Zápisník smrti: Poslední jméno

Desu nôto: The last name

Death Note: The Last Name

Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

Japonsko / USA, 2006, 141 min

Naproti prvnímu dílu má o dost rychlejší tempo hned od začátku. V prvním díle se spíše seznamoval s deníkem smrti a ve druhém už film jede od začátku ve velkém stylu a navazuje na předchozí díl perfektně. Film o proti jedničce má i lepší děj, ale oba jsou zhruba na stejné úrovni a to je velmi slušné. O závěru ani nemluvím, ten byl prostě perfektní a je vidět, že si dal režisér záležet. Prostě rozuzlení jak má být. Nápady ve filmu jsou skvělé, ale stále mi něco chybí, tak jako v jedničce, ale i přes to je to film, který stojí za ten ztrávený čas.. 8/10 = 80%(28.10.2010)

Docela zabavne a hodne roztomile.(28.2.2009)

Druhý zápisník možnože pôsobí vleklejšie ako jednotka. ale má svoju atmsoféru a napätie slušne graduje. Opäť slušná obmena tém seriálu, ale hlane konečne došlo na filozofickú rovinu, či je ten, čo zabije vraha tiež vrah. Vyústenie filmu má zmysel hlavne ako alternatíva k anime, inak mi prišlo trochu nedotiahnuté....(27.10.2014)

Filmové spracovanie anime nie je také hrozné, keď ho porovnám s ostatnými live action. Ale akosi som Lightovi/Tatsuya Fujiwarovi na 100% neverila, že chce nastoliť spravodlivosť na tomto svete. A zobrazenie Lightovej smrti ako epileptický záchvat zosmiešňuje celé jeho počínanie - in the name of justice!(24.1.2009)

Více a lépe to už ani navazovat nemohlo. Toto pokračování má vše. Další knihu, dalšího anděla smrti, další oběti. Více intrik, více zvratů, více neočekávaného. Jsem nadšený! PS: Ten Red hot chilli peppers soundtrack mě fakt dostává :D(24.7.2013)