Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

Tiiso

Melodrama, které působí velmi příjemným dojmem jednak díky svým zpracováním tématu a jednak díky skvěle hrající hlavní hrdince, na kterou bylo radost se dívat. Snímek vyzařoval natolik přitažlivou enrgii a zajímavou atmosféru, až jsem opět po dlouhé době zapoměl na okolní soukromý život a naplno se do předkládaného děje ponořil. Prakticky jednoduchá linka děje je výborně okořeněna hereckým podáním, že z jednoduchosti se ve finále stává spletitý šmodrchanec lidských emocí, životních postojů a jasných předsudků. Člověk až neveří, že je toto dílo dítětem jednadvacátého století. Přesvědčivé mimické výrazy a pohledy očí Meggie, dokáží říkat spousty věcí i bezeslov. Každopádně tento film svým klidným obrazovým zpracováním, dokáže ve velké míře vyprovokovat ty správné reakce a emoce. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

godspeed

film od začátku do konce skvěle buduje atmosféru a intimní kontakt s divákem, což je jeho největší přednost. příběh je sice milióntou variací na téma "láska" a to jak fyzická, tak partnerská a hlavně rodičovská. nicméně díky ztvárnění hlavní postavy, herečkou marianne faithfull, se mi osudy její i statních rychle vryly pod kůži. bravo. ()

mirak2

Absurdnost tohto filmu nema konca. Dialogy divne, hudba monotonna, do tych najdramatickejsich scen je vlozeny sialeny britsky humor...tento film je proste divny. ()

jns

Škoda částečné přeslazenosti. Některé scény příliš kýčovitě řešeny - ale to je už problém scénáře. Základní námět výborný. ()

jojoping

Ručná práca sa všade vo svete hodnotí veľmi vysoko a v tomto filme to platí obzvlášť. Marianne Faithfull tu výborne zahrala postaršiu dôchodkyňu, ktoré je vplyvom okolností donútená chodiť do práce. Po počiatočnom ošívaní je ale vidieť že sem chodí rada a práca sa jej stane koníčkom. Dopomáha jej aj charizmatický Miki Manojlovic a nebyť týchto dvoch hercov určite by film stratil svoje čaro. Napriek riešeniu závažnej otázky (ochorenie vnuka) na mňa film pôsobil uvolnene a ja som sa pri ňom dobre bavil. ()

PeterJon

Zaujímavý film. Dáva divákovi skvelý priestor na premýšľanie. Maggie pracuje v salóniku -kde muž zaplatí za to, že ho odšťavia- aby zarobila peniaze na vnukovu operáciu. Je to zvláštne. Filmom nás sprevádza hudba pripomínajúca Portishead – Theme to kill a Dead Man alebo hudbu z Jarmushovho Dead Mana. Hraje však tá istá dokola. Takisto dole v nočnom podniku hraje stále rovnaká hudba. No herecké výkony Marianne Faithfull a Miki Manojlovica sú úžasné, veľmi prirodzené. ()

Vikinec

Měla jedinou možnost, jak pomoct nemocnému dítěti a tak jí hlavní hrdinka s naprostou samozřejmostí, kterou si získala mé sympatie, využila. Navíc bez zbytečných polopatistických dialogů, vysvětlování, či nároku na hrdinství. Příběh určitě nenudí, téma i prostředí je originálně až hořce komediálně skloubeno. Když se Marianne Faithfull důstojně promenáduje mezi kroutícími se mladými těly ve své domácí zástěře, může být možná k smíchu, ale pravda je, že dala těm krasotinkám na frak. Jen doufejme, že se prohonila nejen k novému vztahu... ()

boombang

Malý film s velkým námětem. Ne tak šokující, jak se zprvu zdálo, ale zato smutný, hodně smutný. Hrdinka má ovšem moje sympatie, a není to jen kvůli jejím jemným rukám... Závěrečné souznění všech se všemi a se vším se hned tak ve filmu nevidí. Ale pořád je to jen takový malý, lidský film. ()

Mire

Posledný diel košickej akcie Leto v parku priniesol v rámci amatérsky premietaného kina tento filmík a musím povedať že dej to má viac než zaujimavý. Výrazy ako "penisový lakeť" či "honibaba" si ešte dlho budem pamätať :DD ()

HrochOch

I přesto, že je Irina Palm téměř standardním, leč musím nechat - maličko chladnějším, evropským fňuksocdramatem, má v sobě (čistě subjektivně) mnohem víc. Inspiraci - bože jaká skvělá práce, hned ji chci, taková pohoda? Noťas na stole, v něm běží filmy, v ruce můj oblíbený ďáblův nástroj a co víc!! odosobněný od leckdy ohyzdné fyzické schrány..Hromady penisů a přitom žádné uhry, špeky a brýle. Podle žaludových sympatií by se odrážela kvalita mé práce..Fuj ty ses nemyl, tumáš bez lubrikantu..Vohrnout, stáhnout..né teď né, za chvíli ti Simpsonovi končej..Při příchodu epického kusu a vokálně příznivých jedinců člověk může plnohodnotně prohnat švába (i přes absenci přírodovědně naučných webvideí). Už měsíc si pravidelně krémuju tlapky .) Kromě inspirace také ideu - Židle s dírou, pro ženy..Nevím, zdali by byl zájem o pracovní pozice, obávám se, že jen málo mužů má 8 hodinový zájem o rybinu..leda vycvičit psy..Představte si tu idylu, muži od glory hole šťastně a spokojeně přicházejí k teplé večeři. Tam najdou usměvavé ženy a prostřený. Suroviny nakoupeny u přešťastných prodavaček hypermarketu..A to všechno proč? V díře je odpověd (a dost možná zakopanej pes)..Jako bonus plus bych tyto díry zavedla z kuchyně do jídelny..aby muž mezi večeří a spánkem mohl opět odosobněně a o to šťastněji prostrčit a utužit tím domácí harmonii..ááách - dost fantazií (bad, bad Horroroch) ()

iz67

Tak tenhle film je docela radost. Zvlášť, když koukáte na Marianne Faithfull, která stihla docela intenzivně bavit Rolling Stones a nejen to, v roli tety od sporáku. Vřele doporučuju hlavně kvůli tomuto kouzlu souvislostí. ()

DooFooS

Miluji filmy, které mě vytrhnou z běžného života a dají pocítit svět, kde jsou úplně jiné hodnoty a priority a k tomu všemu mi loudavým šlenkováním kamery davají dostatečný prostor o všem popřemýšlet. ()

bobin

Mě už ta dětská utrpení jaksi neberou. Drama.....stále drama ..... slzy a trápení ....chápu, že to musí být smutek, ale já ve své zbývající dekádě života se na těchto dramatech odmítám účastnit. Už i bez toho je život neradostný. ()

Sticks

Nieeee! Je pekné, že sa stv2 pokúša o nekonzumné filmy, ale ich výber by mali napraviť. Ani neviem s čím začať... postavy, scenár, dialógy či už rovno námet? Asi najhorší bol hudobný doprovod. Ani emóciu zo mňa nedostala a to si hovorí dráma. ()

megajalec

Pre šťastie blízkych urobí človek čokoľvek. Ale je to tak skutočne? Koľkí by urobili niečo podobné ako Maggie? Krásny príbeh plný ľudskosti a realična. Scéna, kde si Irina zútulňuje "pracovňu" je toho dôkazom. Film kladie mnoho otázok a je na každom, ako na ne odpovie. Súdiť alebo obdivovať? U mňa po dlhom čase čistých 100%. ()

MjrDutch

"On umiera a ja honím". Film o odpísanej žene v stredných rokoch, ktorá zobrala svoj osud do vlastných rúk(DOSLOVA). Tak absurdné drama so už dlho nevidel.V nemých scénach ,kde hrala hlavnú úlohu Irinina mimika umocňovaná podladenými gitarovými tónmi som sa musel naraz smiať a cítiť previnilo ,keďže mi bolo zle z toho, čo všetko musí človek podstúpiť v tak vyspelej a modernej spoločnosti pre záchranu milovanej osoby.Bravúrne natočený a neskutočne absurdný príbeh ,ktorý však môže postretnúť každého z nás.Jedine čo ľutujem je to ,že som nevidel tento film pred mojou návštevou Londýna(určite by som minul o pár libier viac :D ) ()

david666

Velmi dobrý film. Ani nevím, co přesně vyzdvihnout nebo naopak shodit. Prostě zde nebylo slabé místo. Takové filmy, kdyby se točily u nás tak by to bylo super. ()