Probuzení tmy

• USA The Seeker: The Dark Is Rising (více)

Will Stanton, nejmladší ze šesti bratrů, se s otcem, profesorem fyziky, matkou a malou sestrou Gwen nedávno přistěhoval z Ameriky do Anglie. Jako nejmladší z chlapců je terčem nejrůznějších vtípků svých bratrů, kteří si ho zrovna dobírají, že může oči nechat na hezké dívce ve školním autobusu – Maggie Barnesové. Rodina Stantonových dostává pozvání, aby o Vánocích přišla do sídla slečny Greythorneové na punč. Pozvánku předává slečnin společník a šofér Herriman. Na Vánoce přijíždí domů i bratr Max, student, a Will musí nakonec spát na půdě. A brzy nato se začnou dít podivné věci... Dva venkované – pan Dawson a starý George – předpovědí bouři a neklidné dny. V noci skutečně sněží. Will dostane jako dárek k narozeninám kožený pásek od bratra Stephena, který slouží v armádě, a jde koupit vánoční dárek pro Gwen. Je ale zatčen dvěma policisty, kteří tvrdí, že nákup nezaplatil. Podaří se mu dostat ven, na obloze se kupí výhrůžná hejna ptáků. Will pochopí, že se s ním něco podivného děje... Na návštěvě u slečny Greythorneové zajde do parku, kde spatří strašidelně vypadajícího jezdce. Brzy za ním přijde sama slečna Greythorneová, Merriman a oba venkované, aby mu sdělili, že patří – stejně jako oni – k Dávným. Je  prý Strážcem šesti znamení světla. Před tisíci lety svedlo světlo vítěznou bitvu s tmou, představovanou podivným jezdcem v kápi, teď se ale tma opět pokouší ovládnout svět. Moc světla je ukryta v šesti znameních. Pět z nich je hmotných –z kamene, bronzu, železa, dřeva a vody. Šesté je ale v nitru; snad v nitru duše? Víc mu Merriman nesdělí. Will, vyvolený Strážce, musí do pěti dnů všech šest znamení najít, jinak svět propadne zlu a pohltí ho temnota... A brzy se o tom Will přesvědčí: když si vymkne kotník a matka zavolá lékaře, přijde místo něho jezdec, který se dokáže proměnit v libovolnou osobu. Will pochopí, že nastal čas bojovat o znamení. Je mu sice divné, že Merriman hovořil, že je vyvolený „sedmý syn sedmého syna“ – a on se narodil jako šestý, matka mu ale se slzami v očích vypráví, že se narodil jako dvojče několik minut po Tomovi, který se ale brzy nato nevysvětlitelně ztratil a nikdo ho už nikdy nenašel... (TV Prima)

Mr.Dogman

Byla to pohodová pohádka, které se nedá až tak úplně říkat fantasy. Ale mělo to své kouzlo i když v tom byla vidět vidina trháku a proto je to i tak přeplácané. Nemyslím dějově, ale všemožně, například kamera, střih, bullet time (nebo jak se to píše, vy to určitě chápete - pro méně chápavé MATRIX) a tak dále a tak dále. Já bych tomuto snímku dal i 4*, protože jsem se nenudil a bavil jsem se, jenže dojem kazí již zmiňovaná "velkolepost". ()

giovanni3

Nevím no.. nesympatický mladý hrdina k tomu ucházející příběh.. celkově nic moc. Snaha byla v podobě záporáků ač ti toho vždy ve finále moc neudělali, klad byl při nalezení znamení odklon do řekněme jiné dimenze a poté návrat zpět d reality. Celkově, ale nic extra 2z5. ()

Soweek odpad!

Takhle to dopadá, když se sejde kvalitní režisér s výborně napsaným scénářem s rolemi jak ušitými pro herce, kteří je zvládají zahrát na jedničku. Příběh vás nutí neustále sledovat film a všechny scény jsou nadměrně překvapující, prakticky celý film koukáte s otevřenou hubou a na konci u někoho může následovat i onanie nad závěrečnými titulkami. ()

psychoJoa

Příběh není špatný, ale film mu nesluší. Umím si představit, že kniha bude poutavá, zajímavá a hlavně tam bude více prostoru. Jenže ve filmu to působí lacině, hrozně předvídatelně a ke všemu přeplácaně. Takže radši zkuste rovnou knižní předlohu, než film. ()

Rozy

Musím uznat, že tento snímek mě docela zklamal. Trailery, co všude hlásali jaké skvělé to bude fantasy, opět zklamali. Děj filmu je značně odbytý a hlavní hrdina dostává přiliš málo prostoru na to, aby jsme se o něm něco bližšího dozvěděli. O vedlejších charakterech ani nemluvě. Celkový běh filmu mi připadal příliš zbrklý a nesourodý. Pokud jste velkými milovníky fantasy tak doporučuji shlédnout, ale pouze jednou :) ()

bruceman7

Nudný, nezajímavý, nenapínavý film s postavami, které vás prostě nijak neupoutají. A příběh taky o ničem. Nechápu jak tohle může běžet o sobotním primetimu. No naštěstí to není úplně totální trapárna. A taky že dlouhá cesta staletími je ve skutečností (díky bohu) velmi, velmi krátká. Ze soucitu 3/10 ()

iXtr3m3

Extrémna slabota, pritom niektoré castingové mená boli fajn. Videl som to pred dvanástimi rokmi a skúsil som to pozrieť teraz po rokoch, ale už to bolo na hrane, váhal som aj nad len jednou hviezdou. ()

Yangus

vyloženě špatné to nebylo, dokoukal jsme to dokonce a nechtělo se mi ani spát. Pár zajímavých věcí tam bylo, někdy byli zajímavé triky ale celkově to je slabší průměr i co se týče žánru Dětské fantasy. Rozhodoval jsem se mezi 2 či 3 hvězdami nakonec jsme přidal tu třetí za snahu. ()

cab odpad!

Proboha ruce pryc od pretvarky hrajici si na moderni fantasy, ktera by mohla urazet inteligenci i tech nejmensich nejmene narocnych divaku. Akcni? Zpomalovacky? Herci? Vysmech. 10% ()

Paity

Americká slátanina o klukovi z obyčejné americké střední vsrtvy, který má své problémy ve školy, doma, prostě klasika. Ale jak jinak, objeví v sobě superbijce. Víc než jedna hvězda by byl výsměch. ()

WereWolf

Myslel jsem, že potom, jaká kravina vznikla z filmového zpracování Eragona se tvůrci filmů poučí, jak se to NEMÁ dělat, ale bohužel se nestalo. 2* a to jenom proto, že jsem nečetl knižní předlohu, jinak by to nejspíš byla jen jedna... ()

TERRORDROME odpad!

A ja som si myslel že Narnia a Eragon boli blbé, ale toto... toto je jednoducho nedostihnuteľná extratrieda, naprosté dno, najdebilnejšie z debilných fantasy, vylízanosť všetkých vylízaností ( a tak ďalej ). Príbeh debilka ktorému banda dôchodcov neustále hovorí že je vyvolený, ktorý jediný môže zachrániť svet pred akýmsi čiernym jazdcom, ktorého jedinou úlohou je každých desať minút pricválať aby sa na neho náhodou nezabudlo a povedať ľuďom že ich čaká koniec sveta (aby nezabudli ). "Daj mi tie znamenia, nedám - daj mi ich, a just nedám"! Aký je zmysel tých znamení nie je známe, vie sa len to, že päť z nich predok hlavného hrdinu kedysi vyrobil a potom ich len tak zo srandy schoval aby ich nikto nenašiel. Paráda, logika exceluje v netušených sférach! Posledné šieste znamenie je niečo tajomné a metafyzické. Čo to je nám síce milí dôchodcovia vysvetlia hneď na začiatku ( aspoň mne to bolo jasné ), ale zjavne ani sami netušia o čom to bľabocú ( očividne nevideli Piaty Element, nevzdelanci ) a tak musí ten fagan nakoniec "objaviť Ameriku". Napokon, ani tvorcovia tohoto filmu netušia čo robia, to je asi jediné vysvetlenie na toto celé . Ak to náhodou ešte nie je jasné, tak tento film je naprostá, úplná a dokonalá... presne tak. ()

Prochy38

Já nevím. Efekty to nemělo vůbec špatné. Myšlenka taky nebyla k zahození. Ale to by z toho musel být celovečerňák s kvalitními herci a nějakým alespoň lehkým dotažením. Tohle byla pohádka pro teenegery. Hlavní "hrdina" byl bohužel natolik nesympatický, že mi bylo i jedno, jestli to dokáže. I když bylo jasné, že se podařit musí, je to přecejen pro děti. Paradoxně jedinou světlou částí filmu byl jezdet v podání Ch. Ecclestona a jeho bílý kůň. Ten když se ukázal na scéně, film u mě stoupl o dvě třídy. Jinak to bylo k ničemu. Nelogické, hloupé, naivní, ... Škoda! ()

Yardie

Tak musím říct, že mi se to celkem líbilo. Má to spoustu nedostatků, které vyjmenuji níže, ale tak špatné, jako hodnocení zde, se mi to taky nezdálo. Každopádně to mohlo být mnohem mnohem lepší. V první řadě je nutné říci, že mám rád fantasy. Takže co se týká námětu a nápadu, zamlouvalo se mi to. Ale zde se objevuje hned první problém - malá stopáž. Bylo by potřeba a bylo by to tak lepší, kdyby byly více vysvětleny souvislosti, historie, schopnosti hlavního hrdiny a vše okolo. Tady je to takové osekané a nedokáže to jakoby naplno vtáhnout do děje. Další věc, kterou by si film zasloužil by bylo více peněz. Film působí dost televizně, jako nějaká česká pohádka. Sice mi nevadí taková civilní realistická vizualizace, ale tady to bylo jakési podivné. Chtělo to něco ve stylu Bourna, to si myslím, že by zde sedlo. Co se týká efektů, nebylo jich zde mnoho, ale to mi ani nijak extra nevadí, zapadá to do celkem reálného pojetí. A hlavní hrdina - chtělo by se to oprostit od těch dětí a už zase obsazovat dospělé hrdiny. Dětských je už dost. A co se týká plnění "úkolů", mohly být více rozpracovány a mohlo se k výsledku dojít delší a strastiplnější cestou. Co se týká atmosféry, tak první půlhodinka se mi dost líbila - bylo všude tajemnou, člověk moc nevěděl, co se děje (pokud si nepřečetl obsah) a mělo to napětí. Zbytek filmu už neměl takovou atmosféru. Kdyby se tyto nedostatky vymazaly, tak si myslím, že by z toho mohla být velice dobrá fantasy, klidně na více dílů. Takhle je to spíše takové pohádko-fantasy. Nicméně mě to nenudilo, celkem bavilo a na jedno kouknutí v pohodě. Určitě to není film do hlavního vysílacího času, ale spíše na víkendové pohádkové poobědí. Je to škoda, námět má obrovský potenciál. Howgh! ()

Daqvid77

Tohle byla hrůza , horší fantasy jsem dlouho neviděl prostě slatanina více filmu do sebe s najivním dějem. Nevím co víc říct ()

Simgal

Teda musím říct, že jsem nečekal zázraky, ale tohle bylo opravdu silné kafe. Tváří se to jako velký fantasy film pro celou rodinu, ale hodilo by se to tak nanejvýš k sobotním večerům na TV NOVA. Příběh o obyčejném klukovi (naprosto nesympatická postava), který objeví své schopnosti (mnohokrát omleté a navíc špatně provedené), a který zjistí, že on jediný dokáže zachránit svět. Ten je tu ale scvrklý do prostoru jakési jedné vesničky uprostřed ničeho. Navíc je tento "svět" ohrožován nějakým jezdcem, který za sebou šíří jakousi temnotu. Cena lístku v kině přes 100 korun - ohavnost, cena půjčení DVD 50 korun - zlodějna. Ještě že existuje ta NOVA. ()

Gore

Tak nám jeden čtrnáctiletej přiblblík probudil světlo, ale byl to těžkej porod (pro diváka). Co je to za filmovej svět, že nám už (na první pohled) retard zachraňuje svět. V momentech, kdy okolo něho všichni bojujou, tak on jen přiblble čumí, má hledat znamení, zas jen přiblble čumí, vlastně celej film jen přiblble čumí a pak bum zachrání svět (a při tom nezapomene zas přiblble čumět). Pak dlouhý zpomalený záběr na koně, kterej se otáčí (asi to má bejt cool) a i padouch je nevýraznej, jak tři dny starý lečo. Od odpadu, to zachraňuje jen občas povedená výtvarná stránka filmu. Film vhodnej akorát pro zamerikanizovaný děti na dopoledne v předvánočním shonu, který odmítaj koukat na stále opakující se vánoční klasiky. ()