Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Rex Mundi

Táto katastrofická klasika si vysoké hodnotenie zaslúži. Napätie a panika žmýka diváka od začiatku do konca. Hystéria, odvaha i hrdinskí hasiči sú namixovaní takým spôsobom, že v porovnaní s nie nepodobnou realitou 11.9.2001 je film maximálne uveriteľný. A to o amerických katastrofovkách dá povedať veľmi zriedka. Určite by som nič podobné nechcela zažiť (keď už, tak radšej prežiť). ()

HOCKEYKA

Ukážkový prototyp vysokokvalitného katastrofického veľdiela,ktoré naštastie postráda akékoľvek žánrové prvky sci-fi a iné atribúty súčasných katastrofických filmov.Mám pocit,že s nástupom ultramodernej filmárskej techniky upadol tento žaner do pekelných sfér nepozerateľnej ničoty,ktorá vo svojich útrobách pomaly a s ťažkosťami stravuje filmy ako 2012,Proroctvo,ci trápnu Vojnu svetov..Čo sa týka Skleneného pekla,už ako malý fracek som si uvedomovala,že tento film v sebe nesie určité posolstvo,ktoré nemožno ignorovať.Dnes,samozrejme,viem,že ide o revolučný filmársky počin,ktorý svojho času stál jeho tvorcov obrovský kusisko roboty a finančných prostriedkov.Dnes viem, že zlatá éra filmu,keď žili herci ako Paul Newman,Steve McQueen,či Fred Astaire,herci,ktorí hrali srdcom a boli takí strašne odlisní od tých dnešných...no skrátka, že je to všetko nenávratne preč.Ospravedlňujem sa za sentiment,ale tak to cítim,dokonca aj pri pohľade na horiaci mrakodrap. ()

Marigold

Před dávnými časy ten, kdo neviděl Skleněné peklo, byl naprosto mimo. Maminka mi ten film nechtěla dovolit, takže jsem si musel pár let počkat, ale nakonec ani co většímu mi tahle špička mezi katastrofickými filmy náramně zachutnala. Skvěle vystavěný příběh podle pravidel žánrů, výtečné herecké výkony a napětí do poslední minuty. Tak sa robí katastrofa! Lepší než knižní předloha a všechny katastrofické filmy, které znám. Dokonce ani efekty nepůsobí dnes nijak směšně... ()

Snorlax

Vezměte zajímavý námět, nejlépe knihu dvou zkušených autorů katastrofických románů, doplňte pár nápady z další knížky, sežeňte hodně dobrý štáb a největší filmové hvězdy. To všechno vhoďte do hrnce a za stálého míchání natočte nejlepší katastrofický film všech dob. Možná se Vám podaří se kvalitou alespoň trochu přiblížit Skleněnému peklu, ale silně o tom pochybuji. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9(7)/10 Děj 10(8)/10 Hudba 8/10 Efekty 10(6)/10/// +herci, i na dnešní dobu technické zpracování, napínavý a zajímavý děj, výborné zvuky a hudba -no dobře, stáří filmu je trošku znát a samozřejmě kdybych hodnotil na dnešní dobu, tak by to bylo o 1* méně, ale ve své době.../// Už když jsem viděl tenhle film někdy v 10, tak se mi velice líbil. Všeobecně ani dnes mě katastrofické filmy neopustili. Rozdíl je však v tom, že dříve se točilo více takových filmů a hlavně vznikaly lepší snímky. Asi si tedy řeknete, že film nadhodnocuji, ale já myslím, že si výsledné hodnocení zaslouží, právem totiž patří mezi to nejlepší v tomto žánru, i když současného diváka asi tolik neohromý./// Celkem 94%(74%)/// ()

• To, že byl mrakodrap jenom miniatura, poznáte viditelně podle velikosti kapek vody. Jsou neadekvátně větší. (RadimFišer)
  • Paul Newman (Doug Roberts) prováděl většinu svých kaskadérských kousků sám, včetně šplhání po ohnutém zábradlí. (džanik)
  • Exteriéry se točily na hotelu Hyatt Regency v San Franciscu, kterému se matnou kresbou „přidalo“ dalších padesát pater. Použily se také miniatury. (džanik)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson