Lovec pokladů Ben Finnegan touží najít poklad zvaný Královnino věno, který se potopil společně se španělskou lodí Aurelia. Zatím se však potýká s finanční tísní, která je stále horší. Dluží peníze gangsterovi přezdívanému Velký Králík. Navíc nestihne rozvodové stání a přijde nejen o manželku Tess, ale také o zbytek skromného majetku. Finn využije náhody, která mu do cesty přivedla milionáře Nigela Honeycutta, pro něhož pracuje Tess jako stevardka. Díky záchraně klobouku jeho dcery se dostane na jeho jachtu a milionáře natolik zaujme, že získá jeho pomoc při hledání pokladu. Ukáže se však, že není jediný, kdo po něm pátrá. Při honbě za pokladem jde o život a Finn se musí rozhodnout, jestli je pro něj přednější poklad, nebo Tess. (TV Nova)

smazilek

Jsem hrozně zklamaná. Oba hlavní hrdiny mám fakt ráda.... Čekala jsem oddychovku, ale ne zase až takovou :-o)))))) Je to teda opravdu slabota. Ty dialogy!!!! Fakt nechápu producenty, že do něčeho takovýho narvaly prašulky. ()

Aceboris

Opat zas a znova, rozpravka o poklade, tuzbe najst ho a vlastnit ho, je to sice pekna vidina, no evidentne tato vidina sposobila sedy zakal celemu osadenstvu okolo tohto filmu. Nemozem si pomoct, no tolko otrepanych fraz, v jednom filme som uz davno nevidel, ziadny napad, nova myslienka. Zial cakal som viac, za tych 70 milionov sa mohli trosku viac posnazit. Aj ked som sa moc premahal, tento film nudil, az na par svetlých okamihov ktorych tu bolo ako safranu, u mna za 40 percent.. ()

spawn87

Prijemna oddychovka, ktera rozhodne neurazi. Odhodlani hlavniho hrdiny jit si neustale za svym me nekolikrat pobavilo (v dobrem slova smyslu). Malinke sklamani prislo pri reseni zahady kde je ukryt onen poklad, mel jsem totiz pocit, ze se nekdo snazi napodobit Lovce Pokladu ( v tech to ale bylo mnohem propracovanejsi ). No mozna je to jen muj pocit. Myslim, ze 3* jsou tak akorat... ()

Kovárka

Možná proto, že jsem v poslední době viděla samé nudnější filmy, se mi tento líbil. Mám moc ráda Kate Hudson a vůbec tendle konkrétní párek (film Jak ztratit kluka v 10 dnech patří mezi mé nejoblíbenější), ale poslední film, který jsem s ní viděla (Kamarádova holka) a i ten předposlední (Válka nevěst) mě dost zklamaly. Sice si ho hned znovu nepustím (tak jako tomu bylo u prvně zmíněného filmu), ale určitě se na něj ještě někdy a několikrát kouknu. Zkrátka - špatné to fakt není. ()

Slavusko

V ziadnom pripade sa nejedna o kasovy trhak, ale pre uplnu objektivitu, videl som uz aj horsie... Rovnako som nazoru, ze tento film mohol Matthewovi tak akurat ubrat z hereckeho renome, vzhladom na to, ze tam hraje viac menej blbecka, ktory hlada akýsi poklad v truhliciach z 18 storocia a popri tom sa snazi zachranit svoje manzelstvo, resp. sa snazi este raz zosobasit s jeho ex - Kate Hudson. Nie, tento film mi vobec nesadol. Nechapem vlastne preco som ho videl 2x :-)) Jednkrat bohate staci... ()

pan Spock

Na to, že mělo jít o dobrodružnou romantickou komedii, jsem se dost nudil. Film bohužel nefunguje ani jako oddychovka. Asi za to může hlavní dvojice představitelů, protože jsem jim jejich role absolutně nevěřil. Nebýt krásných exteriérů a Donalda Sutherlanda, tak bych to asi nedokoukal. Jenom doufám, že film producentům něco vydělal a zbylo jim na nějakou další blbinku.:-) ()

plsek45

Tenhle film není nic extra záživného. Je to podprůměrný Thriller a ani dobrodružství se tam moc nenajde. A scény pro zasmání by jste hledali jen velmi těžko..... Jediné co je na tom filmu pěkného jsou podmořské scény. Námět filmu je celkem zajímavý jen mohl být lépe zpracovaný tohle je takové vyčpělé a jak už jsem řekl nezáživné . Škoda ()

Pierre95

Nic moc teda, čekal sem od toho víc, ale není to nejhorší a stačí se na to jednou podívat a už nikdy. Takový film na zhlédnutí pouze 1x... ()

LiSaiFun

Často se mi u televize stává, že druhá reklama mě otráví natolik, že odejdu a nedokoukám. Tentokrát jsem druhou reklamu přežil - a odešel chvíli na to, když mi došlo, že z tohohle mraku asi opravdu pršet nebude. Hrozně zdlouhavé a bez života. ()

len.tilka

"VŮBEC NIC SE NESTALO!! JEN JSME MĚLI NEMANŽELSKEJ SEX V KOSTELE A TEĎ PŮJDEME VYKOPÁVAT MRTVOLY!" Kate snad jednou za svou předlouhou kariéru nehraje ufňukanou barbínu z New Yorku s nalinkovanou kariérou módního guru na dalších dvacet let, ale konečně dostala pěknou roli frajerky, která se zajímá i o něco jinýho než o nejnovější šlupky od Jimmyho Choo. Což jsem schopná ocenit, protože tahle plavba za blýskavýma penízkama ukrytýma na dně pod šutry zabalená v tajemný legendě o ztroskotaných lodích byla docela fajn. Samozřejmě bez diliny se to neobešlo, takže tu máme slečnu Dzienu, která to zahrála velice věrohodně (pokud to hrála). Největší frajer z celýho snímku je ovšem bunny králíček, kterého obdivuju, že hned co viděl outfit Mistra Bunnyho, nehodil na něj bobek a neodhopkal hledat mrkev. ()

dragon'88

Velmi prijemne. Akcia sa snazi drzat aspon humornej linie a pocasie vyborne na uprsany den. Vobec nerozumiem tomu zlemu hodnoteniu, takychto filmov by mohlo byt viac, kludne aj bez tej akcie. 3.5* ()

Jirkacek

Snímek Bláznovo zlato mi pořád nějak unikal mezi filmovými prsty, protože když běžel v TV, nestihl jsem jej celý a na žádném nosiči jsem si jej nekoupil. Až jednoho dne jsem si na něj vzpomněl zrovna ve chvíli, kdy jsme doma měli chuť na nějaký oddychový film a nejlépe zároveň na komedii. Oboje tento dobrodružný film bohatě splňoval a tak jsme se spokojeně uvelebili na sedačce před televizí a tento počin z roku 2008 shlédli. Na začátku jsme se seznámili s jedním z hlavních hrdinů celého příběhu, kterým byl lovec pokladů Ben Finnegan alias můj oblíbený herec Matthew McConaughey, jehož několikaletým snem bylo najít poklad zvaný Královnino věno, který se potopil společně se španělskou lodí Aurelia. Jenže jeho dobrodružný život a smůla měly za následek velké dluhy, které splatil pouze další půjčkou od gangstera, jemuž se přezdívalo Velký Králík v podání černošského herce Kevina Harta. Navíc se Benovi rozpadlo manželství, neboť jeho žena Tess, kterou si zahrála krásná Kate Hudson už s jeho životem ztratila trpělivost a soud jejich svazek rozvedl, protože se Ben nestihl dostavit k rozvodovému stání. Přišel tak nejen o ženu, ale i o loď a zbytek skromného majetku, nicméně měl štěstí v neštěstí. Ve městě, kde probíhalo rozvodové stání totiž zrovna kotvila velká loď milionáře Nigela Honeycutta, jehož si střihl legendární herec Donald Sutherland, pro něhož pracovala Tess jako stevardka. Když se o tom Ben dozvěděl, okamžitě se odebral do přístavu zrovna v okamžiku, kdy se na lodi do města vydala dcera milionáře Gemma Honeycutt, kterou si dala ne moc hezká Alexis Dziena. Naivní dívce uletěl klobouk, který Ben pohotově zachytil a tím se vetřel do přízně milionářské rodiny, což ovšem čerstvě rozvedená Tess těžce nesla. Netrvalo dlouho a Benovi se podařilo Honeycutta svou pohádkou o pokladu natolik zaujmout, že získal jeho pomoc při jeho hledání. Nemuseli hledat naslepo, protože se Benovi na začátku filmu podařilo najít část talíře z jídelního servisu, který používala v roce 1715 posádka španělské lodi. Když však jachta milionáře doplula na ono místo, ukázalo se, nejsou jedinými, kdo po něm pátrá. Stejný zálusk na jeho nalezení měl totiž Benův dávný přítel Moe Fitch alias Ray Winstone a také Velký králík. Zbytek filmu pak probíhal v rámci vzájemných soubojů na moři i na pevnině, který vyvrcholil velkým finále. Jak to dopadlo dál prozrazovat nebudu, ale rozhodně jsem se během těch 108 minut nenudil. Krásné byly i záběry na karibské moře a hodně mne bavil samotný příběh, neboť již od dětství mám rád jakékoliv honby za pokladem a odkrývání dávných tajemství. Spolu se spolehlivými hereckými výkony blázna Matthew McConaugheyna, milionáře Donalda Sutherlanda a sympatickou Kate Hudson, se mi celkově film docela dost líbil. Neseděla mi tam pouze naivní a ukecaná Alexis Dziena, takže celkově hlásím spokojenost vašnosto ! Suma sumárum, snímek Bláznovo zlato ode mne získal tři zlaté hvězdy ***. ()

podlet

Vubec nechápu ty fakof komentáře. Prima dobrodružná oddychovka. Sice tu nikdo nevyhazuje nácky ze vzducholodí a nevylamuje egyptský hrobky, ale je to originální, mile vtipný a akce je dostatek. ()

ondrapec

Nejlepší odpočívárna na dlouhé zimní večery. Krásné lokality Karibiku, příjemné postavy a dost možná životní sen, styl a ideál každého kluka. Hodnocení značně subjektivní, ale což. Ještě bych si dovolil zmínit podobné, leč méně známé filmy o hledání pokladů Do hlubiny (2005) s Paulem Walkerem a Sahara (2005) s McConaugheym ve velmi podobné roli. *70%* ()