Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

zette odpad!

Mam moc rad evropske filmy, dokonce nemam ani nic proti masturbaci. To co jsem ale videl, je sracka prvniho stupne a vubec nechapu, proc je tento film tak ocenovan.. Naprosto bez emoci, at uz kvuli nemoci kluka nebo v erotickem klubu. Mel jsem pocit, jakoby se nemoc syna rodicu vubec netykala. Hlavne, ze synacek pak resi to, zda ma matku kurvu. I kdyz podle plaste tam spise vypadala jako uklizecka. To, ze syn znal nazpamet cislo do klubu bylo take usmevne, stejne jako fronty na Irinu Palm. Herecke vykony toporne, az na majitele klubu a prodavacku v obchode. Je az neuveritelne, ze na tomto filmu z honici kabinky musely koprodukovat ctyri staty, ostuda Evropy. ()

Juto

Maggie je vdova po päťdesiatke, ktorá žije v malej anglickej dedinke pri Londýne. Svoj život strávila skromným spôsobom staraním sa o rodinu. Jej vnuk je veľmi chorý a leží v nemocnici. Jeho jedinou šancou na prežitie je operácia v Austrálii. Liečebné náklady bude hradiť systém zdravotnej starostlivosti, ale dopravu atď. musí zabezpečiť rodina. Maggie sa rozhodne pomoc svojej rodine hocijakým spôsobom. Irina Palm je veľmi pomalý film, ktorý však ponúka úplne iný pohľad na ľudskú povahu. 7/10 ()

papaJA21

Nedávno mi to doporučili jako perfektní komedii na sobotní večer. Dal jsem na ně. Film je to výborný, ale moc velká prča to není. ..... Až na pár výtečných hlášek :). Jinak hodně silný film s výbornou kamerou. ()

MJMilan

Když nejde o život, jde o houno, jenže co když o ten život opravdu jde? Kam až je ochoten člověk zajít, aby zachránil něčí život? A co všechno je ochoten člověk udělat pro business? O tom pojednává naprosto originální film režiséra Sama Garbarskiho. Vynikající hlavní role, Predrag Manojlovič jako velký kápo taky nemá chybu. ... ()

Idego

Příběh jednoduchý a přesto tak silný. Cyklicky se opakující scény, ale přesto to není nudné. Úžasná ukázka toho, že láska opravdu hory přenáší. Maggie i Miki jsou skvěle napsané i zahrané postavy, celé to dobarvuje podmanivá melancholická hudba a občas se i hořce zasmějeme. Co víc si přát? ()

bubun

Už od začátku mě překvapila depresivní atmosféra, jelikož z vyprávění přátel jsem pochopila, že to bude komedie, ačkoli vtipná scéna by se taky našla (Maggie odhaluje kamarádkám, co je její nová práce u tea and biscuits), bylo to ale spíš příjemné překvapení. Mělo to spád, a i když, jako ve spoustě filmů a nikdy to nepochopím, se i zde objevila postava, která odmítá reagovat racionálně (Maggiin syn, kterej místo, aby byl vděčný za těžce vydělaný peníze, který mu zachrání syna, dostane hysterák), a i když je tady podle mě trochu zbytečná linie lásky (ale celkem vkusně podaná), líbilo se mi to. ()

Tosi

Film populární na festivalech, ale já ještě ted' nevím, jestli tohle pochmurné drama brát vážně. Tohle byla nejpodivnější obět zoufalé babičky pro smrtelně nemocného vnuka jakou znám, ale bylo to zábavné, naivní, navíc zahrané a natočené tak jemně, že to nemohlo urazit ani zaryté puritány. ()

rockwoman

Když pominu pár smutných okamžiků tak zbytek byl moc příjemný. Nic přeslazenýho,ale přirozený a reálný. Maggie to vzala opravdu rázně do svých jemných rukou :-) a co mi bylo na ní sympatický, že za všech okolností stále zůstávala dámou. :-) ()

Millanium

50tiletá Maggie musí sehnat peníze na operaci svého vnuka - už takovéto sdělení by mě asi od filmu odradilo s pocitem, že se bude nejspíše jednat o tuctový film útočící na city. Ne, Irina Palm opravdu není tuctová, a to nejen tím, že jí potřeba peněz dožene až do jednoho nočního klubu. Nemastná neslaná představitelka si mě svým vývojem role opravdu dostala. 85% ()

sskrblik

Pozoruhodný film Irina Palm je nejen zajímavý svou netradiční tématikou, ale i celkově velmi přirozenými hereckými výkony. Děj je poměrně jednoduchý, ale líbí se mi jak se hlavní hrdinka postupně vyvíjí. Pochopitelná počáteční nechuť k ruční práci se stavá později záležitostí typu luštění křížovek a adaptace domácího prostředí do pracovního koutku. To mi vykouzlilo nejeden úsměv na tváři a když pak máme možnost vidět Irinu v zástěře - může být něco sladce dojemnějšího?! Holt když má někdo šikovné ruce, práce mu jde sama :-).. Je to pěkný film s osobitým příběhem a hlavní poentou je obětování se pro druhé. Silně příběh, který na mě zapůsobil, poctivá (ruční) práce 4*... ()

jujec

Pro děti prý obětujeme všecho a uděláme věci, které bychom jinak nedělali. Smutný a zároveň veselý příběh, není ani podstatné, že hlavní hrdinka skončí v nočním klubu, spíš to, jak objevuje nové možnosti a jak se k ní zachová okolí. Noblesa, s jakou otravné moralizující důchodkyni vmete to obličeje, že spala s jejím mužem a jaké praktiky provozovali, je naprosto ukázková, jak se chová dáma, která sice vydělává peníze jako sexuální pracovnice, ale přesto si zachovává úroveň. ()

jenik71

Příběh zoufalé babičky, která musí stůj co stůj finančně pomoci malému vnoučkouvi, kterému život zachrání jen náročná operace. Snaživý výkon Marianne Faithfull v hlavní roli je ale jediným plusem. Celkově mi však film nic moc převratného nesdělil a znovu bych jej vidět nemusel. ()

standsiller

Z pohľadu kto robil a čo robil, sa dá povedať , že je to dobrý film. V hlavných úlohách trefne obsadený - Marianne Faithfull a jej prezretý hlas a Predrag Manojlovič. Aspoň pre mňa je len škoda, že tak obstojný nápad sa zabalil do priemerného scenára s dosť patetickými motívmi . ()

ethos

Pravdu povediac neviem co si mam o tom mysliet. Celkom dobry pribeh trosku moc nechutny na moj vkus, ale aj tak dobry. Mna to vsak zas tak velmi nedojalo. Poviem na rovinu mam v tomto radsej hollywoodsku tvorbu. Cest vynimkam ale je to tak. ()

ArdathBay

Takovou babičku bych také chtěl. Babička z malé vesnice, kde se každý zná s každým potřebuje sehnat hoodně peněz pro svého těžce nemocného vnoučka. Nic nemá, nic neumí, ale má jemné ruce. Najde práci, kterou její šéf eufemisticky nazývá hosteska. Dostane umělecké jméno a je VELMI úspěšná a najde i to, co hledá každy z nás, dokonce i Ti, kteří nechtějí žít ordinérní život. Irina Palm(ová) mě pobavila i zamrazila a velmi jsem si užíval kvalitní filmařský zážitek. ()

noctambule

Krásný film o překonávání předsudků a o boji se stereotypy. Celý film stojí na výkonu představitelky Maggie, která byla jednoduše úžasná. Drbající tetky byly skoro tak děsné, jako ve skutečnosti. Jediná věc, která mě zklamala, byla diskriminace pohlaví. Jak tomu bohužel většinou bývá, nahých bab spousta, chlap nahý ani jeden. ()

Hanys_

Snadný prachy anebo co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš...Každopádně taková pecka, jak se šeptá, to zase není.... ()

Lookass

Navonok kontroverzne pôsobiaca téma je zobrazovaná typickým britským, konzervatívnym spôsobom. Výsledkom je brilantná psychologicko sociálna dráma s výnimočným hereckým výkonom Marianne Faithfull. 8/10 ()