Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

DwayneJohnson

Pokud je Vám přes padesát let, jste vdova a máte smrtelně nemocného vnuka, na jehož léčení potřebujete spoustu peněz, nemáte moc velkou naději, že mu nějak pomůžete. V bance Vám nepůjčí, jít do banky s punčochou je rozhodně ještě horší, takže co dělat? Představitelka hlavní role, v podání velmi submisivní Marianne to vyřeší velmi svérázným způsobem. Začne peníze doslova a do písmene " honit " na místě, o kterém se jí ani nezdálo. Báječného spoluhráče má v majiteli klubu, v podání Miki Majnovice, ten si svou roli střihl s podobnou noblesou a bravurou jako André Wilms ve francouzském snímku Le Havre. Malý, velký film o tom, že někdy je lepší zhluboka kašlat na předsudky a jít si svou vlastní cestou. Co když tam na konci třeba někdo čeká... ()

pm

Mám ráda filmy, které mě nutí k zamyšlení. Ano, všichni rádi tvrdíme, jak bychom pro své děti a nejbližší byli schopní nejvyšších obětí, ale co když se ukáže, že zemřít je mnohem snazší, nežli odhodit sebeúctu? Ale pokud by Irinina snaha nebyla zbytečná, pak i ta třešinka na dortu v podobě měkkosrdcatého majitele nočního klubu s tváří Mikiho Manojloviće by mohla chutnat dokonale.90% ()

nascendi

Tento film ma zaujímal najmä preto, že Marianne Faithfull patrí do širšieho výberu mojich obľúbených speváčok a do zužujúceho sa okruhu mojich rovesníčok. Príbeh je jednoduchý, spracovanie plytké a posolstvo žiadne. Najprv sa vytvorí dojímavé expozé s umierajúcim vnukom, pre ktorého záchranu je treba vykonať čokoľvek. Divák by očakával, že na ulicu pôjde milujúca matka, že jej pokrytecký manžel pôjde namiesto chrápania na synovej posteli vylúpiť banku alebo v štýle Raskoľnikova ozbíjať nejakú starú bohatú babu. Nakoniec napriek očividnej plachosti peniaze zoženie babička. Okrem zohnania peňazí si uženie presilený lakeť, nadávku od syna a pokrytecké posmešky kamarátok. Charakteristické je, že ich posmešky ani náhodou nesmerujú k zákazníkom na druhej strane diery. ()

nash.

Pomalu plynoucí a typicky evropsky pojaté drama o tom, co všechno je člověk ochoten udělat pro záchranu dítěte, o tom, jak těžké je opustit kuklu zažitého stereotypu, i o tom, že to, co je opovrženíhodné, se někdy skrývá někde plně jinde než se na první pohled zdá. Depresivní, přesto pozitivní, hořké, přesto místy nenápadně úsměvné, strohé, přesto pocitově bohaté a zručně unikající všem z tématu hrozícím nástrahám. Největším kladem je Marianne Faithfull v hlavní roli, přirozená, přesvědčivá nejen úsporným způsobem vyjádření emocí bez velkých gest a slov. Nemusí mávat rukama a vysvětlovat, stačí jí pohled, výraz, nepatrné gesto. Což režisér ještě podtrhává afektovaností některých postav kolem ní. ()

Slarque

Výborný film! Sam Garbarski si se mnou dělal, co chtěl. Chvíli mě bavil, chvíli dojímal a ve všem byl naprosto úspěšný. Tenhle absurdní příběh, jehož nejpikantnější části znamenaly samotnou ženu v nezajímavé komůrce dělající něco, co nemohlo být vidět, zvládnul s jemností a citem hodným rukou své hlavní hrdinky. Marianne Faithfull i Miki Manojlovič jsou herecky zcela přesvědčiví, jednoduchá náladotvorná hudba to báječně podbarvuje a ani konec mi kupodivu nepřišel nějak přitažený za vlasy. ()

Tomco

velmi dojemna sklucujuca drama o tom, aky dokaze byt zivot pes a tiez o cloveku, ktory sa nechce tej hnusnej realite poddat a musi jednoducho padnut hlboko a v tomto pripade ozaj hlboko pod svoju uroven. okrem silneho pribehu na doveryhodnosti celeho projektu prispievaju velmi autenticke herecke vykony, a to tak v pripade marianne faithullovej, ktora svojej starnucej babickovskej postave maggie/irine dokazala sarmantne a zaroven dojimavo vykuzlit profil mature handjob kurvicky, ako aj v pripade majitela bordelu, ktoreho "svinsky" dobre uhral kusturicov oblubenec miki manojlovic. ()

Crocuta

Vtipně, citlivě a hlavně uvěřitelně vyprávěný příběh o jedné plaché paní, která byla nucena vzít osud své rodiny doslova do vlastních rukou. ()

Chrustyn

Neobvyklý příběh, skvělá herečka a povedená hudba ale jinak je to takový normální malý film na který se rychle zapomene. ()

bassator

42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty - Vůbec mě tento film nelákal a strašně dlouho jsem ho odkládal. Proč? Snad nevýrazným obalem na DVD, který mě odrazoval nebo spíše odpuzoval. O to větší překvapení, protože tento film byl opravdu skvělý... Vřele doporučuji :-) - 12. 1. 2010 - 80% ()

mat.ilda

Názorně předvedeno, že každé zaměstnání může zvednout naše sebevědomí, pokud se v něm staneme nejlepšími :-)) Samozřejmostí je pohodlný pracovní oděv, domácky útulné prostředí a umělecké jméno - Irina Palm. Přestože důvod, proč Maggie pro ni dříve nemyslitelnou práci přijala, je velmi vážný a smutný, pobavený úsměv mně až na několik vypjatých okamžiků nezmizel ze rtů, zvlášť, když počala nečekaně fungovat chemie mezi Maggií a Miklosem... Neobvyklé propojení jemného humoru s dramatem, doladěné hereckými výkony a výbornou hudbou. ()

Sofia

Skvělý námět se skvělou Marianne Faithfull v hlavní roli. Víc se k tomu nedá dodat, to se prostě musí vidět. Chválím povedený soundtrack. Film se zdá být sice chvílemi pomalejší, ale to mu na jeho kráse a zajímavosti vůbec nic neubírá. ()

Janek

Snímek evropské kvality, jehož sterilnost mě jakž takž nechala chladným. Ovšem na papíře to musí působit minimálně pornograficky. 70% ()

jhrasko

Rock&rollovú babičku Marianne, ktorej THE BALLAD OF LUCY JORDAN tak krásne dopĺňala Thelmu a Louise, som videl v dvoch filmoch (okrem IP v INTIMACY) a ani v jednom si neviem predstaviť nikoho iného. A to je ten najväčší herecký kompliment. K tomu smutné MIKI-ho oči a z Iriny je miesto trápnej a škandálnej erotickej epizódy zaujímavá štúdia ženy i na tému: POZNÁTE BLÍŽNEHO SVOJHO ? ()

Agatha

Nenápadně skvělý film se stejně nenápadně skvělou Marianne Faithfull. Marně by hledali herečku, která by se na roli Iriny Palm hodila méně. A právě v té nevýraznosti a v tom minimalismu, s jakým si tu roli střihla, je síla a výjimečnost. Snímek jsem viděl snad 10x a stále mě něčím překvapuje. Krásný film o obětování se pro blízkého člověka. ()