Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Renfield

Což o to, pro Stathamova béčka mám mimo tomuto nejpříbuznější "rodinu" slabost, jenže Death Race mi tak úplně nesedl. Napsat, že působí monotónně, by sice byla vzhledem k ději blbost, jenže ona je to svým způsobem pravda. Závod má solidní vizuál, rozhodně fajn auta, ale mimo část likvidace kamionu působí docela utahaně, obzvlášť právě blíže konci. Jason Statham a jeho parta však velmi fajn. 65% ()

muoaner

Logiku, intuici a prostě celý mozek nechte na poličce někde vedle v pokoji a jen se zabořte do křesla a vychutnejte si skvělou Béčkovou jízdu plnou sice někdy zběsilých střihů a dementních replik, ale u tědlech tipu filmů by to bez toho snad nebylo ono. Přidejte ještě dobré triky, hodobóžovou slečnu a máte o 90 min večerního dne postaráno. ()

D@ve

Skvělá oddechovka, u které jsem se bavil od začátku až do konce. dobré herecké výkony i režie. Co víc dodávat...plný počet bodů. ()

krusty2 odpad!

Na zaciatku kariery som fandil Paul W.S. Andersonovi.Teraz uz nie.Jeho diela su jednoduchsie a stupidnejsie. Uz ani nemozem uverit ze on natocil Horizont události.Fuj a este aj zkazil navrat Predatora ()

Luukec

Na otázku zda jde natočit film jako The Condemned ještě více americky si směle můžeme odpovědět ano! Ale funguje to.. Jason Statham v hlavní roli jako klasický dobrák kterého neprávem zavřou, nasere se a provraždí se na svobodu po boku Tyrese Gibsona spolu s nabouchanýma a vybuchujícíma autama, za který by se nestyděl ani Batman, bylo hlavní lákadlo na tento film a stálo to za to.. Je to jedna velká akce a i když konec nebyl nijak překvapující a celkově to šlo mimo realitu snad i v USA, byla to hustá podívaná. ()

Phillo

Kúsok nad priemerom všetkých béčok a auto-moto filmov, povýšené hlavne Stathamom a nie často vídanou brutalitou a nekorektnosťou. Je to predvídateľné, šablónovité a miestami smiešne, no dokáže to pobaviť, naštartovať a miestami aj prekvapiť. Lenže potom nedokážem pochopiť ten záverečný Stathamov monológ a zrušenie jeho drsnosti na priestore 10 sekúnd deformovania vlastného charakteru budovaného predošlých 100 minút. Rodinná motivácia je celkovo neuveriteľne zle vykreslená... ()

raky5

Neskutočný nárez! Nikdy som si nemyslel, že tento film sa mi bude páčiť. Pozrel som si ho hlavne kvôli Stathamovi, no neľutujem...akcia, autá, skvelé spracovanie, drsné hlášky a scény, napätie a krásna žena...čo viac si človek môže priať? :) ()

zdenur

Destrukce, plameny, brutalita, rozstřílený asfalt a hromady nábojnic. Pro hráče Carmageddonu a podobných šrotovaček (tzn. i pro mě) určitě skvělá podívaná. Co mě naopak nesedlo, byl slabší příběh a závěr, který by mohl být trochu stylovější. ()

Gore

Béčko jak vyšitý, ale jaký! Nadupaný adrenalinem až pod střechu a není vůbec čas se začít nudit (na rozdíl od sračky jménem Speed Racer). Film, který si na nic nehraje a fanouškům žánru umí nabídnout maximum a taky jim ho dá. Z 90% akce a zbytek je potřebná omáčka, kterou stejně nebudete moc vnímat. Žádný zbytečný plytky filosofování a Statham docela charismatický. Fakt doporučuju, pokud chcete jen tak vipnout mozek a bavit se. Nepřistipuju k tomu jako k umění, ale jako k béčku a jako béčko je to téměř nej v žánru. ()

Strike

Doomsday je překonáno, titul Bčka roku získává Death race. Muselo k tomu sehnat lepšího hlavního hrdinu (Jason je prostě cool) a trošku přibrutálnět (konec závodu pro Roberta LaSarda je ... no brutus). Bavil jsem se opravdu moc. ()

bidja

Dobře natočené, ale přece jenom absence hereckých výkonů a předvídatelný scénář nemohou filmu zajistit více hvězdiček. ()

kluk z Na

Rallye smrti, kdo by čekal béčkovej scénář za poměrně hodně peněz? Odpovědí je každý, protože nic jiného se čekat nedalo. Bylo dopředu téměř jistý, že film bude o rallye, že bude o smrti, taky o Jasonu Stathamovi a kočce v jeho káře. Dalo by se čekat, že tam bude i hláškující černoch. Ale, že to bude tak zatraceně COOL jsem nečekal. Asi nejlepší Andersonův biják. ()

Anakinekcz

Rychlá auta,krásné ženy,drsní chlápci,spoustu vystřílené munice a zlomky vteřiny ,které vás dělí od jisté smrti jestli po tomto toužíte tak v Death Race si toho užijete do sytosti.105 minut nabitých akčními scénami vás úplně pohltí a zavrtají do sedačky nevnímajíc okolní svět.4 nabité hvězdičky ()

jerenymo

Předvídatelný a jasný děj. Tenhle snímek rozhodně nepřekvapí,ale za to opravdu sedne do oka. Líbilo se mi to, páč to byla opravdová odreagovačka....řežba, rychlý auta, rvačky, žádná složitá zápletka, vše se rychle vyřeší. No jednou za čas si takovýhle snímek nechám líbit. ()

BlaXxer

Brutálne výbušná nakladačka so Stathamom v stále drsnej forme. Jason má moje sympatie, pretože neskĺzol k mäkkým filmom (ako niektorý jeho kolegovia) ale drží si svoje akčné tempo. Síce je to kravina ale kravina, ktorá má šťavu a je akčnejšia ako speed racer, ktorý bol síce rýchlejší/dynamickejší ale svojím ujetým štýlom nezabodoval u mňa ako Andersonovo béčko. SR má výhodu, že sa nezaťažuje fyzikálnymi zákonmi ale DR to vynahradí palebnou silou každého kalibru. Pre mňa najlepšie béčko tohto roku! ()

Pavelos

Tak to byla paráda, vše to uběhlo tak hrozně rychle že jsem si skoro ani nevšiml že už na to koukám 105minut :-). Prostě Jason Statham je na tyhle filmy naprosto ideální. Super hrdina kterej to prostě všem nandá a ještě u toho neztrácí úsměv na tváři.. Takhle vytuněného mustanga bych si moc přál, hned by byli silnice bezpečnější:-) Smozřejmně nějaké mouchy to mělo, ale při tom rychlém spádu jsem si jich prostě všímat nemohl:-) ()

Ad4mson

Naprosto zvrhlá úchylárna provoněná osmdesátkovou béčkovostí hraničící až s trashovostí, přesně tak jak to mám rád. Vizualní stránka filmu je vynikající a naprosto mě dostala bouračka TANKokamionu. Co se týče obsazení tak se tu slezli snad všichni možní bad boyové ze všech vězeňských filmů a Joan Allen je "bitch" k pohledání (ale nebývale jí to tady sekne). Paul "dabljů es" Anderson si u mě po otřesném AvP zvýšil skóre a Statham alias Frankenstein je bůh. Tak doufám Paule že mě příštím filmem nezklameš... ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne