12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

brumbrum

Zamer bol fajn, ale desne to roztahali, stale placlive sceny a rozcitena hudba, aby mal clovek akoze ten spravny pocit, ako sa da zmenit svet. Frky ako ze skocim do jetu a dam si doniest sneh na pust, aby male dievcatko malo radost, nemusim. Sme vahali, ci to zmazat, ale nechavam si, azda na penzii mi to pride vhod :-D. ()

merigieren

asi je to těžce moralizující a citově vyděřačský film s malou umírající holkou, ale i tak na tom filmu něco je. Ten konec je divnej, jak pak začnou střílet stovkama milionů. Kdyžbych měl objektivně hodnotit každou scénu, tak ona je to vlastně kravina. Děj je o mrtvole která natočila video tutorial, jak se stát lepším člověkem založeným na praci bez peněz a aplikovali to na jednoho chlápka. ()

pepa3rd

Kdyby mi tento film nebyl doporučen, asi bych se mu vyhnul obloukem, neb bych čekal hloupou komedii plnou klišé s předem jasným koncem (ostatně nepochopitelně nepřesný český překlad k tomu svádí). Jenže opak je pravdou. I když tu podobné téma již jistě bylo a i když je tohle vděčný námět pro komedii, ani jedno z toho nesplnilo mé očekávání. Naopak, celý film je příjemně odvyprávěný příbeh, který postupně vrší jednotlivé stupně skládačky a tak si dokáže bez problému udržet pozornost až do samého závěru. Svůj podíl na tom má i jeho romantická stránka, která je velmi jemně zakomponována do příběhu a nevnucuje se. Snad jen v úplném závěru ten motýl ... Zasloužených 80 % ()

smrtacik

Typická rodinná dráma? Možno áno, ale zaujala o čosi viac ako ostatné, ktoré by ste našli v nedeľu poobede ako oddychovku. Celkom zaujímavý námet, ktorý býva často k videniu v amerických komédiách o dedičstve za určitých podmienok, kde to veľmi často nefunguje. Tu to prekvapivo funguje a napriek veľkému moralizovaniu a klišovitými dialógmi občas pôsobí film veľmi ľudsky a príjemne, vďaka čomu sa nedá ho dopozerať. Romanticko smutné rozuzlenie film tiež nijak nezabíja, takže podľa mňa veľmi poctivo urobený film, herecky zvládnutý typicky televízne, ale vôbec to neruší. Hodnotenie: 60% ()

kacaabba

Nejoblíbenější film školního roku 2010 - 11 mezi těmi, kteří se setkávali na pořadech Mediální výchovy mladých v našem malém městečku. Vhodné zmínit, že věkový průměr je kolem patnácti let. Vzhledem k tomu, že tento film měl myšlenku, se kterou se dalo dál pracovat, považuji tento film za podnětný a vhodný právě pro teenagery. Dva z "darů" nás inspirovaly při přípravě celotáborové hry pro dětský tábor. A které že to byly dary? Dar práce a dar peněz. ()

Dm1tr1j

Film sa nestretol s dobrým producentom a už od prvej minúty bolo jasné ako sa to bude musieť skončiť s polepšením profesionálneho syna. 12 podmienok pre získanie dedičstva si hlavná postava užila do sýta, prekvapivo niektorých na pohľad najľahších ako odfotiť sa usmiatym dieťaťom sa najedla viac ako uväznenia drogovým kartelom v džungli. Tempo bolo dobré a herecké výkony obstojné. Ale mne osobne nesympatickí herci a prostredie Ameriky vzali chuť dať viac ako 2 hviezdy. ()

Torgal

Budgetový Chris Evans plní v skutočnosti asi päť úloh aby dostal dedičstvo po bohatom dedkovi. Začína samozrejme ako rozmaznaný fracek, no postupný prerod sa nekoná. Rovnakým ignorantským idiotom ostáva až do poslednej tretiny filmu, kedy náhle prepne spínač a mení sa na Mirka Dušína. Z filmu strašne cítiť, že je to podľa nejakej knižnej limonády preplnenej životnými múdrosťami (pravdepodobne) od nejakého bigotného katolíka. Všetky úlohy sú natočené strašne skratkovito (o výlete do Južnej Ameriky to platí dvojnásobne) a celé to kvôli tomu vyzerá strašne nepravdepodobne a vykonštruovane. Postava dievčatka s rakovinou je už čisté citové vydieranie (a jeho zapojenie do deja spolu s jej matkou je riadne nasilu). Pri tom všetkom sa na to ale zas nepozeralo zle, lebo tento koncept filmu je jednoducho zaujímavý na sledovanie a človek má rád šťastné konce. Hoci tu sa ho tak celkom nedočká… 6-/10 PS: S údivom sledujem, že vznikli ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré sú v zásade o tom istom. Tak to už je hnus velebnosti, čistá ryžovačka peňazí. ()

zberatel

Nadpriemerna drama s mojou oblubenou detskou hereckou A. Breslin,ktora nam ukazuje ze zivot mozeme prezit alebo ho zit a plnit si sny. Bohata rodinka sa zide po smrti svojho otca a dedka pri jeho zavete kde kazdeho zaujima len co kto dostane. No jeden vnuk ma otom svoj nazor no predsa sa rozhodne prijmat ´dary´ od dedka ktore mu pomozu zistit kym vlastne je a uvedomit si niektore dolezite veci ktore doteraz prehliadal... ()

Petulka88

Aby bylo jasno, tohle je kýč toho nejtvrdšího kalibru. To bych byl ještě ochotný zkousnout. Děj se celou dobu vleče víc než pověstný týden před výplatou. Na to jsem si už u dnešních filmů docela zvyknul, takže s tím už tak trochu počítám dopředu. Co jsem ale neustál byla malá Emily, tedy element, který by měl diváka u tohoto filmu dojímat. Mě ale kazil dojem z celého filmu. Těžko si dokážu představit, že by přibližně desetiletá holčička dokázala vypouštět do světa hlášky o tom, jak si jsou dva lidé ve světě předurčeni a řadu podobných nesmyslů. Vůbec se Emily chová naprosto nepřirozeně, je za každou cenu roztomilá v každé scéně, navíc měla být asi i vtipná, mě z toho ale bylo spíš trapně. A aby toho nebylo málo, tak její herecká představitelka přehrává jak to jde. Nechápejte mě špatně, 12 podmínek k dědictví není špatný film. Jen má pár drobných mušek a jednu pořádnou desetiletou masařku. Na víc než na 3* to u mě není. ()

Rudyamon

Docela pěkný film, myslím ale, že ze scénáře se dalo vytřískat víc. Jason nečekal, že něco zdědí, o to větší bylo překvapení, že mu dědeček přece jen něco odkázal. Zjistil ale, že to nebude jednoduché a že si dědictví bude muset zasloužit. Čekají ho úkoly, které z něho mají udělat lepšího člověka. Zpočátku se do toho pustí s nechutí, ale časem zjišťuje, že život, který žil předtím, byl o ničem a že pravé hodnoty jsou někde úplně jinde. Příběh sám o sobě je hezký, ale jaksi jsem nemohl hlavnímu hrdinovi uvěřit a nebyla to chyba Drew Fullera, prostě něco v příběhu bylo jinak, než mělo být. I role Ali Hillis byla hezká a dojemná, ale na malé děvčátko trochu moc "dospělácká". Celým filmem mě prostě provázel dojem trochu nešťastně seřazených detailů, které ubrali sílu na původně dobře myšleném příběhu. Přesto, že je to pěkný film, který nesklame i dojme, je to u mě trošičku vyšší průměr 3 hvězdičky - 60%. ()

AloisNeuman

Kdyby jste mohli svůj život změnit od základu. Uděláte to? Pokud se rozhodnete, že ANO dostanete dvanáct rad JAK TO UDĚLAT. Tento FILM je hluboký a není pro každého ()

Nocturno culto

Je to fajn, je tam krásně vidět že peníze můžou být hodně, dokážou udělat život pohodlnějším a barevnějším, jenže všemocné nejsou a to by si měli všichni uvědomit, že jsou na světě i mnohem důležitější a podstatnější hodnoty a o tom tenhle film, byť plný klišé a patosu, je ... ()

Henry Morgan

Dalo se to lépe vytěžit. Celé téma bylo slibné a předem lákavé, ale mám takový dojem, že se s tím moc nemazali. Navíc to mohlo být více sarkastické, trochu méně klišé. Škoda, ale celkově asi dobrý no, na nedělní odpoledne nebo při mírné kocovině cajk :) ()

Kotsour

Místy jsem přemýšlel nad dvěma hvězdičkami, ale ty tři si to zaslouží... Je to samozřejmě dost průhledný a prvoplánový, ale na druhou stranu si říkám, že každý film nemůže být překvapivý, šokující a průlomový. Tohle je prostě film o pohledu na svět, vztahu k lidem, penězům a uvědomění si hodnoty sebe sama. Ať už je to pojato sebevíc naivně nebo upjatě, do jisté míry to funguje. Takovýhle film nikomu neublíží a to jediné, co za sebou může zanechat, je něco pozitivního. Pozitivního v tom smyslu, že to poměrně nenásilně a pro většinovou gaučovou populaci stravitelně načíná společensky opomíjená, nebo spíše přehlížená témata, jakože skutečné štěstí není v tom hrabat si pro sebe ve stylu "hamty hamty, ať mám víc, než tamty", ale v tom dělat radost druhým, kteří třeba nemají takové štěstí jako my. Nejsme všichni stejní a proto jsem rád, že takové filmy jsou. Filmy totiž nikdy nebyly a nikdy ani nebudou pouze umění... ()

Puerdraco

Filmy tohto druhu nie sú v súčasnosti veľmi točené a ani v TV vysielané a práve preto ma milo prekvapil. Je poučný. Vytkol by som mu len zopár ,zatlačení na pílu‘ (smrť dieťaťa) alebo klišé z itineráru ,amerického sna‘. ()