Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

cachanell

Směšné, příjemné a zábavné. Velmi jsem se pobavila - černá komedie spolu s bláznivou komedií až absurdní. Jeden pohřeb a jedna velká rodina. ()

bron

Tahle pohřební komedie mi možná zajistila nesmrtelnost, platí-li známé pravidlo, že smích prodlužuje život. Musím říct, že mě Death at a Funeral, film nabitý britským černým humorem, opravdu pobavil. Pár okamžiků se tam sice podle mě už nehodilo, jako třeba exkrementy strýčka Alfieho, jinak ale skutečně vydařená záležitost. 80 % ()

Trepak

Postaviť humor na zdrogovanom chlapíkovi a vulgárnom dedovi je až príliš jednoduché. Veď kto by sa nezasmial na absurdnostiach ako nahý chlapík na streche počas pohrebu, hypochonder s okadenou rukou a pod. Srandičky sú vačšinou primitívne. Škoda, začalo to dobre... ()

Matulla

Skvělý britský černý humor, skvělé obsazení. Tuto komedii si pouštím vždy, když mám špatnou náladu, protože mě pokaždé zaručeně rozesměje! Nedá se srovnávat s remakem z roku 2010, který jsem vypínala asi po půl hodině!! ()

Montmorency

Další z příjemných filmů, člověk se opravdu dost nasměje...LSD a homosexuální liliput opepří určitě každý pohřeb:-) ()

Lucie505

Jestli tohle má bejt vtipný, tak se na to musíte koukat s tím největším nadhledem, nebo se na to přinejmenším zhulit. Film vám ukáže to méně kvalitní z jinak velmi vkusného britského humoru. Na druhou stranu je tam ale i pár opravdu zábavných scén. ()

jayjay11

Tak toto nieje úplne anglické... dalo sa to pozrieť ale všetko čo v tomto filme bolo použite je otrepané!!! 3* je až veľa ale mam dobrú náladu ()

Gedrex

Tak nevím. Všechno tam vypadá na první pohled docela dobře. Spousta černochů, teplej trpaslík, hysterická mamina, "valium", natočené je to taky dobře, za velmi podařený považuju střih. Ale nějak to se mnou nehlo. Docela jsem se zasmála, ale ani víc ani míň než... průměr. Celkový dojem tak 70%. Prostě trochu lepší průměr. Je to evidentně žánrová záležitost a pokud někdo vyloženě nepase po amerických komediích plných prvoplánových gagů, je to spíš zklamání. Docela se mi líbilo, že vlastně celý film zvládli udělat v rámci jednoho baráku a nerudnej protivnej strejda byl taky super. Co se ale hlavních hrdinů týká, tak to byla spíš taková zvláštní z nouze ctnost. ()

aeen

Velice povedená komedie, která v sobě mísí prvky absurdního, černého a situačního humoru. Je až neuvěřitelné co dokázal režisér a a scénaristé vecpat do příběhu o jednom pohřbu. Do filmu nacpali celou řadu zajímavých a zábavných postav od hypochondra přes zdrogovaného muže až po homosexuálního liliputa. Film utíká rychle má v sobě spoustu vtipných situací. Nenapadná ale o to kvalitnější komedie. ()

Dagousek

Parádní komedie plná černého anglického humoru. Dlouho jsem se tak nezasmála. Absurdní zápletka a spousta nečekaných situací, které skutečně ve filmovém světě chybí. Navíc pro mě neznámí herci, kteří jako by se pro tento film prostě narodili. Snímek má spád a i po několikátém shlédnutí se najdou scény či detaily, které znovu a znovu překvapí. Ještě bych zmínila originální grafiku úvodních titulků a zajímavou hudbu, které jen podtrhují to, co je psáno výše. ()

nihiliste

Super černá komedie o tom, kolik legrace a náhlých zvratů může člověk prožít na události, jež by ho měla vážně poznamenat po celý zbytek člověka. ()

tomka18

No,musím uznat,že film mě velice pobavil. Určitě to není pouhá ohraná komedie. Scénář je sice jednoduchý,ale zato si s ním scénárista velmi dobře pohrál. Herecké obsazení přesně sedí, tak jak má. Obzvláště obdivuji herecký výkon Matthewa MacFadyena a Alana Tudyka. Tato komedie se Franku Ozovi povedla na výbornou, takže jestli se chcete dobře zasmát, tuto černou britskou komedii vřele doporučuji. ()