Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech. Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec. Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou vězňů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše. V přísně střeženém místě pracují na výrobě stovek miliónů falešných liber a dolarů, kterými chtějí nacisti zavalit zahraniční trhy a způsobit tak zhroucení ekonomiky. Pro těch pár vyvolených se stává padělatelská dílna jakousi zlatou klecí, ve které je o ně sice dobře postaráno, ale cesta odtud vede zase jen do plynové komory. Není v zájmu, aby se o tajném projektu dozvěděl svět.

Film je natočen podle vzpomínek Adolfa Burgera, který byl jedním z vězňů nasazených na tajný program a shodou velkých náhod se mu podařilo přežít. Jeho kniha ĎÁBLOVA DÍLNA nyní přichází ve filmové podobě do kin. (oficiální text distributora)

Hyger

Dopadlo to vcelku dobře. V některém z komentářů jsem četl, že Adolf Burger nebyl moc spokojen - vidět film z jeho úhlu pohledu, tak bych i docela souhlasil, protože zde je hlavní postavou Sorwitsch, zatímco v knize se mu věnuje až druhá část. Sorwitsch je sice pro film nepochybně zajímavější postavou než Burger, ale jeho osudy před tím, než byl donucen k padělání, by mohly být zmíněny také. Ale od toho je tu asi jen Burgerova kniha Ďáblova dílna. ()

KoleckoR

Největší padělatelská akce v dějinách, kdy Židé za druhé světové války v koncetračních táborech, za lepších životních podmínek, padělají Libry a Dolary, aby tak Německo zaplavilo falešnými bankovkami trhy a zničelo ekonomiky nepřítele. Tvůrci mohli s tímhle tématem naložit lépe. Rozhodně co se týče pojetí koncetračního tábora, ale je možné, že ve skutečnosti byli tihle vězni tak izolováni od osatních, že neměli tušení, co se děje za plotem. ()

simon84

Zajímavě pojatý film o pro mě do té doby neznámé straně války. Film bez jednoznačně kladného hrdiny, což je myslím dobře. Ta doba byla hrozná. ()

RickyFitts

celkem v pořádku... především dobrý scénář a - na to, že je to zase o tom holocaustu - docela originální prostředí, slabou stránkou je režie (nebo rozpočet?) a snad pár herců (vlastně možná všichni)... hudbě jsem taky moc neporozuměl ()

KOZEL84

Ten týpek v hlavní roli je naprosto skvělý,sice vypadá jak oslí prdel,ale sympoš jak hrom a to jak herec tak postava,kterou hraje.Ono se to kecá a moralizuje,ale ta doba,to byla zkouška povah.Že sem ted' dočet Laskavé bohyně (rozhodně ne s pauzama na zvracení),tak to celkem obnovilo můj vyhaslý zájem o tu dobu,která mi už připadala omletá ze všech stran a sem rád,že sem se na tohle podíval.Operace Bernhard taky zajímavá.Dobrý film a ne zbytečně dlouhý.Jediné co mě sralo,byl zechcaný nácek,když jde do tuhého-to zas byla ukázka prudkého realismu,co.4aPůl ()

Saur.us

Přežít a kolaborovat nebo riskovat a sabotovat? A co něco mezitím? Období holocaustu v trochu netradičním podání, z pohledu židů, kteří vlastně ani netušili, jaké mají štěstí. ()

bery71

Po všech stránkách solidně provedený historický film, který mě bohužel vůbec nezasáhl. Vše je sice provedeno důkladně a precizně. Ale postrádá to něco navíc. ()

amarth

Slušně udělaný válečný film, který se sic svojí hloubkou zdaleka nevyrovná skvostům této tématiky, ale také není nijak povrchní. Nevnímáme kladně a záporně laděné postavy, nýbrž přibližující se reálnému vzezření... ()

agassi68

Netradičný pohľad na 2 sv. vojnu cez faľšovateľov bankoviek, presnejšie cez ich charaktery, ktoré sa prejavia ako vždy a u každého keď sa láme chlieb.. ()

drankeryth

Yeah, ja milujem vojnove dramy z druhej svetovej vojny. Dobre natoceny film, v ktorom hra Karl Markovics znamy zo serialu komisar Rex. Pribeh ponoreny vo falsovani bankoviek v utrobach koncentracneho tabora. ()

BOURQUE

Falšovanie peniazov vo veľkom počas druhej svetovej vojny. Film obsahuje skoro všetko: verné zobrazovanie koncentračného tábora, skvelé herecké výkony a skvelý hlas harmoniky. Zatiaľ najväčší a najlepší herecký výkon pána Karla Markovicsa (alias Stockinger). Na záver môžem povedať len jedno: Oscar za cudzojazyčný film sa dostal na správne miesto. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Evander

Má očekávání nebyla nikterak závratná, a tak jsem byl velmi mile překvapen kvalitou příběhu i hereckého obsazení Ďáblovy dílny. Celkově mi film, jeho prostředí i tempo velmi dobře sedlo a hodinu a půl jsem se skvěle bavil. Absence vyloženě kladných i vyloženě záporných postav je zajímavým a rozhodně reálnějším pojetím světa a filmu rozhodně značně prospěla. 83% ()

Dárius

Názorný příklad toho co všechno dokáže lidský UM,a jak se dá vydírat.Záměrně nekomentuji do jakého prostředí je děj zasazen-to je kapitola sama pro sebe. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky