Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

Slarque

Film Julie Delpy (scénář, režie, produkce, hlavní ženská role, střih, hudba, některé fotografie, zpěv závěrečné písně), která dokonce do rolí svých rodičů opravdu obsadila vlastní rodiče. Konverzační vztahová komedie, jejíž hrdinové nejsou zrovna psychicky vyrovnaní a dvoudenní pobyt v Paříži s nimi pořádně zamává. Není korektní k Američanům ani Francouzům, nevyhýbá se hovorům o sexu, jen občas vypadne z tempa. Ale bavil jsem se dobře. ()

dopitak

Je jenom na vás, jak moc vám tenhle film bude připadat obscénní.___Rozpačitý úsměv na tváři. Nikoliv na té Goldbergově, mojí. Protože už dlouho jsem se necítil tak pocitově rozpolcený jako po Dvou dnech v Paříži (a to jsem tam ještě nikdy nebyl). S Goldbergem jsem už starý známý z Deja vu a ze Zodiaca, ale tady dostal mnohem víc prostoru k poznání. A působil - první hodinu jsem měl chuť ho přerazit (neustálé skuhrání, hypochondr, sarkastické poznámky, nic se mu nelíbí), pak bych zase pro změnu nakopnul Julie Delpy, která mi jako sexuální maniak připadala hrozně asexuální.___Na druhou stranu je pravda, že co nedokázal Zohan, vyšlo tady - šlo se občas zasmát. Především dialogy a zvlášt "řeči mimo možnost porozumění" (vždy vděčné téma- jeden mluví o voze, druhý o koze a protože je už dávno po Babylónu, tak si nerozumí ani prd), se sem tam povedly.___Pokud Adam Goldberg není takovým Jackem ve svém skutečném životě, pak je to velký herec a klobouk před ním za tuhle roli smekám.___Kombinace lahodné francouzštiny s příjemnou americkou angličtinou potěšila. ()

jojinecko

Julie Delpy a konverzačka z Paríža - človek si spomenie na Linklaterove geniálne dielo/diela before sunset/sunrise (obe v mojej top 10!)...Porovnávanie nie je vonkoncom namieste a ak áno tento film nemá šancu. Julie Delphy nie je taká vycibrená scenáristka (hoci na pár miestach veľmi príjemne prekvapí) a režisérka už vôbec nie, ako herečka mi dokonca liezla na nervy občas (o postave ktorú hrala už ani nehovorím:). Každopádne Adam Goldberg je celkom sympaťák a jeho suchý humor som bral...2 dni v Paríži ako celok nie je zlý, to ani náhodou... len sa snažia hrať na väčšiu, coolovejšiu, "nezávislejšiu" a inteligentejšiu komédiu akou v skutočnosti sú... ()

rikitiki

Kulturní stereotypy můžou být podány nadneseně a vtipně nebo upoceně a trapně. Což je, žel, přesně případ tohoto otravného dílka, kde jsou všechny postavy na zabití. Všichni jsou uječení a předhánějí se, kdo svým projevem a životním postojem co nejvíc vystihne urážlivou představu o jiném národě. Takže Amík je zhnusený Evropou, vyděšený z neexistujících teroristů v pařížském metru a jakmile na něj foukne větřík, tak se skoro nechává transportovat do USA s podezřením na oboustranný zápal plic. Francouzi zase melou jen o sexu, vysloveně si v rámci rodiny libují, jak se co nejvíce vzájemně ponížit a jsou poněkud uvolněnějších mravů. ____ Přihlouplé, nenápadité a prudivé. /23. 4. 16./ ()

poz3n

Richard Linklater meets Woody Allen. Ohromně vtipná konverzačka, která by si jednoznačně zasloužila být v červeném. Miluju, jak se Julie Delpy vždycky profiluje do pološílené, vášnivě impulzivní Francouzky. Ideální volba pro přežití další devítiletky. 9/10 ()

Sofia

Tak tenhle film určitě rozdělí diváky do dvou kategorií - někomu bude připadat strašně vtipný a geniální, ti druzí budou namítat, že je to strašně klišovité. Já patřím k těm druhým - Francouzi jsou tady vylíčení jako šovinistický, rasistický a jen o sexu se bavící národ, Američani naopak jako zbabělí hypochondři neschopných vlastních názorů. I když film skončí vlastně happyendem (také klišovitým - zůstanou spolu, protože už je jim přes 30 a v každém vztahu je to nakonec to samé??), celou dobu jsem si říkala, jak ti dva spolu vůbec mohli vydržet 2 roky...výborný výkon Adama Goldberga, Julie Delpy mi chvílema lezla na nervy. Přesto dávám 4 hvězdičky - ta čtvrtá za originální nápad obsadi do filmu vlastního otce a za scénáristickou aféru matky s Jimem Morrisonem :-) ()

Mononoke.

Konečně Paříž bez Montmartru, turistů, Mony Lisy a Eiffelovky. Konečně - po dlouhé době - zase film s ženským pohledem na muže, lásku, přátele (který režírovala a napsala žena). Můj přítel je občas taky pěkný bručoun, ale proti Jackovi (Adam Goldberg) je i ve své nejhorší náladě milý jako košík růží. Pro mě to bylo velmi příjemné překvapení a kromě Temného rytíře, to nejlepší, co jsem v poslední době viděla. 80% ()

mysiak

Tak trochu iná, tak trochu vtipná...no proste nezávislá komédia, na ktorú musíte mať chuť a naládu aby ste si ju pozreli...zaujímavá, nekonvenčná, iná...ale vtipná ()

ABLABLABLA

Zajímavé, ale čekala jsem to ještě zajímavější a možná kapku vtipnější. Asi jsem čekala moc no.... stává se. Je to teda ale takový průměr, rozhodně ne žádný propadák a nuda, můžu doporučit, ale stačí vidět jednou a šmitec. Dneska si asi dám volné pokračování, jsem zvědavá, jak mě ohromí. Julie Delpy je podivuhodná osoba a popravdě se mi líbila, zrežérovala to dobře a v hlavní roli zazářila a Adam Goldberg ji parádně sekundoval. Líbil se mi moc hlavně střih a kamera, za to obrovský potlesk. "No sarcasm in Paris. - Ok, I'll be quiet for two days." ()

slunicko2

Komedie, která vás podvede. Nasednete do Maybachu a psk zjistíte, že se vezete v embéčku. 1) Komedie, založená na rozdílech francouzské a americké mentality, stojí a padá s charismatickými herci, Tuto osobitost jsem postrádal jak u neurotického hypochondra Jacka (Adam Goldberg), tak zejména u afektované ex-Pařížanky Marion (Julie Delpyová, také scénáristka a režisérka). Ty její milence jí prostě nevěřím. Film, pracující s tolika klišé, by měl respektovat jedno z nejdůležitějších - francouzské ženy jsou šarmantní a přitažlivé, i když ne vždy krásné (navíc je to často i pravda)._____ 2) Další slabinou filmu je scénář. První půlhodinu vtipných hlášek vystřídá druhá půlhodina méně vtipných hlášek, za níž následuje další půlhodina zcela bez hlášek. Při herecké a dějové neúrodě jsou hlášky jediné, co zbývá._____ 3) Přestože jsem se zpočátku dobře bavil, tak mi na konci nezbyly než dvě upocené hvězdičky. ()

Skip

Slušně jsme si zakonverzovali, ale až příliš často to byly kecy o ničem, a to nemluvím o závěru, který se dost nepovedl. ()

halogenka

Ani zábavné, ani romantické, ale pseudointelektuálské a docela plytké filmové dílko. Některé motivy vyznívají úplně do ztracena (třeba jako Marionina vada zraku) a stávají se tak naprosto samoúčelnou záležitostí. Jediný, kdo celý film zachraňuje, je charizmatický Adam Goldberg. ()

Frenegonda

Otravný Američan, který nemůže chápat "SVÉ" Francouze. Otravná nesympatická Francouzska s uječenou náturou. Příjemné dvě hodinky strávené v hádkách, rozpadech a hledání se hlavních figur. Film jsem přetrpěl a musel jsem ho po určitých pasážích prostě chodit rozdýchávat. Takže doporučuju všem unaveným vztahem. Může být i hůř. ()

dezorz

ethan hawke je okrem herca aj spisovatel a reziser. pise, pravda o tom istom, o com casto aj hra. o ubohom zivote. julia delphy, partnerka hawkea s before sunrise a after sunrise nie je spisovatelka ani reziserka. (skusa to pravda skusa, ale nie je) zatial, kedze im pisanie poznamok k before sunrise/ after sunrise islo s hawkem a linklaterom dobre, tak to opat skusa a skusa. a po pravde, rovako trapne ako hawke. nestaci mat kameru na pleci aby bol clovek dobry indie director. ()

Andre3000

Film založený na hádkách a pohledu, který nám ukazuje francouze jako podívíny a z Paříže dělá peklo pro cizince mě fakt nemohl dostat. Chvílema sem měl problém nevykašlat se na ten film. Pěkný sklamání., který nemohlo pár dobrých dialogů zachránit. ()

Pajky3 odpad!

To jednodušše a prostě nešlo vydržet. Dál než za večeři, jsem se dostal jen s obtížema a potom už jsem to zabalil úplně. Zvládnul jsem jen necelou polovinu. Tohle už nikdy víc ()

Juto

Delpy ukazuje Linklaterov vplyv v jej ochote nechať hercov pracovať v inprovizcii. Na herečku z ktorej sa stal filmár, má nezvyčajne hravý štýl. Napriek tomu, že to znie ťažkopádne a skľučujúco, film je nádherne ľahký, najmä keď analyzuje nekonečnú škálu hrozných francúzskych taxikárov. 6/10 ()

danliofer

Suprovní konverzačka! Už dlouho jsem se u žádné francouzské (a nejen francouzské) komedie tak nenasmála. A to to určitě nebylo jako komedie zamýšleno. Kam se na Dva dny v Pařízi hrabe Drž hubu a spol. slátaniny... :-)) Prostě napsat vtipné dialogy, aby nevyzněly trapně, se nezdaří jen tak komu, leč Julie Delpy u mě fakt zabodovala! Nejen že ji mám ráda jako herečku, ale ve svém filmu potvrdila jak scénaristický, tak i režijní talent. P.S. A koukám, že Adam Goldberg si zahrál i ve filmu Před úsvitem, i když tenkrát ještě ne po boku Julie Delpy (tam to byl Ethan Hawke)... Jak vidno, co herec, to jiná dynamika vztahu. Co jiný scénář, to jiný film... ()

StanislachKo

Za toto by ma asi filmšmekeri najradšej ukameňovali, ale pozeral som to s dabingom. A francúzština nebola preložená ani nemala titulky. A myslím, že nebyť tohto môjho kinematografického pohanstva, asi by to dopadlo v mojich očiach horšie. Lebo základy fr. jazyka ovládam hádam presne na tej istej úrovni ako Goldebrgova postava - nič moc nerozumiem, viem sa pozdraviť, prehodiť pár zdvorilostných fráz a v rámci cudzieho rozhovoru rozpoznať pár fráz, ktoré by mi u priateľky v rozhovore so slizkým cudzím žabožrútom asi trošku zdvihlo adrenalín. Takže tak často opomínanej subjektivite vo filme, tu pripisujem vážnu úlohu vďaka ktorej ma to bavilo! Golberg síce nikdy nebude poriadny herec, ale niektorým filmom bohate stačí takéto civilné vystupovanie a Julke predpovedám a prajem veľkú budúcnosť! ()