12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

Wally

Mylsím, že nejsem měkkouš...ba právě naopak, raději mám filmy kde je více akce, ale tenhle film mne příjemně překvapil a vůbec nelituju toho času, který jsem u něj proseděl. Ten konec jsem čekal trošku jinak, trošku v duchu amerického happy endu a ono sice jo, ale jinak než jsem si myslel :-) ()

YoZo8

Film „12 podmienok dedičstva“ je film s výbornou myšlienkou, no s veľmi slabým spracovaním. Z niektorých scén mi bolo do smiechu a pritom som mal skôr plakať. Bolo to na môj vkus nejako uponáhľané a rozhádzané. Záver človeka chytí za srdce. Celkovo film nenadchne, no musím uznať, že na nízkorozpočtový film je to slušné dielo. 3,5* ()

Lukoboss

Tohle by byly tak super filmy, kdyby se neustále nesnažili hrát na city... Ono to i tak začíná - dědeček, co vybudoval impérium, v závěti rozděluje svůj majetek. Rodina je totálně zkažená jeho blahobytem a ještě ohrnuje nos nad tím, co jim odkázal, protože se jim to zdá neustále málo. A pak tam přijde rozmazlenej floutek, kterýmu je všechno u prdele, vlastně ani nic nechce... Jenže pak se začnou dít divný věci. Floutkovi to už není jedno, začne plnit řekněme absurdní úkoly, ale snaží se a jde mu to (jak jinak), zamiluje se (ve spoustě filmů zásadní podmínka) a najednou se chová úplně jinak. Všechno si uvědomuje, mění názory atd. Ten film není špatnej, má zajímavou myšlenku, ale trochu to zpracování nebylo úplně podle mých představ a těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně. ()

Loki_Six

"When I achieved my dreams, it was like going home to a place I'd never been before. You don't know that feeling, do ya? The first few gifts I've given you have been practical - show up, do this and do that - and then the gifts started needing you to provide input. They needed intuition. Still, your average person is too weighted down. Jason, you need to be free, free to dream. You need to come up with a dream then act on it." ()

Aslan

Nádherne ladený príbeh o hľadaní zmyslu tých udalostí, ktoré v celku nazývame život. Príbeh o hodnotách a ceste k ich spoznávaniu, ktorá nie je vždy krátka, ľahká a príjemna. Príbeh, ktorý je pravdivý, ako život sám až na ten cukor sem tam škrípajúci pomedzi dej.... Ale inak 5 ako vyšitá :D ()

Giggs

Maly, mily film, ktory sice moralizuje ale podava to takym nenasilnym spôsobom, že vôbec neprekaža. Citoveho vydierania bolo tiež tak akurat aby to neprekročilo pomyselnu hranicu, takže nemam veľa vyhrad. Pre mňa veľmi dobre a to tento žaner v podani Holywoodu beriem vždy s rezervou. ()

angloumene

Tak tohle je ten typ filmu, který je opravdu takový, jaký očekáváte že bude podle traileru i obsahu. Atmosféra je příjemná a lehce vtáhne do děje. Myslím, že tak nějak nemůže urazit širší publikum. Pro mě je asi největší slabinou ten zbytečně přeslazený konec, který má mnohem pomalejší tempo než zbytek filmu. Jako nenáročný oddechový snímek mohu jedině doporučit. ()

filipvrbik

Docela hezký film a navíc asi i poučný, ale já bych řekl , že je lepší být zdravý bohatý a mladý než nemocný chudý a starý!...70% ()

lareinna

Dve hodiny zábavy a emócií vo všeobecnom slova zmysle. Veľmi dobrý film, zaujal ma od začiatku do konca, Abigail Breslin mám veľmi rada, je to jedna z najlepších detských herečiek, ktoré poznám. Pre mňa jeden z najlepších filmov, ktoré som v poslednej dobe videla. Sympatický herci a vôbec všetko... ()

sona123

Slaďoučké, až se to lepí na jazyk, ale tak pozitivní a na srdci hřející. Je to takový ten vánoční příběh, který dobře naladí a stmelí blízké. Bavilo mě to. ()

jajsemja

I přes to jak předvídatelný je scénář a jak "dojemné" jsou scény v tomto filmu si ode mě zaslouží vysoké hodnocení. Film, který ukazuje, že něco není za nic, že když člověk něco chce, tak pro to musí něco udělat. Dá se říci, že tento film je i krásnou motivací pro lidi, kteří chtějí něčeho dosáhnout a nemusí to být nutně peníze, i když jsou v podstatě v dnešní době všechno. Režiséra neznám, snad natočí i další úspěšný kousek. ()

Chipešek

Někdy méně je více. A to je nejenom jedna z myšlenek filmu, ale i dojem, který ze zpracování filmu mám. Ta až úporná snaha mít po celou dobu diváka "v hrsti", mít pod kontrolou jeho zážitek, mně dojem pokazila mnohem víc než třeba někteří (ne)herci. Bylo to právě citové vydírání a moralizující pointy servírované až do extrémů, aby je pochopil i fanoušek Ulice, které mně bránily si film víc užít. Přitom by stačilo všeho ubrat - netlačit tolik na emocionální pilu, omezit akční sekvenci v džungli, nejspíš i zkrátit stopáž. Především k divákovi ale přistupovat jako ke svéprávné individualitě, která sama dokáže propojovat indicie a pracovat s vlastními pocity. Takhle jsou ty moje dost smíšené. ()