International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Matli

Hodně dobré 3 hvězdičky, začátek je spíše omáčka, ale pak se omáčka vyleje a přichází hodně slušný thrillerový maso. Neco do sebe to má, ale něco tomu chybí. 63% ()

BathoryMan

Vcelku slušná špiončina od zručného majstra Tykwera a že ten chlapík to naozaj vie...nepochybujem už od Lola Rennt! Napínavý dej,skvelý herci v čele už s tradične dobrým Owenom a sympatickou Naomi,množstvo úžasných lokácii,to všetko a ešte viac stavá tento film nad ostatné podobného žánru!A pred úžasne natočenou scénou prestrelky v múzeu skladám klobúk...Len škoda toho odfláknutého a nedotiahnutého finále v Istanbule! ()

agassi68

Bez Cliva Owena by to bolo absolútne nepovšimnuté dielo. Taký mačkopes - ani politický thriller ani akčňák typu Bourne. Po márnom čakaní na niečo zaujímavé som po 25 minútach zaspal a prebrala ma až strielačka v múzeu.. ()

PDcz

3*** body Možná 4****, ale není to film, na který se za 2 roky znovu podívám. Viděli jsme, celkem se líbilo, extra nezaujalo.. [X] Minus 1* bod Za tu úžasně nekonečnou přestřelku, ve které padla denní výroba nábojů jedné větší fabriky, která náboje vyrábí. A světe div se, máme tu možná 5 zastřelených, poničenou celou budovu, střechu, určitě i podzemní garáže a toalety. [X] Minus 1* bod Za nic. 4**** bodový film nás musí mnohem více zaujmout. Jo už vím za co bychom mohli ten od odebrat. Vzpomněl jsem si na střelbu na náměstí. Je to borec ten pán. Normálně když někdo vystřelí puškou s tlumičem na vzdálenost 300 metrů do prostřed náměstí, tak neví odkud to šlo. Ale tenhle je fakt dobrej, hned pozná odkud to šlo a ví kam běžet a v davu pozná toho "pravého" střelce. Jo, sem zapomněl.. pozor, mám tu prý spojlery. [X] Že nás banky okrádají poplatky to víme, ale že až takhle? A já pořád přemýšlel, proč jsme jeden čas nemohli sehnat pytlíky do koše.. IBBC ovládla trh s igelitem. Taky. ()

*Colorado

Z prvotně hodně zajímavého thrilleru došlo k poklesu do šedého průměru. Čekal jsem na nějaký zvrat, ale místo toho došlo na žánrová klišé. Škoda. Dále bych zhodnotil zajímavou volbu postav - co je zarážející, tak mi tam seděla spousta vedlejších postav, ale drsňácký pohled Cliva moc ne, stejně jako je škoda, že postava Naomi byla celkem k ničemu. Ve filmu je asi jediná opravdu akční scéna, ale ta mi příliš nesedla a raději jsem sledoval, jak někdo někoho sledoval :-), což byly momenty, kterým nechybělo napětí. Určitě nejde o špatný film, ale na druhou stranu to není snímek, který bych chtěl vidět znovu. ()

Axident

Ničím se nad průměr netyčící, neoriginální thriller na věčné, vděčné, profláklé téma obchodu se zbraněmi, praním peněz, nadnárodní korporace s kontakty na nejvyšších místech, podezřelé banky a jak jste blízko odhalení, pic ho, náhodou máte autonehodu nebo infarkt... Nebýt Clive Owena, jehož mám rád, a Naomi celkem též, asi bych to odzíval, takhle mě to celkem i bavilo a když nic jiného střílečka v galerii byla trochu moc na efekt, ale efektní, od tvůrce Lola běží o život bych ale čekal víc než nenápadný thriller :o) ()

FilmWave

Podobně hloupoučké a naivní jako "Duplicity", ale tentokrát o stupeň lepší a zábavnější. Cliveovi to jako nemytému a nevyspalému agentovi Interpolu sedne mnohem víc a Tykwer v doprovodu velmi dobré hudby a výpravy umí z televizního thrilleru udělat lehký nadprůměr. ()

Eluin

Přiznám se, moc mě to nebavilo. Scéna přestřelky v galerii byla ale skutečně brilantní. Bohužel mi ale přišlo, že role N. Watts tu byla trochu přebytečná a tato dáma se zde objevila jen proto, aby svoji tváří "posvětila" film. ()

xavierr13

Mohol som si vybrat Poslednie pokušenie Krista, mohol som si vybrat Panika v Needle Parku alebo dokonca Čo žerie Gilberta Grapea, nie já som si vybral novinku s Clivom Owenom v hlavnej úlohe, bol som dost naivní, stále čakám niečo extra, a vždy si dám zlú voľbu…Ale je pravda, že zo začiatku ma film docela pohltil, stupnované napetie, napínavé zábery a samotný príbeh sa zaoberal správným smerom, investigativní agent interpolu ide po tých zlých…Tak to opravdu nie je, zo začiatku to má dokonca i nepatrnú hĺbku a posolstvo, až k záveru sa to zmení v osobné pátranie na svoju vlastnú päst, a presne to zlomilo snímok váž…Asi od pólki filmu si začnete uvedomovat, že aj ked príbeh skončí hoci ako, Vám to bude aj tak fuk…Mne to bolo dvakrát fuk, len som sa modlil aby už zazvonil zvonček…Aj ked Cliva Owena mám celkom rád, čas od času mám pocit že on vo svojch filmoch používá úplne rovnaké výrazy, ukázal sa ako herec s veľkou budúcnostou, každopádne jeho charizmus budúcnosť má, ale mal by si uvedomovat že jeho filmy začínajú byt na jeho úkor moc nudné a tažko uveritelné!!! ()

char_t

Začíná to jako ukecané krimi, pak se to chvíli tváří jako film o špionech a končí to klasickou akční mstou. Film jako každý druhý, jen přestřelka v muzeu a konec ho zvedají lehce nad průměr: 60%. ()

DHDV

Čistý průměr ve špionážním žánru. Více se nemám potřebu k tomuto filmu rozepisovat. Je to kvalitní film, který nezklame a ani nenadchne. ()

Rockerman

Film je to rutinní, nepřináší nic nového. Takových filmů jsou stovky. Jenže mělo to spád, napětí, akci. A když k tomu připočítám své dva oblíbence Cliva Owena a Naomi Watts, vychází mi to na 4 *. ()

mourinho

Skvěle obsazený kriminální thriller o vyšetřování ilegálního financování zahraničních ozbrojených konfliktů skrz jednu z nejmocnějších světových bank je natočen s velkou filmovou noblesou a okázalostí. Přestože je dané téma na zpracování poměrně náročné, vyžaduje důraz na srozumitelnost dialogů, ale také se hodně cestuje a vyšetřovatelé se postupným odkrýváním velkých finančních podvodů vystavují smrtelnému nebezpečí, neusnadnil si ho německý režisér Tom Tykwer přehnanou a pozornost odvádějící akčností, ale spíše se snažil diváka podmanit atraktivní kamerou, přehledností jednotlivých scén a přirozeným charismatem hlavních postav. Je to sice ta těžší cesta, ale u mě zabodoval. ()

BeranSon

Herecky obstojný film, s málo zajímavou přeměnou a zásadními zvraty. Tom Tykwer alias "rejža" odvedl cílevědomou práci, ale i tak bych to podal jinak. Clive Owen má určitě zajímavý styl jak přistoupit k roli. Pěkně to sedne i jeho sekundantům. -5/10- ()

Puol

Zaujímavá architektúra, prekombinovaný finančnicko-konšpiračný dej, permanentne nasraný Owen a tak trochu nevyužitá Naomi Watts. Toť v skratke počin Toma Tykwera. A ešte som zabudol spomenúť jednu špičkovú prestrelku, ktorá mi prišla ako z iného filmu. ()

Skleni

Ja neviem prečo, ale Clive si vyberá filmy, ktoré ale vôbec nemajú potencionál! Ale žiadny. A tento film je toho dôkazom. Poňatie monopolného teroristu v osobe bánk na svete je dosť poetické nato aby sa dal vytvoriť príbeh či lepšie povedané rozprávka, ale nato aby vznikol plnohodnotný film. To už asi nie. Technicky je film dosť dokonalý, ale herecky už až tak nie a najmä žiadne priostrenie diania vo filme pomocou hudby či strihov kamery sa nekoná a tak vás film začne nudiť. Ludia mu dávajú veľké hodnotenia lebo sa jedná o drámu s náznakom problému vo svete, ale to je podla mňa málo nato aby sa mi film páčil. 40% ()

darkreider

Jedna akcia na dvojhodinový film a zbytok zábery lokálnej architektúry a hromada kecania, pričom niektoré súvislosti aj tak unikajú. Do hĺbky sa nejde a ani akčná bombastičnosť sa nekoná. Škoda. ()

Yojimbo

Vzhledem k hodnocením ostatních pro mě každopádně příjemné překvapení, které mě drželo napnutého do samého závěru. International se sice nevyrovná některým svým předchůdcům, ale pořád se v něm skrývá kus poctivé filmařiny. Pro Tykwera mám slabost, pro Owena ještě větší, takže s klidem dávám 4*. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)