Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

sona123

On je Američan, ona Francouzka. Během svých cest po Evropě zavítají na dva dny k jejím rodičům do Paříže. Potkávají její známé, bývalé...hodně mluví. Přestávají si věřit a chtít se. Hrozí rozchod. Jakpak to asi dopadne? Film nijak nevybočuje ze svého žánru (konverzační, psychologický, romantický), ničím neohromí, ničím nezklame. Pokud máte chuť na chvíli nakouknout do vztahu někoho jiného a nic nečekáte, určitě fajn volba. Hledáte-li něco hlubšího, nebo vtipnějšího, nebo akčnějšího, sáhněte po něčem jiném, jinak proč ne. ()

Oxymoron

Pokud chcete vidět film, který si šíleně moc chce hrát na nezávislý snímek, až je z něj nakonec jeho pravý opak... film, ve kterém jsou hlavními hrdiny protivný americký balík opravující všem kolemjdoucím jejich anglická slovíčka, protože sám jiný jazyk neumí a totálně nepřitažlivá uječená hipísačka... film, který chce být za každou cenu tak moc inteligentně vtipný, až se to nedá poslouchat... film, který má tak efektně cool rozhýbanou kameru, až vás z ní začne bolet hlava... ale dejme tomu i film, který opravdu slibně začíná (bohužel jen začíná), potom jděte na 2 dny v Paříži a budete nadšení. Mě dal tenhle film jen jedno - nadávku Křivochcáč. ()

hnkflknk

Čekala jsem, až se bude dít něco, čemu budu rozumět, ale nějak jsem se toho nedočkala. Prapodivné střihy a záběry, dialogy jsem někdy vůbec nechápala. Občas jsem se zasmála nad svérázností francouzů i nad svéráznosti toho, jak to bylo celé natočeno. Škoda, že mi nesedla celková mentalita filmu.... ()

takken

Jemne humorný prijemne plynúci snímok ktorý síce ku koncu mierne pokuľháva ale nakoniec to ako celok dopadá nad očakávania. Adam Goldberg vo filme kraľuje úloha mu nehorázne sadla. Týmto počinom si ma Julie Delpy ziskala. ()

kdosizrosy

Taková pseudointelektuální a o vtip se snažící konverzačka, která sice nenudí, ale taky nijak nezaujme. Julie Delpy není Celine z Before Sunset/Sunrise, není tak citlivá a nepouští se do niterně hlubších témat. Snaží se o vtip a jistý nádech intelektu, však ani jedno jí nevychází - ve skutečnosti to diváka až otravuje a věčné narážky na sex nejsou ničím jiným než trapností. Ono to není špatné, člověk ji musí už jen proto, že si to všechno sama napsala, zrežírovala a složila k tomu hudbu (+ do rolí rodičů obsadila vlastní rodiče) trochu obdivovat, ovšem myšlenkově je pro mě takhle dáma někde mimo. ()

Florfila

Krásná ukázka toho, jak jsou Američani zahleděni do sebe, jak jsou zakonzervovaní a sebestřední. Naproti tomu Evropa se může zdát až příliš otevřená. Nevadí nám povídat si otevřeně o sexu, z bejvalek a bejvaláků se stávají přátelé... Chápu, že to může místy vypadat děsivě. Někdy mám pocit, že právě ta přílišná otevřenost nás vede do záhuby, co se mezilidských vztahů týká. Celkově mi to nijak romantické ani vtipné nepřišlo, ale závěrečný doslov Delpy byl odzbrojující a sakra sednul. ()

Vesecký

Dívalo se na to dobře. Mladý pár se zastavil cestou domů do New Yorku na dva dny v Paříži u rodičů Marion. Celým filmem se lehce vine rozdílnost americké a francouzské kultury a životních zvyků, lehký humor prezentovaný zde hlavně otcem Marion a jeho dialogy s Jackem, u toho se dobře odpočívalo. ()

klikva

Film se mi sice celkem líbil, i když v průběhu filmu moje prvotní nadšení pomalu sláblo. A pět minut po filmu jsem úplně zapomněla, že jsem na něho vůbec koukala a nevěděla jsem, o čem vlastně byl. Takže po velkém váhání 3 hvězdice. ()

Pavlinenka

Vidět v Paříži 2 dny v Paříži tomu filmu dodalo neodolatelnou jiskru...Naprosto skvěle a zábavně podaný konec(?) prostředek(?) vztahu dvou lidí z různých zemí, s různými zvyky, jazyky a rodinami....který je popravdě hodně blízký pravdě... ()

barteca

Obzvláště humorná první půle konfrontující americké obsese s francouzskou frivolností. Milý filmek, dobrý scénář. ()

Loooki

Len on a ona a dva dni v Paríži, pred odletom do Ameriky. Vyzeralo to byť jednoduché, bolo to šialene výborné :) ()

J. T. Kirk odpad!

Strašná hovadina!! Mluvilo se zde více než polovinu filmu francouzky a to vůbec nepomohla ba naopak... Herci byly hrozní, prostě podprůměrný slaďák a lituju času, který jsem strávil sledováním tohoto otravného čehosi... ()

Harts

Zdlouhavý děj, který ukazoval Evropu a hlavně Francii jako velmi svobodnou zemi, kde sex, erotika není žádné tabu. Místy pro mě až moc vulgární otevřené hlášky rodičů, při kterých jsem se docela styděl. Děj nic moc, prostě kecající film plný divné psychologie dvou lidí. ()