International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Lukoboss

Patří to rozhodně k tomu lepšímu, co se v tomhle žánrovým balíčku nachází. Není to nijak přehnaně akční, víceméně se dá říct, že je tam jediná akce, a to všemi zmiňovaná přestřelka. Jinak se jedná spíš o konverzační podívanou, kde (opět) stojí jeden agent proti "systému". Takovej boj je samozřejmě složitej, takže přijdou různý překážky, se kterýma se musí vypořádat. C. Owenovi role sedí, není problém mu to uvěřit. Původně jsem chtěl dát nižší hodnocení kvůli konci/nekonci, ale pak jsem si uvědomil, že to je zcela správně. ()

Orthank

Hlboko priemerná špionážna honba za bubákmi súčasného sveta, ukazujúca pravdu síce v tom najjasnejšom svetle,len škoda, že opäť tak strašne "po starom". Jedine výrazný Clive Owen strháva kus pozornosti v inak slabom scenári,ktorému nepomáha ani jediná super akčná scéna v múzeu, či viac-menej neurčitý záver. Na jedno pozretie sa určite zvládnuť dá,avšak to je asi tak všetko.Nepatrná agitka na ľudské svinstvo nášho bezcharakterného peňažného sveta sa nejak stráca do neznáma a divák na konci len ľútostne skloní hlavu.Len ťažko povedať, či padne z kvality filmu ako takého, alebo zo zhnusenia sa nad ľudskou chladnokrvnosťou... ()

Fary

Hlavni herec je zaporak - bohuzel. Proste mi nesedi do role mirne neurotickeho agenta, hledajiciho pravdu a spravedlnost. Pribeh neni spatny ale misty silne pokulhava. Nechava za sebou spoustu ALE a VZDYT. Musim rict, zei konec me celkem zklamal. Skoda. Musim rict, ze ani kamera neni nic extra a soundtrack bych taky nehodnotil nijak zvlast. Skoda - melo to potencial. ()

Holina

A tak úplná katastrofa to není, má to pár světlých a pár dokonce výborných míst, ale jako celek se film táhne jako hlen, jediná akční scéna je bohužel poněkud suchá a pointa jaksi o ničem. Ale zcela k unudění to není, podívat se na to dá (jednou). Slabší tři*** ()

cab

Prevazne nudny thriller o spinavych praktikach nenasytnych bankeru, kteri radi obchoduji s penezi bank na cernem trhu. Promarnena sance udelat dobry zarez v kinematografickych archivech s dobrym a chytrym filmem se znamymi tvaremi hodici se do svych roli, tak dobre, jak uz predvedli nekolikrat v minulosti. Palec dolu pro meho oblibeneho rezisera, ktery nikdy nedaval svoji kuzi ani v nejmensim lacino. 55% ()

Ilhan

Pro mě velice zmatený a nevýrazný snímek bez nějakého většího rozřešení. Jako kdyby člověk ten film ani neviděl. Trochu mi to připomnělo Quantum of Solace, z kterého jsem měl podobný pocit. Oproti tomu však dám o hvězdičku víc, protože International přecijen rychleji ubíhal. 50 % ()

eagle-eye

Říkal jsem si, spojení Tykwer - Owen by nemuselo být špatné, ale bylo to podprůměrné. Nudný thriller o machinacích velkých bank, který prostě ani vyřešit nejdou, takže pointa filmu je spíš vtipná, než zajímavá... Jedna solidní akční scéna je na dvě hodiny filmu taky málo. S nějakým komparzem v Turecku se už taky moc nesrali, takže při závěrečné honičce na Velkým bazaru se do kamery tleměj snad všechny Turci, kolem kterých padouch utíká. Že se z Modré mešity nejde přímo do podzemního vodojemu (zapomněl jsem jméno), vem čert... Pakliže Selinger byl asi největším trnem v oku, mohli jej zlikvidovat během filmu několikrát na počkání, což se nestalo. Jak zemřel jeho kolega na začátku jsme se taky nedozvěděli. Na druhou stranu Owen se docela snažil a docela se do role osamělého agenta hodil. O herectví té blonďaté anorektičky bych hodně pochyboval, takže vlastně jen za Owena a chvílema solidní atmošku dávám dvě a víc ani ťuk. Podobné filmy: vývar z Bondovek. ()

Rssa

Po veskrze průměrných hodnoceních a komentářů jsem přistupoval k International s obavami, ale ty se hned rozplynuli. Velice dobře zrežírovaný, sice ne moc akční, o to více konspirační, chytrý thriller se skvělým hlavním hrdinou Clivem Owenem. Možná je to tím, že takovýhle typ filmu mám opravdu rád, nebo něčím jiným, každopádně to hodnocení na CSFD neodpovídá opravdové kvalitě snímku. Naomi Watts je opravdu trošku nevýrazná, Mueller-Stahl hraje jeho stokrát viděnou kreaci, délka filmu je taky docela velká, jinak ale převažují klady - nápaditost, naléhavost, svižnost příběhu a spousta dalších. Silné 4 hvězdy, 80 % ()

Hanys_

První zakolísání tohoto zajímavého tvůrce (že film režíroval Tykwer jsem zjistil až ze závěrečných titulků), ale i přesto zajímavý příspěvek do žánru konspiračních thrillerů, jenž ovšem doplácí na překombinovaný scénář. Každopádně scéna v muzeu patří mezi nejlepší přestřelky, jaké jsem za poslední roky ve filmu viděl. 6/10 ()

F.W.Colqhoun

Je smutné zjistit, že váš oblíbený režisér je jen tak dobrý jako scénář, který mu vnutí nějaký producent. Film uvádí diváka do prostředí (zločinně fungujících) bank a nelze neregistrovat jisté chvályhodné edukativní momenty (výklad principu dluhu). Ty ve výsledku působí v šíré ploše nesrovnalostí, podivných dějových skoků, dialogových kýčů, pitomých samozřejmostí a žánrových přešlapů jako nesourodé vsuvky. Pokus o institucionální thriller soustavně poškozují uměle vetknuté akční scény, včetně slavné přestřelky v Guggenheimu, která vůbec nedává smysl (kde jsou policajti? proč se postavy jednoduše neschovaly za zábradlíčko?!). Tykwer, který možná přišel k materiálu jako slepý k houslím, dělá co může, ale hezké záběry baráků od Milána přes Berlín a několik vynikajících režisérských nápadů jen prohlubují dojem propasti, která se rozevírá mezi ambicemi a formou na jedné straně a scénáristickou podprůměrností na straně druhé. Nic s tím neudělá existenciálně napjatý ouřednický bond Clive Owen, který zjevně nedbá skutečnosti, že ho Matt Damon pro žánr definitivně odkrágloval v rákosí v Agentovi bez minulosti; ani ustaraná Naomi Watts. A dokonce ani niterný Armin Mueller-Stahl. Zahraje sice bez potíží odšroubovaný hydrant, postava bývalého idealistického rozvědčíka Stasi, konvertujícího k hyper-kapitalistické instituci, je i pro něho oříšek věkovitými čelistmi k neužužlání. ()

Shakeus

Hlavní hrdinové jsou bezesporu skvělí, akce byla napínavá a vše působí vážně a reálně, za to body nahoru. Ale bohužel scénář je průměrný a i když šlo o hodně, tak já se pořád nemohl zbavit dojmu, že vlastně nejde o nic :) Třeba to chtělo více agentského dobrodružství, co já vím. Jinak je to další z řady filmů, které se odehrávají v mnoha městech, štáb si pěkně zacestoval, ale na kvalitu snímku to nemá žádný vliv, podobně jako Bondové, Bourneové atd. Silné tři, ale pořád jen tři. ()

dopita

Trochu jsem měl z filmu strach, měl jsem obavu že to bude sterilní pátrání po něčem a že to bude nuda. Není. Režisér není žádnej nýmand, film má šmrnc, spád a i ňákou tu akci. Herci jsou taky na velice solidní úrovni - zkrátka mě to docela bavilo. Žádná sláva, žádej průšvih. ()

Disease

V rámci Tykwera možná průměr, v rámci žánru a doby vzniku ještě hvězdičku přihodím. Přestřelka v galerii je vynikající. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)