skvelým Shutterom sa vlastne ani nedá. Filmári sa snažili z toho spraviť ešte desivejší film ako pôvodný, ale dopadlo to presne opačne. Na pobavenie postačilo, aj keď bolo tam pár scén ktoré ma viac menej vyľakali. A keďže ja mám slabosť na "duchariny" nejdem s hodnotením nižšie. Problém je v tom že ho mám s čím zrovnávať. Keby som pred Clonou nevidela Shutter, tak by moje hodnotenie bolo zrejme aj o hviezdu vyššie, takže hodnotím tento film ako celok a beriem ho ako samostatnu jednotku a budem sa tváriť že Shutter som nevidela, inak by som nebola objektívna a povedzme si pravdu, tento film, nie je predsa až taký zlý. ()

Mandalorian

Původní horor jsem neviděl. A musím řect, že jsem se unáhlil. Původně jsem chtěl dát 2* kvůli spoustě neshod. Jenže ono se na konci všechno vysvětlilo líp, než by mě kdy napadlo V závěru tedy 4*, protože sice pár nesrovnalostí zůstalo. Jenže takových, jaký se u duchařských snímků stávaj skoro vždy. ()

goni

Velmi slaby hororovy odvar. Sice tam boli vsetky tie prvky, ktore do spravneho hororu patria, ale celkova atmosfera bola velmi slaba. Vobec som nebol v napati a za cely cas som sa ani raz nezlakol. Navyse aj herecke vykony sa mi zdali dost podpriemerne. Jedine pozitivum bola necakana zaverecna pointa, ale to filmu velmi nepomohlo. Asi treba radsej zhliadnut ten japonsky original [35/2013] ()

Ondr@932

Dobrý horor s velmi dobrou atmosférou. Bohužel jsem viděl nejdřív tento remake a až poté originál. Takže tuto kopii už natolik nemohu ocenit, i když to bylo velmi dobré. 60% ()

vandr

Horory mám rád, ale jen ty u kterých se člověk bojí, aspoň trošku.. Tenhle se mi moc nelíbil, myslim že na původní thajskou verzi tahle americká okoukanina nemá ()

BLabaKAn

Jo kdyby ten duch co se ve filmu zjevuje vypadal jako na obalu tak to mohlo být super, ale samozřejmě, že to tak není. Příběh je o mladém manželském páru, kteří jedou autem do Japonska, protože manžel tam má job, je totiž fotograf. Cestou se manželce na silnici zjeví nějaká holčina z který samozřejmě nejde ani trochu hrůza a oni nabourají. Začne se jim zjevovat na fotkách a strašit je pak i normálně. Manželka se dozvídá, že manžel měl s ní poměr, ale ona byla do něj moc zamilovaná a časem byla nepříčetná. Záhadu se pak snaží vyřešit a najdou ji doma u sebe mrtvou, mno už nějaký ten pátek byla mrtvá. Koná se pohřeb a oni si myslí, že pro ně strašení končí, ale kdepak.Ojedou zpátky domů a manželka pak nalezne foťák, kde se nachází fotky s jeho holčinou, která je straší. Jenže to co je na těch fotkách manželku moc nepotěší a když přijde domů tak dostane pěknou facku a odchazí s tím že už s nim nebude. Manžel se nevzdá a pokusí se s duchem své bejvalé dívky bojovat. Nepodaří se mu to, skončí v léčebně, popálený, s ní na zádech. Náměl filmu není špatný, ale duch co se zjevoval ve stylu jeho dívky vůbec nenaháněl hrůzu, což je největší mínus tohoto filmu. ()