Dokonale vycvičený bojovník proti terorizmu a skvelý ostreľovač James Dial (Wesley Snipes) by si už rád vychutnával zaslúžený odpočinok, no keď ho na jeho farme v Montane navštívi jeho bývalý šéf Jeremy Collins (Ralph Brown), predsa len súhlasí, že preňho ešte niečo urobí- jednu „prácičku“, poslednú... Má sa dostať k nedávno dolapenému teroristovi Alimu Mahmudovi Jaharovi (Nikolai Sotirov), ktorého väznia v Londýne, a umlčať ho. James teda vycestuje do Británie a splní, čo sľúbil – netušiac, že ho práve kardinálne podviedli! Vzápätí sa totiž z lovca stane korisť a James sa má čo obracať, aby si v preňho cudzom meste našiel nejaký úkryt pred vytrvalými prenasledovateľmi z oboch strán zákona, ktorý ho chcú eliminovať. Prekvapivej pomoci sa dočká od iba dvanásťročnej Emily Dayovej (Eliza Bennett). (TV Markíza)

Her0.89

Jelikož jsem od Wesleyho čekal víc, tak jsem byl docela zklamaný. Už to není co to bývávalo dříve. Ale není se čemu divit, protože poslední Wesleyho role jsou podobného ražení. Už to není ta akce co od něj fanoušek čeká. Film není žádný mega trhák, ale dá se na něj podívat. Vadil mi příliš jednoduchý děj, protože mi bylo hned jasné jak film skončí ( chtělo by to nějakou vyhrocenou situaci, nebo menší zdramatizování konce). ()

Hadža

no uz to neni ten drsnak na ktereho jsme zvykli!Ja ty holcicky ,ktere jen tak z nudy zachranuji zraneneho hrdinu opravdu moc nemusim.Je to cele nejake kycovite ,nedotazene a Wesley tu nepredvede ani desetinu sveho umeni! ()

Mickalle

škoda, že takovéhle pohledné policistky nemáme aj tady :) Film nepřináší nic převratnýho, ale rozhodně neurazí . ()

Figu

Na filmek jsem kápl náhodou při hledání Střelce s Lundgrenem. Zkusil jsem i toho s Wesleyem a můžu říct, že zkouška dobrá, ale bude opravdu jen jedna! Snipes i třeba kvalitní herečka Headeyová mají na víc, daleko navíc, než se ničit v něčem stopětiminutovém a nezajímavém, jako zde... Jinak pro všechny, kteří se třeba chystají na tento kousek - píší zde žánr akční. S akčním filmem to nemá nic společného, jen tak kdyby náhodou... 50% ()

otík

Psát zodpovědně o nových Snipesových filmech je čím dál těžší. Buď natočí klasický béčkový akčňák (většina jeho posledních filmů) nebo zkusí i něco dramatičtějšího, v čemž ho diváci nemusejí akceptovat. Ve Střelci se pokusil hrát na obě strany a já s podivem musím přiznat, že po dlouhé době jsem byl z jeho filmu doslova nadšen. Nejde o žádné veledílo. Originalita žádná, akčních scén málo a kvalita klasicky béčková (ale ne trpně úsměvná, jak nám ji už několik let předvádí pan Seagal), kýčovité záběry, občas chaos v ději. Příběh o agentovi střelci, který "uklízí" pro Američany nepohodlné osoby, přičemž sám se takovou osobou stane a musí sám bojovat o svůj kejhák, rozhodně nijak oslnivý není. Ale film v žádné chvíli nenudí, nevyznívá do prázdna, je hodně lidský a s příběhem se může divák bez problémů ztotožnit a také má komu držet palce. Přiznávám, že jsem rozhodně od tohoto filmu a hlavně od Wesleyho (jehož mám stále velmi v oblibě, ale pár jeho posledních projektů mu přeci jen slávy nepřidalo) nic nečekal a jestliže k tomuto filmu přistoupíme jako k bulharsko-britské béčkové rovnou na video vycházející produkci, nezbývá mi nic jiného než sejmout klobouk a říci: "Tentokrát díky, Wesley, dnes jsi nám udělal radost!" ()

Beky

Bohužel musim konstatovat, že Áčkové doby Snipese jsou pryč a on chrlí jedno Béčko za druhým!! Přesto má Contractor zajímavého režiséra a poměrně slušné herecké obsazení!!..jenom že samotný film nepřináší nic, co by stálo aspoň za chvilku pocitu dobrého filmu!!...ale abych příliš nekritizoval....herecké výkony slušné a dále bych vyzdvyhnul holčinu, která mu pomáhá, přišlo mi to jako zajímavý prvek do filmu, i když hodně přitažený za vlasy...ale co, jsme ve filmu!!!!..škoda, že není více akce...díky rozpočtu!!!!...čistých 50%!!! Jednou větou: Ono to zase neni tak špatný, jenom to neni dostatečně dobrý!!:) ()

dANo

Wesley Snipes ako nezničiteľný a nedolapiteľný agent, ktorého síce všetci dokonale monitorujú, ale aj napriek tomu ho nie sú schopní chytiť. Film ma trochu zaujal scénami z netypickým strihom, ktorý z chaotických akčných scén spravil aspoň trochu živšie filmárske úseky, ale zbytok je praobyčajný a ľahko predvídateľný B-čkový akčák s totálne hrozným, priam až pedofilným happy-endom. ()

Sany33

Príbeh: Agent sa vydáva na svoju poslednú misiu pred zaslúženým výsluhovým dôchodkom. Niečo sa ale pokazí a umiera mu kontakt a on sám sa stáva terčom. Útočisko nachádza v dome s malým dievčatkom, ktoré mu chce za každú cenu pomôcť očistiť svoje meno. Prevedenie: Spomienka na bezduché akčné filmy 90-tych rokov ale v oveľa horšom prevedení. Herecké obsadenie: Wesley Snipes je akčnou hviezdou a preto od nehu už máte aj dáke to očakávanie, tu sa ale tížený a hľadaný efekt nedostavil. Pocity: Myšlienka dobrá, scenár trocha zaostáva a z letargie dokáže vytrhnúť iba malé dievča na ktoré mali asi vsadiť trocha viac a možno by z toho bol aj celkom slušný doják. Pridaná hodnota: Film na jedno zhliadnutie bez nutnosti ďalšieho videnia. 25% ()

VanTom

Jednoduché béčko o nepohodlném agentovi CIA, kterého se jeho prohnilý nadřízený snaží zlikvidovat (i když není moc jasné, kvůli čemu přesně). Wesley Snipes se tudíž tváří drsně suverénně a pomalu roztává v kontaktu s osiřelou holčinou, co mu nedá pokoj, ale zase se vyzná. Potud celkem OK, přetěžko však rozdýchat extrémní klipovou akci s těkavou kamerou, zoomováním, rozostřováním, zpomalováním, zrychlováním, filtry, stroboskopy a epileptickým střihem. Tady někomu ujela ruka. ()

ssfan

Wesley Snipes se pomalu propadá, ale tento film není úplně nejhorší. Je zde celkem zajímavý příběh, ale téměř žádné souboje (slovy jeden). Výsledný dojem přesto není úplně špatný. 40% ()

Anticque

Musím smutně konstatovat, že Wesley, ač nechci, tak jde pomalu dolů, nechi řikat že zde hrál špatně, ale scénář, režie byla špatná a už titul ,,VIDEO FILM´´ značí vše. Lena Headey zde hrála vedlejší housle, byla prakticky nevýrazná. Musím jinak uznat že snad nejlepším hercem tu byla samotná mladá holčina. Děj byl předvídatelný, akce žádná, Wesley předvedl svoje umění snad jen jednou a to je málo. Dávám za 2.. ()

sadlokan

Snipes se pokouší,i když vlastně dost rychle to vzdá,změnit podobu.Vono to u něj asi fakt nejde!Tak to je vlastně jediný zajímavý.Jinak klišé na ntou. ()

Ronyk7 odpad!

Máte jednu jistotu-Wesley když netočí Bladea, tak točí zaručeně total odpad. Toto není akční film i když jedna přihlouplá akční scéna zde asi je. Zlatej Seagal a van Damme. 23.11.2007 ()

Johny M.

Co se Wesleymu přihodilo, že od posledního Bladea takhle klesnul. Byl to dobrej (akční) herec (Blade, Demolition Man...) a teď to vypadá, že brzy dobadne jako S. Seagal. Že by taky CIA.... ;-) No ale úplně špatnej film to zase neni; vždycky si rád dám takovýhle akční Béčko... ()

parabellum

Chybí kvalitní akční akce, hrozný videoklipový střih, místy přehrávající W. Snipes, o ději nemluvím = slabý průměr. ()

Trixi

Wesley nám nějak stárne. Je pomalejší a rozvážnější, ale v tomhle filmu mi to nějak zvlášť nevadilo. Naopak......řekla bych, že mu tahle role byla šita přímo na míru. A Eliza....zahrála první dítě v napínavém filmu, které mi neleze na nervy. A i díky ní má u mně tenhle film **** ()

E lan

Béčkový akční film přesně zapadající do westleyho produkce posledních let. Neherecký výkon v hlavní roli, druhořadí herci ve vedlejších rolích a lehce podprůměrný příběh. Není o co stát... ()

Ceberus

Není to úplně hrozny film, ale je tam málo akce a díky mladé vedlejší role je to trochu přeslazeno. A pokud si, pánové, chcete zachovat aspoň nějaký zbytek mužnosti, nesledujte úplně závěrečný happy end. Co filmu určitě prospívá, jsou ženské role. Na Lenu Headey se dokážu koukat třeba i celý seriál :-) (Sarah Connor z Terminátora) a Eliza Bennett předčí kdejakou dospělou herečku. ()

rublik05 odpad!

Pokud má být tohle akční film, očekával bych od hlavní hvězdy trochu více snažení a vlastně i akce. Wesley Snipes je zde ne jako akční hvězda, ale jako těžký důchodce, který většinu času sedí na gauči nebo blbě čumí. Celý děj mi přišel strašně jednoduchý, plný nelogických scén a stupidních dialogů. Scénář je rovněž katastrofa, kamera ještě horší. Snímek je od začátku až do konce jedna velká nuda. Jediná pozitivní věc na celém filmu je snad pouze Lena Headey, které její role vcelku sedla. Jinak nemám v podstatě co hodnotit, nuda a ztráta času. 0/10. ()