Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

lulu37

Julie Delpy a Adam Goldberg čoby zalúbená dvojka na výlete v Paríži. Nič nevychádza podľa predstáv a všetko sa zamotáva...normálny film o tom ako to v živote chodí, o hádkach, bláznivej stálehádajúcej a pritom milujúcej rodine :D Vidno, že rodičov Julie hrali jej vlastní rodičia. Výborne napísané aj zrežírované a podla mňa aj celkom osviežujúce. ()

80s Martin

"Pane Bože, já nemám pulz! Umírám!" No, spíš se divím, že to přežil Jack. Aneb když vystavíte docela normálního Američana divočině jménem Paříž. No všichni a všechno mi lezlo na nervy už jen pouhým sledováním. Jack byl úžasnej.. jako bych koukal sám na sebe v některých situacích. ()

david666

Kontrast Adama Goldberga k Julii Delpy je skvělý. A seznamování se Američana se zvyklostmi Francouzů přináší plno humorných scén, navíc Goldbergovy ksichty a reakce jsou opravdu komické. ()

Horác

Tohle je hodně zábavná komedie. Je hodně konverzační, takže člověk si musí dávat fakt bacha. A taky je náročná, protože někteří lidi, vlastně celé skupiny lidí, vlastně celé národy jsou v ní poněkud nesnesitelné:) ()

Gibsn

Jsou tu momenty, kdy jsem se opravdu zasmál. Dialogy jsou překvapivě vtipné a nápadité. Nadprůměrná romantická komedie s vůní Paříže. ()

whimsy

Kto to tak trocha nedomyslel a začal pozerať film z Paríža bez titulkov s tým, že po francúzsky nevie ani slovo? Ale nakoniec to nebolo tak celkom na škodu, pretože som sa ocitla v tej istej situácii ako Jack (zaujímavý insight medzi ľudí, ktorým nerozumiem ani slovo a očakáva sa odo mňa, že na nich budem (respektíve nebudem) reagovať). ...Takže tie 2/3 filmu (, ktorým som rozumela) sú neskutočne skvelé (postavy, dialógy, dej... všetko) ... teraz už zostáva len zistiť, o čo išlo v tej zvyšnej 1/3... ()

MUNRO

Upovídané francouzské komediální drama.Úvod je hodně slabý,Jack a Marion se po příjezdu do Paříže ubytují v domě jejích rodičů a vše napovídá nudnému konverzačnímu dramatu.Snímek začíná být zajímavý o něco později,když se Jack začíná obeznamovat s poněkud potrhlými rodiči své vyvolené a při toulkách po Paříži a místních kavárnách.Zde se Jack dozvídá o lehké promiskuitě Marion v době před(?)jejich vzájemných vztahem,což ostatně u francouzů není žádná velká novinka.O komediální stránku děje se stará především samotný Jack v podání Adama Goldberga.Ten nelichotivé zjišťování novinek ze života Marion glosuje sarkastickými a štiplavými poznámkami.Celkově se jedná o hodně konverzační,ale v podstatě příjemnou sondu do francouzské mentality,které typický američan jen stěží přichází na chuť. ()

sin34

Nechapu, jak nekdo na zaklade dvou postav muze tvrdit, ze autor dava jasne privlastky dvema narodum. Paradoxne se mi kamaradi Francouzi ve filmu vidi a moc se jim libi. Pro me je Julie velmi sympaticka a mila herecka a Adam byl uplne skvely! 21/25 ()

lada32

Ano J.Delphy opět v Paříži u Seiny jako v Soumracích a ůsvitech.Tímhle filmem jsem si oživil vzpomínku na pro mne tehdy dvě klíčové dílka mé pozdní puberty.Nemá už ten mladiství šarm a snad i věkem pomíjející krásu,ale to mi vůbec nevadí.Napsat tak kvalitní scénář to svědčí o jiných než krasovzhledných kvalitách.Sice,ze začáku kvůli těm hádkám jsem nechápal proč jsou spolu,taky to tetování a hypochondr...Ale scénka s rodiči,taxikáři a hlavně závěrečné vyznání těch dvou mi to bohatě vynahradily.Humorné chvilky si,ale neochuďte absencí titulků,musel jsem si je doinstalovávat,nejlepší je asi original verze. ()

jarmil8

Zcela uhrančivý rozhovor v jisté režii Julie Delpy. Vtipná (ve všech ohledech) a zároveň strhující studie jednoho vztahu. Pokud milujete/nenávidíte Francouze budete milovat tento film. Nebo se alespoň dobře pobavíte. ()

burson

ten film nebol spatny.goldberg bol vyborny ale delpy nemusim.v tomto filme som jej vyslovene neveril.vlastne tomu zraza body miestami na 3 hviezdicky.scenar bol dobry, na divadlo.miestami mi pripadal priliz chirurgicky,nedoveryhodny.na druhu stranu rezija bola zaujmava.bolo to pekne natocene.4 hviezdicky je viac nez dost. ()

JARDAHONDA

2 dny v Paříži : Julie Delpy film napsala, natočila, odehrála, zkomponovala hudbu - rodiče obsadila do rolí rodičů a sbírala ceny.. Co víc si ještě může režisérka přát.. ()

ccaaggii

Všichni, kteří nezbožňují Goldberga, Paříž a francouze, nechť si odečtou jednu hvězdičku... průměrný film, který dělají neprůměrným právě výše zmíněné atributy. ()