Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Vojťas

Nejhorší Shyamalanův film! ... I když jsem nemyslel, že nějakému z jeho filmů dám méně než 3*, STALO SE! :-D ... Dejme tomu, že námět nebyl špatný, ale realizace celkem otřesná. Dokonce i M. Wahlberg zklamal a hlavní představitelka si ani nezaslouží zveřejnit jméno. Ten jejich vztah jsem jim prostě nevěřil! .... Mno a jinak byly ve filmu 2 scény, u kterých jsem se udržel, abych se nezačal smát: (pozor mírný spoiler) ... 1. Ve chvíli, kdy se tedy začíná šířit epidemie: strážník prochází mezi auty, poté vytáhne zbraň a PRÁSK, další občan si všimne zbraně, zvedne ji - PRÁSK, žena na chodníku si všimne zbraně, zvedne ji - PRÁSK .... ještě by to takhle ukázali 2x a asi bych fakt vybouchl smíchy. ... No a 2. místo - asi nejtrapnější dialog ve filmu: Když Wahlberg reaguje po nějaké době na lež své manželky tím, že u jedné nádherné prodavačky v lékárně skoro koupil sirup, nedal se smích zastavit! ... No prostě taková filmová raritka! ;-) ()

dezorz

velkemu S. sa komercne nedari, tak to po siestom zmysle znova skusil ovela viac na komercnu, zanrovu strunu. atak velmi sa do zanru vzil, ze happening je film so vsetkym zanrovymi klise. ()

Jino

Ach jo. Co na to říct? Dalo se na to dívat, ale že bych to musel vidět ještě jednou a víckrát? Tak to tedy ne. Není to až tak špatný film, ale od režiséra Shyamalana člověk čeká něco jiného.... nutno říct, že už asi tak pěkně dlouhé 4 roky, připočítám-li k tomu Vesnici, která byla aspoň napínavá a měla pověstnou Shyamalanovu pointu, která dokázala potěšit. Ten chlápek prostě vnesl novou krev do Hollywoodu, bohužel se tímto filmem z něho stal jen další režisér snímků nevybočujících z řady. Nu což, zbývá jen doufat. Stalo se nemá bůhví jakou atmosféru, za to má spousty nedodělaných vedleších dějů, které mohly být možná zajimavé... 50% ()

Rocky88

Jediné výhrady mám k sebevraždě v tygří kleci - takhle snadno ruka opravdu utrhnout nejde, a ke konci, který vyznívá tak trochu vniveč. Jinak jsem ale dostal velkou porci napětí, dostatek originálních smrtí (sekačka na trávu a náraz do stromu!), rychlý spád, slušnou hudbu a nic k nepochopení. Nechápu tedy jenom zdejší nízké hodnocení. Po docela nijaké Ženě ve vodě u mě Shyamalan opět vstal z mrtvých. ()

marcek

Bohuzel pro nejvetsi zklamani roku. Film, na ktery jsem se tesil vic nez 3 mesice me doslovova a do pismene nudil. Kdyby tam nehral Marky Mark tak bych to asi vypnul po 30 minutach. Kazdej ma nekdy spatny filmy, skoda ze Markuv byl zrovna tenhle ()

shyster

Především musím říct, že předešlé filmy Shyamalana se mi dost líbily (i Vesnice, i Žena ve vodě). Ale tohle přes srdce nepřenesu. Všichni herci přehrávají (bojím se, že to má ale nějaký účel a smysl, který já nepochopím) - hlavně Wahlberg a Deschanel. Thrillerovou (ani horrorovou) atmosféru tady vůbec nenajdeme, pár lekaček (dosti podprůměrných) přesto ano. Co nejvíc mě překvapilo, bylo to, že Shyamalan tenhle film vůbec nezvládl. Jasný důkaz, že prochází tvůrčí krizí, ikdyž si to nepřiznává. ()

cariada

Skvělé sci-fi o tom jak se rostliny zblázní a vypouští náký látky do vzduchu a lidi z toho magoří a páchají sebevraždy. Poměrně dobrý je jak padají z té střechy ty dělníci, či jak se zastřelí polda pak vezme jeho zbraň další a prásk a další, je to zajímavé, ale obrana proti tomu není. Místy mě to připomínalo jiné sci-fi Jádro, kde bylo pro změnu porušené magnetické pole a ptáci se tam sami zabíjely. Film končí jak jinak než ironicky. Jen jsem si říkal proč se ty lidi vzájemně nesvázali a tím pádem by se nemohli ani sami zabít a přežili by. ()

Langy10

Přesně takovýhle typy sci-fi já miluju! Dokonale provedené! Výborný nápad na scénář! Suprové dílo! Obsazení herceké taky nemělo chybu! Mark Wahlberg, jeden z mých top oblíbených herců mě vteřinu od vteřiny napínal! Zooey Deschanel znám jí z pár filmů a nebyla špatná, ale tady to byl její nejlpepší herecký kousek ve svý kariéře! Ostatní herci taky je třeba pochválit... Co dodat k tomu filmu, jen si přeju, aby se tohle nikdy doopravdy nestalo... no všechno je to osud... 80% ()

Nach

Místy dosti atmosférické dílo na to, že hlavní nepřítel je strom ve větru. Jinak vcelku průměrné, katastrofické drama s několika hororovými pasážemi. Rozhodně nevyženu z hlavy řady opravdu originálních sebevražd, ale zároveň na druhou stranu též nezapomenu na tu předlouhou vatu, kterou tvůrci obalili dlouhé pasáže filmu, kde se nic neděje. 60% ()

Agoran

Švanda... Nebýt Zooey Deschanel, tak bych asi nevěděl na co se dívat. Rozesmály mě jak naprosto nelogické scény (telefonní hovor matky s dcerou, babička s iphonem... :) ), tak příběh. Nakonec pěkná romantická komedie. ()

starbrejkr

Na film jsem šel s tím, že si dokážu svojí teorii o zaujatosti zdejšího osazenstva k novějším Shyamalanovýn filmům. Viděl jsem totiž nedávno předtím v kině trailer a ten mě obrovsky nadchnul s tím, že jsem čekal bombu. Pak jsem si přečetl zdejší komentáře a jen jsem kroutil hlavou. Teď po zkouknutí kroutím hlavou přeci jen o něco méně. Rozhodně to neníá žádná bída, co si zaslouží 54%, ale taky to musím hodnotit jako bohužel nejslabší film M.N.S. (neviděl jsem jen Vesnici), přesto musím konstatovat, že si Shyamalan vybral tématiku, co mu nesedí. On je prostě typ na komornější filmy, jak vyleze ven a děj se odehrává na rozsáhlejším place a více místech, není to jeho parketa a působí ti jako hybrid. Proto jsou nejsilnější právě místa odehrávající se ve stísněných prostorech, obzvlášť lahůdková pasáž v domě paní Jonesové. Myslím, že kdyby se filu zhostili mí oblíbenci (a mnohýi z vás jistě nenávidění) Emmerich nebo Bay, dopadlo by to o hodně líp. Samotné téma je totiž docela zajímavé, ale bylo tam dost děr, díky kterým to ztrácelo na síle. Až moc se zaměřil na naturalistické scény než na klasické budování napětí, takže vítězilo pozlátko nad podstatou věci. Ani samotný konec neměk takovou sílu jako mít mohl. Rozhodně nejde o slabý film, ale šlo z toho vytřískat mnohem víc a já doufám, že Shyamalan se pro přístě vrátí do menších prostor:-) ()

moviefreak

Tak to bol krok nielen spat ale uder pod pas. Warlberg ako ucitel? Rastilny co trusia chemikalie ok...ale to by museli ovladat aj vietor nie??? ()

dubinak

Myslela jsem, že uvidím mysteriózní drama s hutnou atmosférou a podle námětu i s hororovými prvky. Nakonec jsem ale viděla jen jakousi parodii sebe sama s podivnými dialogy a ještě podivnějším chováním postav beze smyslu a nějakého uspokojivého vysvětlení. Hned zpočátku to začalo smrdět a když jsem viděla, jak se celou dobu Zooye Deschanel tváří, vůbec jsem nevěděla, na čem vlastně jsem. U Shyamalana bych takový pokles nečekala, zvlášť ne po stránce herecké, protože vím, že ti, co zde vystupují, umí hrát, ale jakoby se schválně snažili celý film zmršit. V podstatě vůbec netuším, jak měl tento snímek vyznít, ale já ho pokládám za jeden z nejnezařaditelnějších, jelikož jsem doteď nezjistila účel, za kterým The Happening vzniklo. Mám pocit, že by se myšlenka, kterou se tu snažil Shymalan zrealizovat, dala podat i mnohem lépe. ()

laik_60

lacný produkt - ako tovar pre komerčné televízie v našich krajoch. Film s narýchlo zbúchaným "nedokončenýmmzáverom" predpokladajúcim ďalšie pokračovanie (? - preboha radšej nie !!!!) Napriek nízkemu počtu bodov ma film 36 fanklubistov !!!! Hmmm !!! :) U mňa to má čosi nad dva body. :( ()

C0r0ner

4 * dávám jenom proto, že jsem se celou dobu vůbec nenudil, jinak už to je smutné kino, když se tento film srovná s genialitou Šestého smyslu nebo Znamení. Zápletka, a hlavně její řešení, jsou tak nějak přijatelné, jenom pokud člověk přimhouří obě oči. Na druhou stranu se bezvadně povedla dvojice Wahlberg-Deschanel, kteří mi tam suprově pasovali. 70% ()

lakikaki

Takže hneď na úvod: The Happening je dobrým filmom. Nie je síce (takmer vôbec) shyamalanovský, ale to rozhodne nie je dostatočným dôvodom na jeho podceňovanie, milá ČSFD (mám pocit istého déjà vu, viď. Reservation Road). The Happening je veľmi atmosférickým snímkom, ktorý som si v kine fakt užil a nebyť zopár zbytočných tupých ľakačiek, zopár príliš veľkých náhod (ktoré ale u Shyamalanových filmov nie sú ničím zvláštnym) a niekoľkých ďalších drobností, udelil by som rovno maximálne hodnotenie, takto je to na silné štyri hviezdičky. Atmosféra výborná, hudba vynikajúca, herci dobrí - síce nič výnimočné, ale negatívna kritika hereckých výkonov je podľa môjho názoru nezaslúžená - a Zooey je, okrem pár výstrelkov vo svojom výkone, dokonalá; do jej prekrásnych očí som sa úplne zamiloval. Shyamalan nesklamal, akurát natočil neshyamalanovský film, to je celé. Odporúčam nasledovné: ak je to možné, pozrite si The Happening v kine, nečakajte nový Šiesty zmysel a po filme si doprajte, tak ako ja, nočnú prechádzku tmavými uličkami - každú chvíľu budete mať pocit, že za rohom čaká nejaká stará paranoidná ultra-introvertka a šušťanie lístia na stromoch nadobudne nový rozmer. ()

agathon

Vaham, vaham... protoze ja si nemuzu pomoct, ale citim, ze autor to (opet) mysli totalne uprimne a ze je to cele nechtene komicke je proste.... smutne. Tot vse. Vaham a... davam za dve, protoze me se Zena ve vode narozdil od (vetsinoveho) nazoru moc libila a povazuju ji za velmi chytry (meta)film a doufal jsem, ze Shyamalan bude v nastoupene sebereflexivni (nicmene stejne filmarsky sugestivni) linii pokracovat. Nepokracoval, zachvastal se, jak se hodla navratit ke korenum a vubec mu to nezafungovalo. Nicmene porad mu verim, ze mu osud lidstva skutecne lezi na srdci. Skoda, ze to zacina byt zaroven k smichu (kdyz by to melo byt k placi). ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány