poster

Zápisník smrti: Poslední jméno

 • Japonsko

  Desu nôto: The last name

 • anglický

  Death Note: The Last Name

Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

Japonsko / USA, 2006, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ****

  Aj ked vyustenie filmu je vraj (podla ludi, ktori citali rovnomennu mangu) v klucovych bodoch od kreslenej predlohy odlisne, v ramci samotne nastolenych pravidiel sa mi nepodarilo najst trhliny v logike predkladaneho "vesmiru" - i ked treba v jednom bode akceptovat velmi krehky, avsak satale prijatelny argument. Formalna stranka (vratane vyobrazenia Shinigami) podobne ako pri prvom dieli zavana skor televiznou produkciou, ale tento nedostatok sa lahko straca pod zaplavou vzrusenia nad postupne inteligentnym rozvijanim a hlavne vyustenim pribehu, ktore samotne ma zanechalo v prijemnom mrazeni dlho aj po dopozerani.(18.3.2007)

 • predators
  *****

  ...zvítězí dobro nad zlem? A když ano, tak za jakou cenu? A je vždy konat dobro správné? ....ale za jakou cenu? Nebudu rozebírat nic z pokračování Zápisníku smrti, zato Vám prozradím POSLEDNÍ JMÉNO...:-)Ne, nebojte, to neudělám. Jen Vám poradím jedno...na tohle se podívejte, je to absolutní nářez!!! Nic víc netřeba dodávat...90%(15.7.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $47,917,637║ Nadstavba prvej časti je dokonca ešte o niečo lepšia vďaka neustálej príbehovej gradácii, niekedy tu je tak husté napätie až človek nedýcha, čaká nás tu veľa zvratov, šikovných prešmyčiek a taktiež veľké finále "Kto z Koho". /80%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(31.10.2008)

 • Terva
  **

  Pokud si vzpomínáte, má ke konci prvního příběhu problém dívka jménem Misa (Erika Toda). Film začíná u této scény. Zjevuje se další anděl se jménem Rem. CITÁT - Zapíšeš-li do této knihy jméno konkrétní osoby, ta záhy zemře. Važ si toho............ Na začátku jsou sděleny nová pravidla pro zápisník Smrti. Například ten o dvacetitřídenním cyklu. CITÁT - Jakmile je jméno dotyčné osoby vepsáno, není možné odvrátit jeho smrt............ V tomto příběhu vzniká Kira 2. Je krutější než Kira 1 a hlavně zabíjí více a jiným stylem. Zatím co mě první příběh totálně uchvátil, tento druhý mě moc nebere. U prvního jsem vydržel v kuse celých 125 minut. V tomto příběhu jsem se i nudil. Hodinu filmu a skoro nic se neděje. Nějak to totálně ztratilo tempo. Andělé, černý Ryuuk i bíle oděný Rem jsou sice nádherní, ale celé to jejich okolí je divné. Je to pomalé, nezáživné, prostě divné. Žádný zvraty ani napětí. Zatím, co jsem jedničce dal za pět, dvojka zatím nesahá ani na dvojku. Možná to dotáhnu na tři hvězdy, ale bude to z odřenýma ušima a ukousnutým jablkem. CITÁT - Vzdávám se................ Jednička mi připadala naprosto geniální, dvojka je celkem blbost. Dvě hvězdy za Ryuuka a Rema. CITÁT - Jedno falešný pravidlo...........(30.6.2013)

 • Genryuusai
  *****

  Jestli tohle nebylo podle mangy tak kloubouk dolů před scénáristou. Škoda jen, že stejnojmené anime se místo podobného konce poslední třetinu děje utápí v bezduchosti a nudě. Vždyť tento film dokazuje, že se stejný děj dá ukončit nesrovnatelně líp!(14.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace