Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Haymar

Jakoby se vrátil starý dobrý MadMax ve své nejlepší formě! Prostoduchou zápletku a pár absolutně nesmyslných scén (viz. úvodní bitka s jednotkou SWAT) bohatě kompenzují parádní akční sekvence, drsná atmosféra, celkově špinavej "look", výbornej zvuk a opět strašně hustej (jak jinak) Statham! Navíc většina scén byla točena v reálu (s minimem digitálních triků), což dodává filmu na autenticitě. Co se týče režie, je perfektní - Andersonovi fandím už od Horizontu události a na rozdíl od všech těch hnidopichů si nemyslím, že by točil špatný filmy (snad jen s výjimkou Žoldáka)! A nechybí ani skutečná herecká složka, kterou zde zastupují skvělí Joan Allen s Ianem McShanem. Třešničkou na dortu pak jsou nadupaný, řádně "vytůněný" (a vyzbrojený) káry - vč. famózního trucku! Jooo takhle má vypadat správný Fast&Furious (bez teploušsky načinčanejch autíšek a jejich nagelovanejch buzi-driverů)! Některý filmy se snažej bejt děsně cool (méně či více úspěšně) a jiný filmy prostě cool jsou! Death Race je druhý případ a vážně mě nadchnul... ()

kobe6

Pořád dokola, nabít zbraně, vypustit náhrobek..nudná podívaná zabalená do líbivého kabátu. Jednoduše průměr a zklamání na to jak o tom každý mluvil. ()

Greny

naprsyto uchvatné.... :) navíc Jason Statham ve skvělé roli..no není tomu téměř co vytknout :)..je pravda tedy, že mě celkem hodně vadili ty hip-hopové vsuny ...holt moderní doba?! ..3 a 1/2* ()

ThomasL

Do očí bijící béčko. Ale výjimečně mi to vůbec nevadilo. Jenom kdyby Jason Statham alespoň něco hrál. Ten jeho kamenný výraz už je prostě okoukaný. Co film to kamenný ksicht. Mít já takovou sexy spolujedkyni, tak bych se na cestu asi moc nedíval. ()

Ještěřák

Vostré béčko s koulema - velkýma, špinavýma, chlupatýma koulema. Teda, dialogy tahají za ušiska, ale na trati (= naštěstí většina času DEATH RACE), na trati to je jiná! Dost okatě inspirováno videohrou DEATH RALLY od Remedy (portfolio šoférů - v obou záležitostech se vydařilo a kult Frankensteina by se neztratil ani v o 300% serióznějším snímku) a MASHED (pravidla, forma destrukce). Anderson je muž specifického talentu a do budoucna by s ním mohla být ještě sranda, pakliže si nechtíc nenasere do vlastních gatí projektem typu ALIENS VERSUS PREDATOR. (70%) ()

colapso

Dokonalej film na večer s kámošema a basou piv.Závody nabušených aut se zbraněma,výbuchy,rvačky,ženský,co víc si přát? ()

Crackonosc

Nemám nic proti hloupým filmům hrajícím na efekt, ale co je moc, je moc... Šedivá barva se okouká, závody vypadaj jeden jak druhej a v celym filmu neni jedinej efektivní záběr! Všechno jako třešnička na dortu ještě "zdobí" opravdu debilní závěr a já říkám FUJ! ()

Foxhound#1

Tak po tomto snímku jsem Andersonovi schopen odpustit i AvP a Statham u mě opět stoupl v ceně. Skvělé tempo, výtečná akce a neokoukaný námět a prostředí (byť je to vlastně remake). Když k tomu přihodim po střechu ozbrojená a vytuněná auta, tak není co řešit a má spokojenost dosáhla vrcholu. ()

Hyb_rid

Jak tak znám toho lišáka Andersona tak se jistě něchal inspirovat k natočení tohohle svižného béčka stařičkou závodně akční arkádou death rally a podle mého se mu to povedlo na jedničku. Prostě od takových filmů chci jen našlápnutý soundtrack, sem tam záběr na prsatou navigátorku, hromadu akce, ještě o trochu víc krve a vystřílených nábojnic ... to všechno death race má a já si to užil ()

Prochy38

Je pravda, že je to celkem blbost, ale určitě koukatelná. Hlavně bych tento způsob uvolňování věznic zavedl co nedřív. J. Statham hraje to svoje jako v každém jiném filmu. Ale figurují zde kvalitní vozy, ulítlá vybavení a dobrá akce. K tomu kočka N. Martinez - ta toho má ještě hodně před sebou. Spokojenost. Kdo lační po dobré akci, kvalitní hudbě a solidní dávce krve a aut, nemůže být nespokojen. ()

Hanes88

Dějově zvláštně pojatý film, každopádně tak nabitý dobrou akcí, že je to v červeném poli - tedy nad 70%. A co mám říct za sebe? Statham zahrál opět svůj skvělý standart a i když se zde člověk nedočká nějakého dobrého, překvapivého a nápaditého děje, určitě to pobaví. 75% ()

vander19

Rallye smrti je v celku zábavné. Rellye smrti je v podstate dosť akčné. A hlavne Rallye smrti aj keď filmy s auto-tematikou moc nemusím ma bavilo a bavilo, príjemne prekvapilo. Jediné čo môžem vytknúť je ten dosť nudný začiatok filmu. Proste nevím, ale mne osobne moc nesedelo, že to začalo pretekom a všetko bolo dosť tmavé atď. Jason opäť predviedol pár svojich úderov, rozdal pár kopancov, zlomil sem-tam dáky ten väz. Film s ním sú pre mňa také oddychové a aj relly bolo presne o tom. Fajn 75% ()

tarponko

BOMBA! Presne toto je ten druh akčného filmu, kedy je potrebné sa akurát pokojne usadiť a vychutnať si všetku tú dynamiku. Ženy, rýchle autá, zbrane a ešte raz zbrane. Odreagovačka jak sviňa. Len by ma zaujímalo či by to bol naozaj taký biznis ako vo filme, no neviem, nechajme sa prekvapiť, možno sa podobného námetu nikto raz chytí a o 10 rokov budeme sledovať Rallye smrti naživo za zvýhodnenú cenu len 250 dolárov za všetky tri etapy... ()

Lefty86

Automobilový závod na čtyři etapy, kde není důležité etapy vyhrát, ale přežít. Zajímavý nápad, ne že ne, ale film je od začátku nějak zbytečně vyhrocený. Taky jsem nepochopil, proč je děj zařazen do roku 2012 ?? to nemohli udělat třeba 2030, točí to 2008 a zasaděj to do 2012. Jinak je fakt že je tu jistá podobnost s Zabij nebo budeš zabit. Statham zahrál výborně a je tu i Tyres známý ze série Rychle a zběsile, především z druhého dílu, za ně dva dávám ještě bod navíc. ()

dormouse

To je tedy totální béčková srágora. Hercům nelze ani na vteřinu uvěřit, že jsou drsní zabijáci schopni bojovat na život a na smrt. Jason Statham má kukuč dobráckého taťky, který by neublížil ani mouše, ani manželce, která mu zahýbá. O uvěřitelnosti celého příběhu už asi nemá ani cenu psát. A taky si myslím, že Niki Lauda by se velmi rád takhle rychle zotavil z popálenin, jako náš nejmenovaný hrdina. ()

Strandmon

Totálně, mega, brutální, přervanej výprask! Tenhle film je tak narvanej akcí, že těch 98 min. puká ve švech. Přinese vám vše co byste si pod názvem Rallye smrti přáli: luxusní příbeh, brutalita, auta, holky, akci, bezmoc jo a hlavně ten závod!!! Tři naprosto dokonalý etapy, který milovníky akce proženou jak průjem. A který se nezastevěj před ničim. A ti herci! Všichni výborní, počínaje šílencema přes chytrý vyčůrance až k nezastavilnejm drsňákům! Hned několik důvodů proč tenhle film milovat! ()

Zombi

Je to béčko, ale fakt zábavné béčko, scénář jednodušší být nemohl, ale sakra kdo chce ve filmu s názvem Death Race scénář zauzlovanej jak Brandonova tkanička? (Steve, nechceš si s ním o tom promluvit?), já chci vidět špinavý opancéřovaný auta ověšený zbraněma, spoustu akce a Stathama jak mlátí lidi, a to jsem viděl! Akční scény nejsou sice nijak úžasný, střih místy chaotickej, takže občas nevíte co se přesně děje, ale není to tak hrozný. Od Andersona druhej nejlepší film, první je výbornej Horizont události, pak tohle a na třetím Resident Evil. Líbí se mi že celej film odsejpá od začátku do konce, žádný hluchý místo, navíc je správně "špinavej", smrti jsou brutální a Statham je borec, howgh. ()

1945

Zápletka byla opravdu velice slabá a kolem ní se podobným způsobem omotal i zbytek filmu. Jasona Stathama mi přišlo pro tento film škoda - tvůrci si asi řekli: ,, To je ten, kterej jezdil jako Kurýr, když ho dáme do dalšího filmu o autech, bude to trhák." Pro mě to trhák není, jediné co mě zaujalo bylo efektní zpracování crash závodů ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne