International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Pink.Panther

International je poměrně atmosferický film, méně už strhující thriller, zároveň chladný bezduchý, jako architektura tak důležitá ve filmu. Tykwer popisuje, že geometricky čisté architektuře přizpůsobil celý vizuál filmu - vybral si čočky, které nedeformují linie budov, a tak je celý snímek vtlačen do soustavy perfektně rovných čar. No výborně, vizuálně je to povedená urbanistická studie sídel korporátního světa. Ale nic moc víc. Produkce: Columbia Pictures ()

moviesfan

Pro mě je International pouze film bez větších kvalit, který se snaží o akční či adrenalinové scény, ale vycházejí mu jen málo. Po celou dobu jsem se snad jednou dvakrát přistihl, že bych International sledoval se zaujetím. Film bych také určitě nepřirovnával k trilogii Bournea. ()

Marek1991

Obyčajný akčný film inšpirovaným skutočnou udalosťou, v ktorom sa veľa zabíja a zavedie vás až do moslimského sveta. Sú to takmer dve hodiny akcie s duchom kriminalistiky a agentskej práce. Mne však nepripadal nijak zvláštny a len mi pripomenul iné filmy ako Šakal, Tlmočníčka, Kuriéra a iné filmy. Na to ako sa tam mení prostredie sa mi až veľmi vytratil z mysle. ()

Marsik

Solidní film, solidní zápletka. ten konec trochu odfláknutej, ale jinak bezmála 2 hodiny strávené u celkem povedeného filmu. Počet hvězdiček hovoří za vše. 65% ()

Tryskomyš

Až na dobré herce to nemá skoro žádné plus. Je to jeden z těch filmů, který je strašně zamotaný, strašně politický, nejasný. A ještě ke všemu strašně dlouhý. ()

Adasin

Ukecaná podivnost z prostředí bank vzbuzující pozornost především přestřelkou v Guggenheimově muzeu a neobvyklým množstvím vulgarismů. 6/10 ()

verbst

Od Tykwera jsem čekal něco hodně lepšího. Clive tu byl takovej mdlej, a Naomi tak nějak navíc, řekl bych. A vůbec to bylo nějaký celý divný. 47% ()

agentmiky

Dobrý akčňák s ještě lepším Clivem Owenem,který ve své roli agenta Interpolu obstál na výbornou.Film měl docela jednoduchý příběh,ale akce v něm byla skvělá a určitě mé ohodnocení hodně ovlivnila.Líbilo se mi,že se příběh přeléval z jednoho státu do druhého a nebylo to jen na americkém kontinentě.Clive Owen je výborný herec a podle mě přesně pasuje do rolí agentů.Nejlepší přestřelka byla si v galerii v New Yorku.Naomi Wattsová jako státní zástupkyně neurazila,ani nepřekvapila.Rozhodoval jsem se,jestli tři hvězdy nebo čtyři.Spíše to jde k těm třem hvězdám.Hodnocení:70% ()

mysiak

V dnešnom svete nie je nič čisté, ani tí bankéri, však bodaj by nie keď narábajú s peniazmi...na tento film som čakal dlho, a po nie moc priaznivých recenziách som nečakal nič, a dostal sa mi dobre vygradovaný thriller s pomenej akciou a dobrým Cliweom Owenom...film je sám o sebe dobrý, pripomínal mi Tlmočníka...trošku viac akcie a bolo by to viacej fajn.. ()

GodComplex

Prvni Tykweruv modrak? Nechapu, dyt je to narez jak svine. Spravne konspiracni atmosfera, non-stop napeti, excelentni herci, vytribene zabery nadhernych architektonickych lokaci (prestrelka v muzeu je lahudka) a cele je to pro Tykwera klasicky naboostovano vybornou hudbou. Je sice fakt, ze tomu neco chybelo a tempo obcas zbytecne moc zpomalovalo, ale davat pod 4* se neslusi. 7/10 ()

buldock

Místy až příliš nudící , zbytečně natahovaný a pomalu se vlekoucí politicko špionážní thriller , který postrádá pro diváka to podstatné a to je tempo vyprávění a čím se snímek blíží víc ke svému konci , tím víc nabírá na větší absurdnosti a nevěrohodnosti , byť ústřední herecké duo Cliwe Owen - Naomi Watts předvádí velmi dobré herecké výkony , ale to na vše nestačí. Celkově ovšem vcelku příjemně strávené dvě hodiny. Film: 69% ()

zipper111

Je to thriller, má to atmosféru, hraje tam Naomi Watts a hlavně skvělý Clive Owen... Co víc řešit, hudba je skvělá a příběh trošku zvláštní, ale zajímavý. 3,5* ()

Makky

Veľmi príjemne pozerateľný príbeh, všetko dobre odsýpalo a časté zmeny prostredia pôsobili sviežo. Zaujímavé vychytávky, no a tá prestrelka, wow. Kvalita! ()

RAiken

Nanejvýš chladné dílo od režiséra, který mě předtím vždycky dokázal rozehřát na nejvyšší stupeň. Tykwer vskutku zabřehl do vod mainstreamu a do filmu nevložil takřka nic ze své geniality, kromě akční vsuvky, kterou po něm stejně zřejmě chtěli producenti a on ji vyšperkoval po svém. Snímek začíná takřka na bodu mrazu a postupně zatápí a je čím dál lepší, ale nakonec nedokáže splnit ambice a nudí, a to neskutečně svými klišé a hereckými výkony z povinnosti bez náznaku emocí, které se nedokážou přenést na diváka. Ačkoli si všichni myslíme, že to takhle s koporacemi na světě chodí, tak film svým zpracováním a tlakem na pilu spíše vyvolává dojem, že tomu tak není, že jde pouze o zábavný cynický a tím i v dnešní době přitažlivý počin snažící se vytěžit ze zajímavého námětu. Clive Owen je bez šťávy, Naomi Watts už snad ani nechce nikde vyniknout, děj je navíc překombinovaný a člověku se v něm nechce vůbec pitvat, protože by ho to ještě víc nudilo. Zív, to je nuda... zlé korporace... hodní agenti... čistě morální dobráci... amorální bank... é... ři...(spánek potěší víc)... ()

Desperado

Industriálny, tuctový produkt od tvorcov, ktorí majú na viac. Tykwer sa takto po skvelom Parféme rozhodne neposunie vpred. Takmer televízna zápletka, neoriginálny scenár, herci síce hviezdni, no nijak výrazne to nestrhávajú nad priemer. Jediná pamätihodná scéna: prestrelka v múzeu. Inak samá vata, klišé a báchorky o zlých zlých bankových inštitúciach, ktoré hýbu svetom. Rozhodne sa nejedná o sklamanie, ale taktiež musím podotknúť, že som naivne očakával viac. ()

MATADOR

Do té hodně cool přestřelky jasné čtyři, ovšem potom už se to jen vleče do marného konce, který neuspokojí. Jinak docela překvapení. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)