International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

nula87

Další z téměř už nekonečné řady Spy games, kterými se to v poslední době v kinech a televizích jenom hemží. Spousta atraktivních lokací, oblíbení hlavní hrdinové a ono to vlastně nemůže nevyjít. Jenže film sám o sobě nepřináší vlastně téměř nic nového. 60% ()

mirkath1

Vcelku kravina a to jsem se dodívala jen kvůlivá Owenovi a Mueller Stahlovi :) To jsou fakt jedničky ve svém oboru-apropo doporučuji .-Třinácté patro-kdo má rád sci-fi ()

regentor

Solidní herecké obsazení tohoto snímku jsou zřejmě jeho největším tahákem.Rozjezd velice slušný,žádné dlouhé představování tisícovky nejrůznějších, většinou zbytečných postav . Děj je sice spletitý ale divákovi celkem zřejmý a přehledný. V druhé části, filmu začíná docházet štáva . Vylepší to skvělá přestřelka v muzeu která je bohužel předčasným finále. Samotný závěr je nudný a plný klišé. Škoda, tenhle film je určitě zajímavý a rozuzlení si zasloužil lepší. ()

kubilov

Známý německý režisér především festivalových a alternativních filmů s velkou mezinárodní produkcí a hollywoodskými herci v hloupém scénáři vytváří film, který velice snadno do pár dnů po projekci zapomenete. Nad průměr hotel International vytahuje jen zajímavě vystupňované napětí a naprosto fenomenální akce v galerii, tam si Tykwer opravdu vyhrál, jinak nic moc. ()

mrclTV

Detektívno-napínavá záležitosť o praní špinavých peňazí vysokými šaržami (a ktomu súvisiaci biznis), námet môže byť, ale celé je to také príliš obyčajné a nenápadné (čiže bez nápadu) - agenti amíci na všetko prídu sami, lebo ich európsky kolegovia sú buď skorumpovaní alebo nekompetentní, hlavný agent je samozrejme samotársky burlivák, pomáha mu mladšia kolegynka (ktorá je za tu peknú vo dvojici - no nič moc), jediná stopa je sériový vrah, ktorý má zhodou okolností špeciálny druh protézy, takže je ho ľahké nájsť, sledovačka, čo sa vymkne spod kontoly, hlavná postava sa do toho pustí na vlastnú päsť, veľké množstvo postáv je v úvode skôr zmätočné, preto sa ich rady na konci preriedia....nič nové alebo aspoň špeciálne, čo ste nevideli ani v množstve iných obdobných filmov. PS: OK, prestrelka v Guggenheimovom múzeu nebola zlá..... ()

iz67

Napůl jsem u toho spal. Klasický scénář, jak zla banka dělá špatné věci. Kdyby to byl dokument, tak ok. Přínos pro filmové umění nula. Tykwere, I ty? ()

Pete

Poctivý thriller alá 1990s, kterému se daří držet napětí po celou dobu, a jehož hlavní devízou je uvěřitelnost v rámci možností, a nepřepálenost - to už se dnes málokdy vidí. Tedy samozřejmě kromě té WTF přestřelky v Guggenheimu, ta byla z úplně jiného žánru, a vůbec ve filmu neměla být. Celkově mě tahle Interpol mise bavila. ()

PlayEasy

Mno, tak tohle je zklamání... My jsme čekali alespoň nadprůměrný thriller s napínavým dějem a výbornou akcí, napjatí jsme nebyli snad nikdy a jediná pořádná akce byla v Guggenheimu a celkově v NY. Navíc to bylo hrozně překomplikované a v postavách jsme se občas ztráceli. A co se týče hereckého obsazení, tak Naomi Watts, která od King Konga hodně zošklivěla zde byla úplně na nic a Owen, který si hrál na machra nám tentokráte spíše přišel jako šašek. A tohle jsou ty důvody proč se tenhle film nikdy nezařadí mezi naši poměrmě početnou skupinu velmi dobrých až výborných konsipačních filmů. Průměr. 55% ()

Saesulkun

The International, aneb Proč 2. (Obsahuje ne úplně konkrétní spoilery.) Proč ho nesbalili hned? Proč si uprostřed přestřelky sundával neprůstřelnou vestu? Proč se ho měla zříct? Proč spolupracoval? Proč si ho nevšimli? Proč si nenajali nohatýho? Proč 2? Proč Proč 2? ()

Barahir

Film bez hlavy a paty, který nijak nezačíná ani nijak nekončí. Hlavní hrdinové respektive hrdina, jehož motivaci si můžeme jen domýšlet, propluje takřka dvouhodinovým příběhem, aniž by v divákovi zanechal alespoň kapku emocí, něčeho zapamatovatelného či čehokoliv, s čímž by se mohl ztotožnit. Fakticky to samé můžeme říci i o „zlé“ korporaci proti které bojuje, o níž se krom toho, že je naprosto všemocná také nedozvíme nic bližšího. Totéž v bleděmodrém platí i o jejích představitelích, jejichž herci se asi museli tlouct do hlavy proč vzali roli, na které není co hrát. Což ale o to, tohle všechno bych pořád ještě pochopil, kdyby to měl být akční film nabitý přestřelkami, honičkami a řežbou, u kterých příliš vysvětlování nemá smysl. Horší je to však u filmu, ze kterého je akce tak možná 15 minut. Zbytek filmu se pak utápí v bezvýznamných dialozích, nad jejichž krkolomností se dá jen kroutit hlavou a cestování z místa na místo, které má jediný účel, a to ukázat po Tykwerovsku krásu měst světa, a že na tomhletom spiknutí se podílí opradu každý. Korunu tomu však scénarista nasadí závěrečnými novinovými titulky, které mají vyplnit ony dvě hodiny bez pointy rádoby inteligentním a zamyšleníhodným poukazem na fungování dnešního světa, který je tak zkažený a zkorumpovaný, že se v něm snad ani nevyplatí žít. Bohužel tohle vysvětlení vytažené z klobouku z čirého zoufalství fakt nežeru a nic to nezmění na tom, že tenhle film je fakt slabota. ()

Blazis34

Zajímavé akční drama, kde se ukázal v hlavní roli Clive Owen a přesvědčil mě znovu, že je skvělý herec. Takový menší James Bond ve službách interpolu si jde za svým poněkud tvrdým cílem ve kterém mu pomáhá ještě krásná herečka Naomi Watts. Film sám o sobě není nijak zvláštní, žádný převratný děj, ale dá se na to koukat i přesto, že nějaké úseky jsou dlouhé a nezáživné. Pro mě nijak vyjímečné, tak že dávám průměrné tři hvězdičky. ()

Danthare

Velké očekávání a následně velké zklamání. Trailer opět "nezklamal", těšil jsem se na lehce Bondovské pojetí s anglickým smyslem pro, u tohoto žánru filmu obvyklou, vypointovanou koncovku. Namísto toho nám byla servírována naivní slátanina rádoby poutavého motivu bankovních mafiánů. Ani na chvíli jsem to Naomi Watts nevěřil, Clive Owen mnohem přesvědčivější. Námět pravděpodobně utrpěl koprodukcí, být toto čistě britská práce výsledek by byl jistě zajímavější. ()

Miloško

Je výborné,že scénar filmu sa odohráva v roznych európskych metropolách,dáva to tejto špionážnej kriminálke svoje čaro,spolu so skvelým Owenom.Je pravda,že podobných filmov je natočených stovky,ale pri Internationale som sa ani na chvíľku nenudil.Z akčnejších scien treba vyzdvihnúť tú prestrelku s toho berlínskeho múzea. 7/10 ()

Weirdman

Solídna jednohubka. Druhýkrát nepozerať - ja som to spravil a tak mi treba. Alebo ak máte o to veľký záujem tak si najprv prečítajte Bluntmanov komentár - ja som to nespravil a ľutujem. Inak radšej počítajte s tým, že tentoraz bude nuda pri sledovaní veľmi dotieravým spoločníkom... (▼) ()

jack_scott

Poměrně povedená variace na špionské filmy v moderním pojetí...kterých tu bylo už hodně,ale ani tento nijak extra nevybočuje. Ale koukat se na to dá celkem hezky, místy je to i skutečně dobré....ale nikdy ne příliš dlouho, aby to filmu zvýšilo hodnocení. *** a 68%. ()

atrapa

Málokdy se mi stane, že ve filmu zazní myšlenka, kterou si napíšu na papír. Tady jich zaznělo hned několik. Trochu mi vadila, ale zároveň přiznávám i pobavila, možná trochu komerční vsuvka, kdy uprostřed střílečky mezi dobrým a zlými, zazvonil mobil přihlížejícímu s melodií: "Volám ti z druhé strany, volám ti z druhé stany..." Záplatka je velice dobrá, promyšlená. Režisér nechává na divákovi, aby si sám všiml různých detailů a to se mi moc líbilo. Auto vjíždí do tunelu a pak ve vzdalující kameře vidíme, že auto nevyjíždí, bez toho aby divákovi bylo polopaticky ukázáno co se stalo. Bohužel ve filmu byly i hluchá místa a některé "náhody" mi přišly až hloupé. Přesto myslím, slušné čtyři hvězdičky. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)