Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

Montmorency

Zřejmá podobnost s Before Sunrise a Before Sunset, směřované někam ke stylu W.Allena.....za Goldberga 4*, za Deply 2* (na lepší hodnocení by to chtělo víc šarmu, humoru nebo alespoň originality) ()

Keytee

Tento film určite nepatrí k tým najlepším, čo môžete vidieť. Prvý krát som ho dokonca ani nedopozerala, pretože príbeh padá na dlhých rozhoroch o ničom. Ale na druhý krát som vydržala do konca- a oplatilo sa! Zistila som, že sa tu vykresľuje presný vzťah muža a ženy, hádky vo vzťahu, ktoré sú často o ničom, to čo na svojej polovičke milujete aj keď to nie je nič výnimočné ako si navzájom leziete na nervy- ale aj tak nemôžete bez seba žiť. Uvedomila som si mnoho, pri tomto filme- a vďačím mu za uvedomenie si určitých vecí- a toho, že skutočná láska, nikdy nie je dokonalá. ()

syslicek1

Film, který na mě i týden po shlédnutí působí rozporuplně. V podstatě první víc jak polovina filmu mě příliš nebavila, ale posledních dvacet minut od scénky ve fastfoodu jsem se opravdu musela smát (scéna s vílou a pozdější Goldbergovo převyprávění celého dne je prostě skvostná), takže jsem se nakonec rozhodla pro neurčité hodnocení třemi hvězdami. Celkově mě příběh jako takový nechytil, přestože že Julii Delpy moc nemusím, tak v tomto filmu se mi moc líbila a Adam Goldberg tady byl jednoznačně nejlepší, řekla bych, že díky jemu ten film má trochu šťávy. Možná se k filmu po nějakém čase vrátím a pokusíme se film ještě více strávit. ()

Aguirre

Taka z tych komedii, kde su vsetky ocakavane gyce parizskeho typu, vsetko, comu americky divák porozumie a europskeho neurazi. Dialogy boli svizne ale aj tak nechapem, ze ma to tak silno bavilo:-) ()