Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

chosan

tak na to že to má být akční film tak je to hodně slabý a ubohý spíš taková béčková krimi je to za 20%. ()

bedlak

Film si zaslouží hvězdu za výpravu (některé záběry jsou opravdu zdařilé) a za některé výkony herců a to je opravdu málo. Nechtěl jsem tomu věřit a stále čekal, kdy se film rozběhne a najednou byl konec. Zápletka je zřejmá a chování domorodců neuvěřitelné, stejně jako setkání v letech 1982 a 2007. ()

Reyak

Zkrátka.. námět dobrý, mohli přidat lepší zápletku. Stále jsem čekal na velké finále. Takhle je to hvězdička s odřenýma ušima. ()

grandir

Než thriller je to spíš letní oddechovka, která si zdejší nízké hodnocení rozhodně nezaslouží. Není to horší, než lecjakej americkej shit, takže demonstrativně za 4* ()

Bernie82

Jeden z prvních „novodobých“ českých mysteriózních thrillerů a jasný důkaz toho, že když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Myšleno, že když velký hollywoodský režisér dostane velký rozpočet a kvalitní scénář, dá se z podobné zápletky a nádherných obrázků krajiny natočit velká věc. V rámci českých bariér to z pochopitelných důvodů nevyšlo. Celou dobu při sledování jsem se nemohla zbavit dojmu, že scénárista na začátku psaní ještě zdaleka nevěděl, jak to celé skončí. Palec nahoru za Miroslava Krobota a Jiřího Langmajera. Nebýt jich, tak nevím... ()

B.e.r.n.y

Trailer udělal své a já se na shlédnutí tohoto počinu skutečně těšil. Zklamání sice nebylo velké ale sliboval jsem si od toho fakt víc. Děj je dost slabý a samotnému sjíždění řeky není věnován takový prostor, jaký byl očekáván. Dále škoda Miroslava Krobota na tak ubohou a zbídačenou roli. Obsadit postavy dvou policistů, z nichž jeden je totální magor a druhý ze sebe dělá drsňáka, asi taky nebyl nejlepší nápad. Ku prospěchu ale naopak musím přičíst pěkné prostředí natáčení, skvělý soundtrack a příjemně zpracované záběry pod vodou. Herecké výkony nijak neoslní, ale katastrofa to taky není. 45% ()

DannyBurino

NŮŮŮDÁÁÁÁ. Akční? To si snad děláte prdel byla to taková nuda že jsem si říkal jak češi mohou posrat každý akční film. A víte proč? Jsme stádo volů ( co se akčních filmů týče ) výjimkou je Kajínek. ()

Colomba666 odpad!

Příhodný název: "Na vastní nebezpečí" Větší pičovinu jsem už dlouho neviděla, fuj! Nechutný Langmajer tomu jen dodal punc nekoukatelnosti. Nikdy více, děkuji, již jsem zvracela. ()

JITY

Krásna príroda a splav Čiernej rieky niekde v Srbsku, ktorou sa plaví skupina dobrodruhov, aby sa dozvedeli pravdu o nezvestnom mužovi, ktorý tu rieku splavoval niekoľko rokov do zadu. Príroda, ktorá sa tam nachádza je neuveriteľne zaujímavá a niekedy závidím, že tam nie som. Režisér Filip Renč fakt sa ti to podarilo, vsunuť ešte do toho tu hudbu, ktorá dáva celému filmu dojem napätia. Na menšie detaily ako jednoduchá vražda a následné zbavenie sa policajta. Trošku jednoduché na môj vkus a nepremyslené....Jiří Langmajer v hlavnej úlohe TOP ()

Nick321

Nedoceněný český film o českých dobrodruzích, kteří se vypraví do bosenské národní rezervace, která je zakázanou oblastí a dostanou se až po uši do pořádného problému. Prověří to schopnosti i povahu každého z nich a Sašovi to pomůže zjistit pravdu o zmizelém otci. Jinak co se Bosny samotné týče , osobně jsem tam byl a takoví podfukáři a lidožrouti v podobě dotěrných policistů tam rozhodně nejsou. 😄 To tvůrci udělali nepochybně kvůli větší dramatičnosti. Naopak si myslím, že Bosňáci jsou na turisty milejší než v Chorvatsku . ()

HMJohnsony odpad!

Jen těžko bych hledal slova, která by alespoň z tisíciny popsala moje zklamání. Kdyby tento film nebyl české výroby, jistě bychom o něm ani nevěděli. Což by snad ale bylo pro režiséra, který se dopustí takového omylu, šťastnější. Češi jsou ale celkově ke svým filmům tolerantnější, než by byli k jiným a tak není divu, že tento film má alespoň nějaká procenta. Předem je jasná zápletka, která je srovnatelná se zápletkami z telenovel či Ordinace v růžové zahradě. Ve filmu se dost monotóně opakují jak záběry, tak i tématika scén. Herecké výkony se snad ani nedají posoudit, jelikož nároky na ztvárnění jsou takové, že by je odehrál i podprůměrný student umělecké školy. Několikrát jsem se až zděsil pár střihů, kdy do švenku jde další švenk - stejné rychlosti, ale opačného směru. Jen snad nějaké záběry mě upoutaly a odvažuji se až tvrdit, že jsou zcela ojedinělé na českou produkci. Kdyby tento film neměl poměrně dobrou reklamu, jako že si F. Renč při natáčení sáhl na dno, návštěvnost by byla poloviční. Samo za sebe mluví, že týden po premiéře jsem byl mezi třemi v sále. ()

Shidlo

Jeden se rád dívá, jeden hledá otce, další mají rádi adrenalinovou dovolenou a poslední, ten má svaly a kormidlo...taková je česká dobrodružná výprava. Černá řeka je ukryta v malebné krajině Rumunska, ze které bohužel není ve filmu až tak příliš záběrů. Kouzelná Anica v bílé košilce pod vodopádem jistě rozpalí nejednoho mužského diváka a rádoby roztomié pohledy Saši zase otevřou nejedno srdíčko divačky:) Láska skloubená s adrenalinem a dobrodružstvím, což je konečně něco nového v české filmové tvorbě. Pro někoho možná pořád málo, ale mě film plynul stejně jako plyne Černá řeka... ()

smazilek

české filmy nemám moc ráda, skoro vždycky mě hrozně zklamaly. Ovšem Langmajera miluju... takže jsem plná očekávání čekala na nový český přírůstek. Prý super a spousta akce....Nevím, každý má asi svojí představu o akci... Výsledkem byla nuda, skoro až podprůměrný film, na který už podruhé rozhodně nepůjdete. Vydržela jsem do konce jenom s nadějí, že tam možná ještě něco bude - nebylo :-o))) Jenom roztomilej Jiřík, krásná příroda a pár hlášek pana učitele a to je dost málo. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008