12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

smazilek

nic výraznýho. Ze začátku mě film opravdu zaujal, ale ta holčička - něco tak okatě záměrného, mi tam fakt nesedělo. Je to vyloženě plánovaná hra na city, kde jsou karty okamžitě rozdané. Až to nudí - a to miluju romantiku.... ()

Promotor

Super podívaná,dopřál bych ji všem co mají podobné manýry,aby z nich nevyrostli kvítka k pohledání,v televizi jich vídáváme dost,že? ()

Bblondie

Tenhle film mám moc ráda a nejen pro svůj krásný a částečně smutný příběh, ale i námět, který nemá v americké kinematografii tak stálé místo. Nemůžu pominout perfektní Abigail, která má ve svém věku opravdu velký potenciál. ()

zorrra

krasny film, po dlhej dobe opat nieco, co ma donutilo zamysliet sa nad svojim zivotom a inak, dobra hudba, zacinam sa brutalne namotavat na Switchfoot, po A walk to remember som myslela, ze ziadny ich song inde nenajdem a hla, tu to mame :-)))) a inak, aj som si poplakala, i ked som nechcela :-)))) ()

pikovyeso

takže film,námět, kamera, příběh super velmi dobrý nápad, ale co je to platné když jsou prostě tupí herci kteří nedávají nebo neumí dávat na jevo ()

Jean_Calid

Sladký, rodinný film hrající na city. Přesto nebyl úplně k zahození. Hlavní hrdina, vnuk Howarda Reda Stevense se ocitá v nejedné nezáviděníhodné situaci, a tak se člověk až tak nenudí. Přesto musím říci, že se mi na celém filmu nejvíce líbila Ali Hillis. ()

Tomasek.

měl jsem čest toto vidět , nadherný film , ano , probrečel jsem poslední třetinu . jedna hvězdička dolů , za méně cennější začátek , jinak úžasné dílo , a úžasný výkon Abigail Breslinové :-) ()

MagicMan

Od tohoto snímku jsem moc nečekal a začátek měl být toho důkazem. Netrvá dlouho a na scéně se objevuje malá Emily a film se ocitá někde, kde ho chtěl režisér mít. Velice příjemný a poučný film, který nemůže skončit jinak. Jsem rád, že existují takovéto filmy. Po všech těch akčních trhácích, které nám Hollywood servíruje, byl pro mne tento snímek milým zpestřením. ()

Negrus

Nechutně snobácká americká pohádka " Kterak marnotratný Jason k miliardám USD přišel".. Absolutně nepříjemný přemoudřelý nebožtík, starý černoch co v celém filmu vystřídá celkem tři ksichty, dojemné scénky s nemocnou holčičkou a totálně mne dorazilo slavnostní píchnutí rýčem do země od pana starosty... Takže dvě hvězdy za co? No jedna je za to, že během první hodiny můžete kdykoliv od filmu odejít, a druhá za sympatickou maminku od Emily... Ale přiznávám, že nejsem cílová skupina tohoto žánru... ()

pekos

Tento film patrí k tým, ktoré dokážu zaujať aj banálnym príbehom o láske, o ťažkej chorobe a dedičstve s podmienkami. Film je plný ľudského humoru a otázok o živote, láske a smrti cez slzy. Za tento príbeh tvorcovia nezískali Oscara, no ponúkli jednoduchý príbeh, ktorý dokáže zaujať aj odporcov romantiky a drámy. ()

Jirkacek

Od filmu 12 podmínek k dědictví jsem toho moc věru mnoho neočekával. Prakticky žádní známí herci, námět se už zde v minulosti také na plátnech a obrazovkách objevil a tak jsem se bál, že se budu skoro dvě hodiny u filmu nudit. Opak byl pravdou a s rodinkou jsme se do děje docela ponořili. Na začátku nám byl představen bohatý, arogantní a namyšlený mladík, jehož život hodně ovlivnily peníze a rodiče. V dalších minutách jsme pak sledovali jeho plnění úkolů, které mu připravil zemřelý dědeček, aby získal peníze z jeho dědictví. Naštěstí mladíka úkoly postupně změnily na lepšího člověka. Trochu jsme se nudili při plnění úkolu v jihoamerickém pralese, nejlepší byl hned ten na začátku. V tomto romantickém duchu spěl děj pomalu ke konci, který bohužel vyšperkovalo jedno úmrtí, které jsme opravdu nečekali vzhledem k povaze filmu. A ten nám opět potvrdil skutečnost, že peníze rozhodně ke štěstí samotnému nestačí. Takže chlapi, kteří se chcete na něco s manželkou podívat a sami se nenudit, zvolte tento film. O tři roky později jsme se na tento film podávali podruhé a i když kouzlo prvního překvapení bylo pryč, mohl jsem si alespoň vychutnat samotný průběh filmu a soustředit se na detaily. Přišel jsem přitom na poměrně překvapivé zjištění, neboť poprvé jsem se víceméně soustředil na samotného Jasona Stevense (Drew Fuller,), který měl jako dědic plnit úkoly od zesnulého dědečka Reda Stevense (James Garner). Při druhém sledování jsem si uvědomil podstatně hlubší smysl filmu, kterým bylo uvědomění si člověka, že v životě je nejdůležitější mít pevné zdrav, spolehlivé přátele, fungující rodinu a peněz že stačí jen trocha. Ano je to tak, milý filmoví přátelé...Film 12 podmínek k dědictví začal smrtí Reda Stevense, pokračoval jeho pohřbem a poté čtením poslední vůle. Zmíněný hlavní hrdina Jason a ostatní Redovi potomci si mysleli, že zdědí velké jmění. Při čtení závěti byli všichni pozůstalí velmi překvapeni a i když jim Red odkázal slušnou část svého majetku, nebyli s tím vůbec spokojeni. Největší překvapení potkalo Jasona, kterému Red odkázal většinu svého majetku, ovšem za podmínky, že splní úkoly, které mu prostřednictvím videa udělil. Jason se nejdříve dostal na ranč v Texasu, kde musel měsíc tvrdě pracovat u farmáře Guse (Brian Dennehy). Poté přišel o všechny své peníze i majetek, také o přítelkyn Caitlin (Mircea Monroe)i a následně se v parku se seznámil s Alexií (Alli Hills) a její dcerou Emily (Abigail Breslin), která trpěla leukémií. První peníze, které z dědictví získal za práci na farmě, které musel někomu věnovat a když se dozvěděl, že Alexia dluží na nájemném 1600 dolarů, zaplatil její dluh , za což mu Alexia byla vděčná. V rámci dalšího úkolu se dostal se do Jižní Ameriky, kde pracoval v knihovně, kterou vybudoval jeho dědeček, dozvěděl se pravdu o smrti svého otce a ještě ho zajali překupníci drog. Nakonec se mu podařilo uprchnout ze zajetí, jenže zmeškal vánoční svátky. \Po návratu do USA Emily vynahradil Vánoce, které chtěli prožít spolu, na ranči v Texasu. Potom mu byly vráceny peníze i majetek a vyplacen šek na 100 milionů dolarů. Jakmile jeho bývalá přítelkyně zjistila, že má zase peníze, chce se k němu vrátit, ale on ji odmítl. Ihned rozjel stavbu centra pro nemocné děti a jejich rodiny nazvané Emilyin dům, jenže malá dívka krátce na to zemřela. Touto smutnou událostí film ovšem ještě neskončil, ale jak to celé dopadlo, prozrazovat již nebudu. Chtěl bych totiž, aby se na tento smutný film podíval každý člověk na planetě žijící v blahobytu a snad si něco uvědomil....Suma sumárum, celkem posmutnělý film 12 podmínek k dědictví u mne získal čtyři zděděné hvězdy ****. () (méně) (více)

Leonard28

Film 12 podmienok dedičstva pekne vykresľuje, ako človek musí podstúpiť nejaké úlohy a ťažké situácie, aby niečo v živote dokázal. Tento film ukáže divákovi, že na dosiahnutie cieľa, treba priniesť aj nejaké obete a že nič nie je zadarmo, ako sa vraví. Preto tento film odporúčam všetkým. Pekne vykresľuje krok po kroku všetko, čo je potrebné na dosiahnutie cieľa, aj keď sa zdá, že ide len o zisk alebo prestíž? Páčilo sa mi, ako sa z človeka, ktorý videl len peniaze, zábavy a flámy, postupne stáva človek s pokorným srdcom, ktorý v konečnom dôsledku chce pomôcť osobe, mladému dievčatku, ktoré trpí rakovinou. Smutné však bolo, že dievčatko zomrelo a on jej nedokázal pomôcť, aj keď to veľmi chcel, keďže si v nej našiel opravdivého kamaráta, no toto bol príklad toho, kde by sa dalo povedať, že smrť jedného zmení životy iných. A práve preto sa hlavný hrdina obrátil o 180 stupňov a vybudoval centrum na liečbu a podporu chorých detí. Pri tomto filme si divák určite uvedomuje mnohé veci, možno ich aj niekto zažil... ()

Felsenberg

Hezký film. Zdůrazňováním, že peníze nejsou všechno, jsem získal pocit, že jsou skoro všechno. Ale tak to v Americe bylo, je a bude. Přesto - hezké a milé. ()

Beginek87

Velmi sympatický snímek, klasický proces nápravy rozmazleného spratka v duševně nejčistší bytost chodící po planetě. A taky na něj již čekaly 3 hvězdy za takovou tu nenáročnou sladkou oddychovku, ale pak to zabalila ta malá protivná holka, díky čemuž vlastně asi nebyl happy end (nebo právě naopak?) a to alespoň částečně rozbilo do té doby velmi čitelnou linku. Takže přidávám ještě jednu hvězdu ()