International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

RobbieM@N

Nechápu, že Tom Tykwer natočil tak nepromyšlený a nudný špionážní film, ničím zajímavý film nesoucí se v ospalém duchu plný sterility, nemá šanci soupeřit se špičky tohoto žánru. Konverzačka s jednou hodně směšnou přestřelkou a Clive Owen dokazující, že utáhnout film je pro něho taky stále problém, možná to je díky tomu děsivému britskému přízvuku, který hodně sráží jeho charisma. ()

Cortesz

Nemám v oblibě tento typ thrillerů, kdyby bylo více akce, tak bych hodnocení možná i zvedl výše, ale ta přestřelka v tom museu nebo kdeto bylo mi nestačila. Takže celé dvě hodiny se jen kecá a kecá a kecá, mimo to téma filmu mě naprosto nic neřeklo a ani nezaujalo, je to sice dost reálné, ale mě to nechalo naprosto chladným. Dvě hvězdy jsou za slušného Owena a slušnou Watts, jinak šílená nuda. P.S. Film má tendenci uspávat, u mě se mu to podařilo 3x, což se mi u žádného filmu snad ještě nestalo. ()

Burrows

Největší slabinou International je scénář a jeho podání - politický thriller o jedné špatné nadnárodní bance a agentovi, který udělá vše pro to, aby dosáhl spravedlnosti. A teď kdo s koho. International vygraduje po polovině filmu podařenou přestřelkou v muzeu a posléze konci nezbývá než vyšumět do prázdna. Ale nezatracujme film kvůli scénáři. Co stojí za zmínku je kamera a její snímání supermoderních staveb a hudební podkreslení adrenalinovějších sekvencí. Clive Owen s kamenou tváří směle konkuruje agentům jako je Bond, naopak postava Naomi Watts je vcelku zbytečná. 2,5* ()

Black3R

Z traileru som mal o 200% lepší pocit ako z filmu, dlho som sa naň tešil. Niektoré scény boli nudné iné zas výborné, napr. prestrelka v špirálovitej galérií bola pecka ale celkovo som si ten film zaradil ako lepší priemer, tak .... 65% ()

Romeroo

Pro mě celkem dost milé překvapení...děj svižně a zajímavě útíká...nuda se rozhodně nedostavuje...herecké výkony jsou přijatelné...důvěryhodnost filmu je tudiž celkem přijatelná...celkem tedy milých a přijatelných 75%. ()

miki68cz

Trochu komplikovaná a zamotaná špionážní detektivka se slušnými hereckými výkony bez překvapení. Jediným překvapením byla pěkná muzika, která dodávala napětí, jinak ne mnoho napínavému příběhu. ()

Dragonessa

Podoba s podnikatelem-premiérem v Itálii je zábavná... stejně tak jako propojení s cosa nostra... To navíc k jinak klasickému thrilleru... ()

Pharlap

V zásadě mi na konci filmu nešlo o to, jak to bylo zpracované - protože forma, akce, spád, zápletka.. to všecko velmi slušně šlapalo. Clive Owen jako zarytý policejní buldog šel po "těch" zlejch.. Otázku, kterou jsem si na konci filmu položil je, zda je něco podobného doopravdy možné. Zda je opravdu korupce i na těchto místech. Zda je doopravdy ten veliký globální finanční moloch tak na sebe provázán, že by nedovolil, aby někdo narušil jeho finanční machinace, i kdyby se jednalo o obchodování v "šedé" až černé sféře. Kdyby se jednalo o získávání "kontroly". Sakra.. při podobných filmech člověka doopravdy mrazí v zádech, na další stranu si připadá tak malej a bezvýznamnej v týhle velký hře, no a pak samozřejmě pocit roztrpčení a vzteku, že se furt dějou nějaký svinstva. ()

Pavel_Pan

Problém filmu není nadbytek architektury anebo snad architektura akčního filmu obecně. Je to stejné jakoby vám slíbili božskou manu a naservírovali šest výborných chodů - nemyslím občany z Domažlic - z tohoto světa. Koneckonců, vše nové ve filmu se řeší střihem, pohybem kamery. Příběhy a jejich anonce zůstávají stejné, ba co víc rostou do země. Příběh potřebuje papír anebo nůžky nabízející iluzi příběhu. Takže se tedy naznačuje a naznačuje a... vy půlku filmu čekáte alespoň na geniální rošádu. Nechci se rouhat, ale chtělo by to nový Watergate aby kondor mohl alespoň tři dny létat ()

jprmusic

Na Tykwera dost nuda, je to strašně užvaněný a Owen mi tu začíná připomínat Nicolase Cage - což je dost smutný . ()

jafuska

Špionážní filmy je můj oblíbený žánr, ačkoliv je film hodně dlouhý, přesto je vše napínavý, až do konce, až pak jsem si říkala, že mě tento film připomíná Případ Palikán, je to vlastně podobný žánr, akorát jiný téma, ale jinak taky špionáž, určitě stojí za zhlédnutí, a hodnocení je podprůměrný, určitě by mělo mít více procent dala bych 70 procent, má na to, ()

gicous

Lehce nadprůměrný špionážní thriller, který není zajímavý ani tak námětem jako spíše osobou režiséra. Je to právě jeho práce, která film drží nad vodami průměrnosti. Film obsahuje celou řadu záběrů snímaných jakoby z ptačí perspektivy. Díky tomu působí snímek chladně, až odtaživě - přirovnal bych to k druhému dílu Jasona Bourna. Moderní a chladná architektura bank a nejrůznějších jiných betonových a skleněných kolosů to celé jen podtrhuje. Akce je celkem poskromnu, ale o tu tady moc nejde. Dočkáme se jedné přestřelky, ale tady musím podotknout, že je natočena neotřele a vcelku inovativně. Líbila se mi. Tykwer si ale hlavně zaexperimentoval s novým žánrem a na první pokus to nebylo nejhorší. Herci jsou vybraní typově dobře, nicméně Owen je jediný, který mi tady moc nesedí, ale to je čistě subjektivní dojem. Moje hodnocení je někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

JajinkaBec

Jako kdyby vás to mrsklo doprostřed děje a pak z něj zase nečekaně vyvrhlo. Podle mého názoru to v tomhle případě není ani trochu dobré, na začátku jsem ne a ne získat pocit, že vím, o co jde, a na konci jsem si připadala ošizená přibližně stejným způsobem. Postavy jsou neuvěřitelné ploché, neexistuje nic, co by je divákovi přiblížilo a on o ně měl tudíž nějaký hlubší zájem. Možná je přesně tohle důvod, proč ani nemám dojem, že by herci předvedli nějaký nadstandardní výkon. "Plochý" byl dle mého názoru i děj, protože přibližně po 20 minutách mi začínalo být jasné, že všichni, kdo by mohli být nějak platní, zemřou a ta předvídatelnost mi začala lézt na nervy i vzhledem k tomu, že některé scény byly neuvěřitelně natahované, ačkoliv bylo jasné, jak dopadnou. Jedna hvězda patří přestřelce v muzeu, druhou dávám spíš z principu. ()

2scha

Na mě tenhle film vůbec nezapůsobil, obsazení pěkný, obrázky taky, jedna výborná přestřelka v muzeu, ale nějak mi to přijde málo. U mě 50%. ()

Olafsson

Průměrný politický thriller zpracovávající zajímavé a více než aktuální téma... Clive Owen vždy potěší a Naomi mám rád, škoda jen, že nebyla nějaká nahá scéna... ()

Slunik

Film plný prázdných frází a klišé, nesmyslů a nelogických situací. Překombinované. Na akčňák zoufale pomalé a přesto totálně zmatené. Na každé zastřelení osoby čeká v záloze několik střelců, kteří o sobě nikdy vzájemně neví, po schůzce prostředníka s nájemným vrahem se na místě zjeví celé komando střelců na odstranění nevhodných osob, a policie ani po půlhodině neutichající střelby nikde, ale když jde hlavní syčák ze schůzky s dodavatelem zbrojního materiálu, tak je najednou ve městě sám a ještě se tam ztratí. Hromada zabíjení, obětování ideálů v honbě za spravedlností a výsledek veškerý žádný. ()

Nightmare89

Keďže pointu chytíte už hneď na začiatku tak na na konci si akurát poviete, že ten Tykwer to celé mohol vykresliť aj trochu sotisfikovanešie. Mám ale taký pocit, že tentokrát boli Lovnou zverou štandardní primo-diváci, pre ktorých je intelektuálnym vrcholom Fast and Furious a tým pádom na všetko potrebujú Tlmočníčku. P.S.: Napriek tomuto fatálnemu prehrešku (akým dementne triviálny scenár bez rozporu je) má International v sebe (vďaka duetu atmosféry s hudbou) isté kúzlo, ktoré si ma svojou 75% intenzitou celkom získalo. ()

Pitryx odpad!

Ukecané, utahané, nudné. Naštěstí máme rychloposun. Asi i proto mi nějaké věci unikly. Skutečně šlo o akční thriller? Nějak mi tam ta akce /mimo jedné/ scházela. prostě jsem se půl hodiny nudil a pak to přejížděl. 2013100510822/11311 ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)