Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

ARI50

Další nečekaně povedený film který se konečně dal dobře pozorovat ale přesto k třetí hvězdě jsem postrádal ale je tam spokojenost. Protože to nabídne celkem slušnou akci na podívanou. ()

kajda.l

I nejlépe hodnocená pyčovina se Seagalem, stále zůstává velmi slaboduchou pyčovinou se Seagalem. Při jeho akčních scénách (máchání ručičkama) chcípám smíchy. Ano, je to tak Stývne, a klidně mi za to vraž nůž do oka. No, zase tu máme jednu záchranu světa, pardon Havaje, "démonické" záporáky (jedna hvězda pro Tommyho) a dialogy jak z porna... no však "baywatch girl" Eleniak... aspoň, že konečně ukázala kozy! A za to druhá STAR. Pro Tebe Stevene bohužel nic nemám, neb kde ni není... 50% ()

Bauer

Kde jsou ty doby kdy Seagal a filmy s ním byly dobrý?Tenhle film je prostě klasika.Tommy Lee Jones si tuto roli padoucha vyloženě užívá. ()

JASON_X

Steven Seagal je jistojistě jedním z nějvětších filmových kokotů, ale pozor - zároveň je i jedním z nejzábavnějších filmových kokotů. Miluju ten jeho schizoidní výraz, se kterým nepřátelům sadisticky láme ruce a nohy, krágluje je nožem, vytrhává ohryzky, vymačkává oči... A skoro vůbec se neusmívá, další velké plus. Under Siege je jedna z nejpovedenějších seagalovek, o tom žádná. Seagalovi zdatně sekunduje Gary Busey v roli naprosto úžasně vylízaného námořního důstojníka, T. L. Jones je taky dobrý, jen hrozně přehrává. Největší vada na kráse tohohle ryzího čistokrevného béčka je paradoxně žena - otravná blondýna s mozkožroutem, bradou širší než čelo, prasečím obličejem, prdelním sestřihem a nechutnými silikonovými cecky... no, a už zase vypadám jako misogyn... Nechtěně pobavilo: Když božský Steven sděluje blondýně, že je "just a cook, lowly lowly cook...", lze tomu rozumět i jako "just a lowly lowly cock". Ale dost svatokrádežných žertů, mám tuhle béčkovou ikonu rád. ()

matestlust

Že by Štefanův největší zářez kariéry ? Minimálně jeden z top 3. Poctivá akční práce své doby, se vším, co k ní patří. ()

Listeroman

Tento film je opravdu klasa mezi akčňáky: kuchař náhodou bývalý nejlepší agent s výcvikem zabíjet, který má možnost pobít celou loď a to s největším potěšením. U tohoto filmu jsem se skvěle zasmál a akční prvky také nebyly špatné, sirové maso které jí jen ti nejdrsnější!... pokud chcete něco na odreagování tak tohle je přesně film co hledáte. Segalova jedna z mála koukatelných rolí. ()

Lacike

Po kratsej odmlke pokracujem v reprize rannych Seagaloviek. Takze po styroch relativne nizkoropoctovych kriminaliek okorenenych o par akcnych scen, ktore si v kinach viedli nadmieru dobre, dostal Seagal konecne prilezitost natocit regulerny vysokorozpoctovy blockbuster. A vyuzil ju nadmieru dobre. Under Siege je najuspesnejsi Seagalov film nielen po komercnej stranke, ale ako jeden z mala Seagalovych filmov ho uznavaju aj ludia, ktori ho prilis nemusia. Zapletka je dalsou z mnohych Die Hard variacii: hrdina proti bande zloduchov v uzavretom priestore, tentokrat na vojnovej lodi. Akcne sceny su spickove. Kopa prestreliek, bitiek a vybuchov. Mame tu aj klasicku hromadnu scenu v ktorej Seagal neskutocne brutalne zneskodni jedneho zaporaka za druhym. Dej je okoreneny pre Seagalovky netypickym velkym priestorom pre zensku postavu. Taky komicky sidekick v podani nadhernej Erika Eleniak. Niekomu moze liest na nervy, ale ja som ju vdaka Baywatchu zboznoval a v tomto filme naplno predvedie svoje prednosti (rozhodne nemam na mysli herecke), takze ja s nou problem nemam a trochu mi v dvojke chybala. Seagal tu prvykrat naplno stvarnil postavu, ktora je absolutne neohrozena a vy od zaciatku do konca viete, ze neutrpi ani skrabnutie. V tychto dobach to este posobilo cool, ale v sucasnych videofilmoch so Seagalovou meganadvahou posobi tato stylizacia neskutocne trapne. Akurat mu este chybalo skvele prostredne meno, ktore vyfasoval v druhej casti a postavu dotvorilo k dokonalosti. Co sa tyka zaporakov, tak tu mame hviezdne obsadenu trojku (Tommy Lee Jones, Gary Busey, Colm Meaney), ktora si ich neskutocne uziva po hereckej stranke, ale po akcnej stranke su trochu sklamanim. Cize su sice neskutocne zabavni, ale chyba im demonickost. Od zaciatku je jasne, ze proti Seagalovi nebudu mat najmensiu sancu. A k tomu Seagal osobne zneskodni len jedneho z nich. Finalny suboj sa sice reziser snazil natiahnut ako len vedel, ale Jones od zaciatku nemal najmensiu sancu a slusne gore efekty chybajucu gradaciu uz nevynahradia. Celkovo mam s tymto filmom trochu problem, ze Seagalovi ide od chvile, kedy sa dostane z chladnicky vsetko ako po masle a prakticky ani raz nenastane chvila kedy by bol v uzkych a musel by sa viac snazit. Keby tu bola aspon nejaka osobna linia ako Mclaneova manzelka v Die Hard, ktora by filmu dodala napátie, ale o tu sme boli ukrateni. Takze vysledkom je skvela akcna jazda, ktora si ma nikdy naplno neziskala. Takze aj ked Under Siege patri medzi jeho najlepsie filmy, tak mojou srdcovkou nie je a nepomozu mu u mna ani nostalgicke spomienky na to, ked som ho ako maly kinder videl v kine. 7/10. ()

Gary

Seagalovská klasika. Jeho nejlepší film. A k tomu ještě velice lahůdkovská role Tommy Lee Jonese - jeho Stranix je úžasný. ()

PROROK14

So Seagalom som videl aj lepší film ale rozhodne to nebolo na zahodenie. Dočkal som sa aj pár súbojov a akcie vonkoncom nebolo málo. Taký Muž so znakom smrti alebo Nemilosrdná spravodlivosť sa mi páčilo oveľa viac. Nijako extra zvláštne ma tento film nezaujal ale určite patrí medzi tie lepšie čo som so Seagalom videl. U mňa takých 65% ()

BoPo

Erika a Tommy sa snažili, aby to Seagalovi aspoň raz vyšlo a natočil film na dobrej béčkovej úrovni. ()

GeusX

Casey Ryback byla (a stále je) jedna z nejlepších postav Stevena Seagala. Povedený film. Potom už kvalita jeho filmů šla bohužel spíše už jen ke dnu... ()

erl

Pro mně jednoznačně nejlepší Seagalovo film. Jeho bojový kuchař je celkem dobrou postavou. Zastiňuji ho však padouši. Slizký Gary Busey a především naprosto dokonale vyšinutý hipík Tommy Lee Jones. Jako třešničku na dort přidejte odhalenou Eriku Eleniak. Sečteno a podtrženo - Under Siege je zábavný akční film ala Die Hard u kterého se můžete v klidu odreagovat a vypnout na hodinu a půl svůj mozek. ()

Dale

Jeden z najlepších Seagalových filmov, čo znamená, že ide o priemerný akčný film s niekoľkými výbuchmi, pár kopancami a trochou streľby, na ktorom je asi najzaujímavejší výkon Tommyho Lee Jonesa a Erika Eleniak hore bez. ()

Terva

Šéf kuchař Casey Ryback ( Steven Seagal ) - CITÁT - Další chladný den v Pekle.......... William Stranix ( Tommy Lee Jones ) rocková hvězda a jeho kapela Práskači do bot - CITÁT - Jsem dobrý, o čtyři minuty dřív, jsem dobrý.......... Jordan Tate ( Erika Eleniah ) miss březen a super kočka - CITÁT - Vy jste kuchař ? Tak to tady zemřeme.......... I když je tu spousta rozporů je to určitě jeden z těch dobrých akčních snímků se Seagalem. Hudbu dělal Gary Chang a mimo Tommy Lee Jonese zazní i Whiskey Fever od The Regulatorshttp://www.youtube.com/watch?v=a4nnNXxa5ao , nebo Woodoo child od Jimi Hendrixe a nebo Ooh baby od Screams and Dreams. ()

Ouwen

Dvojka byla jedna velká jízda, tady se to trošku déle rozbíhá, ale stále vynikající. Minimálně nadprůměr, obsahující dostatek akce, špičkové postavy, solidní humor, dost krve a napětí. Poslední fight lahůdkovej, kadence, práce s nožema, Seagal profi kuchař zabijí na desítky různých způsobů, bizardní pornoherečka, záporáci s Tommy Jonesem. A potěší i několik přirozených hlášek. Ale dvojka mne teprve odrovnala a pár hluhých míst jsem našel, jinak dobrej fet. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)