Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

Davemix

Dobrá atmosféra, dobrej Ethan Hawke a docela dobrej W. Dafoe. Vcelku slušnej spád s dobrym zakončením filmu. Celkově se ale jedná průměr a rozhodně tento snímek za pár dní zapomenete. 50% ()

Naiki

Doufal jsem v budicek umirajiciho "vampirskeho" zanru (velmi ironicke diky... Twilighti ... ) , ale to se nepovedlo. Pritom takhle nevyuzit spoustu skvelych napadu je moc velka skoda. Tvurcum vsechno evidentne prerostlo pres hlavu, prestoze vse zacina velmi slibne, ale pak uz film casto ztraci logiku a bez umu na sebe roubuje "akcni" a neakcni sceny, pribeh i postavy by potrebovaly mnohem vic casu, coz se s 87 (cistymi) minutami filmu vazne stihnout neda. A dost otravny mi prislo, ze lidi poznate hlavne podle toho, ze maji kusi. Nekdo videl Underworld a myslel si ze tyhle blbosti tedka leti? Takovych veci je zde vic, presto tento netradicni pohled na upirske tema stoji za videni a bez velkych ocekavani snad ani nezklame :-) ()

wrána

Tak nějak začínám mít pocit, že poslední dobou se rodí čím dál tím míň hodně dobrých filmů. Jo námětů, potenciálů a šancí tady je, ale většinou skutek utek. A tohle ja další zářný příklad. "Jen" další jednorázová kino odechovka. ()

Ssova

NA tenhle kousek jsem se docela těšila,protože mám filmy o upírech fakt ráda. Když zapojím fantazii a pojmu upírství jako chorobu, no budiž, proč na ni nenajít lék. Líbil se mi i způsob, jakým léčit. Ale jinak - jedno velké zklamání. Akčních scén bylo opravdu málo. Vlastně přemýšlím, která scéna byla akční. Hororové scény,které by mě vyděsily jsem taky nepostřehla. A navíc jsem měla pocit, že tvůrci filmu si "odskočili" ke konkurenci pro nápady. Nechci nijak přeceňovat Twilight ságu, je to úplně jiný svět, ale už jsem pár filmů s upíry viděla a Cullenovi byli fakt první upíři s medově zlatýma očima. Ale budiž, proč se neinspirovat. Rudým a modroskleněným duhovkám už asi odzvonilo.Lidé pověšení v zásobárnách krve mě taky nemohli nijak rozhodit.Jejich význam byl pouze pro dokreslení situace a asi měli dodat tomu všemu nádech hrůzy a tísně.No nic...To nevyšlo. Ale zmutovaní upíři, kteří měli nahánět hrůzu - tak to už bylo moc. Kde já už je viděla? No jasně. Skřeti z Pána prstenu - jen jim trochu zbrousili špičáky a poupravili fasádu. Jediné plus byl Ethan Hawke, kterému alespoň ty "medově zlaté oči" slušely a Sam Neill, který už patří do osvědčené " party" . Tihle dva způsobili, že jsem u filmu neusla. Jinak opravdu nuda. Škoda, potenciál nebyl zas tak špatný. ()

bulawaio

Jeden z lepších hororových kousků roku 2009. Upírská tématika trochu naopak. Pokud však srovnám s temáticky nesouvislým, ale žánrově podobným Pandorum tak toto je čistý průměr. ()

Johnysman

Neviděl jsem nic podprůměrného ani nadprůměrného. V podstatě béčková akce s poměrně zajímavým nápadem. Rozhodně se daný námět dal zpracovat lépe...ale zase i hůře...takže možná dobře, že to dopadlo takhle. ()

huasca

Příjemně mě to překvapilo - film o upírech, kde všichni neběhají a neječí jak zjednaní - myslela jsem, že to ani nejde s touto tematikou natočit. Navíc filosofické pojednání, že je lepší a ekonomičtější být živočišný druh, co jí brambory, které klidně rostou v zemi, než si složitě chovat lidi na krev. Potažmo jako my chováme natlačená a nedůstojně žijící prasata a chudáky slepice mučíme v malých klecích, aby nám snesly vajíčko. A čím nás bude víc, tím asi taky na nějaké takové krize dojde... a plno takových myšlenek vzbuzuje tento film - a jak oproti pokroku stojí byznys...Takových filmů více! ()

david666

Očekávání větší než výsledek - zajímavý námět se postupem času nějak rozmělnil v nevýrazně hrajících hercích a tuctových akcích. ()

elgordo

Aj keď nemám rád filmy o upíroch, tak tento sa mi zapáčil pre svoju zaujímavo pojatú myšlienku, že upíri ovládnu Zem a ľudia budú lovení a udržiavaní v podstate len ako nádrže na krv. Celkom dobre sú vymyslené reálie a rekvizity zo života upírov (coffe shop na stanici, autá na dennú jazdu, originálna bola reklama na firmu Subwalk atd). Inak tu človek dokonca nevie, ako sa veci vyvinú a tvorcovia ho držia v napätí. Ethan Hawke zase podal dobrý výkon a musím podotknúť, že v poslednom čase mu to ide. ()

FEAR99

Vizuálně báječný film, kde kameraman a bratři Spierigové určitě věděli co dělají. Technicky přímo dokonalé (pche, a to pouze za 20 milionů dolarů - neuvěřitelné), myšlenkově zajímavé, v konečném výsledku trošku nedotažené. S daného formátu se dalo vytěžit víc, přesto oba režiséři nejsou úplný loseři, aby to celé pohřbili. Navíc s hereckou sestavou, kdy Ethan Hawke hraje jako vždy dobře a Willem Dafoe (ač se většině nelíbil) mě nepřišel tak hroznej a celkem jsem si i jeho užíval. Co moc nepotěší jsou triky, které jsou v některých chvílích až moc digitální. Ale jinak spokojenost a pocit dobře odvedené práce. Já se bavil, nedostatek akce mě upřímně moc nevadil a konec mě dával smysl. 60-65 %, mírné překvápko. ()

Obenny

Velmi jednotvárný vývoj děje celého filmu, bohužel se stalo že film šel odkoukat za 2 minuty a to v podání traileru, který plně odpovídá celé téhle patálii. Za zmínku stojí i efekty (v porovnání s Blade 1 jsou na tom hůře), které jsou na tuto dobu velmi průměrné, až skoro pro film, který patří do TV a nikoli do kin. Myšlenka se zdála být překvapující, ale bohužel se nepovedlo ji také pěkně zrealizovat. ()

Patr1k

Dobrý námet, no veľmi nedotiahnutý navyše prehupnutý do nezmyselnej "vykúsavačky" na konci, ktorá ubrala hodnotenie zo 4* na 3, herecké výkony v norme i keď treba priznať, že toto bola asi najhoršia rola Willem-a Dafoe-a, akú hral za posledné roky, no každopádne som sa nenudil, kto si myslí, že v Blade-ovi (1,2) bolo veľa krvi, tak nech si kukne toto :D ()

salome

Byla jsem velmi spokojena s tímto hororem. Nebyl sice toho typu, kdy člověk v noci pak má obav, kdo je za oknem a raději se nekoukne, co je ve vedlejší místnosti, protože je tam tma jak v pytli, ale upíři byli zas jak za starých časů, akorát v budoucnosti...Super! ()

brasek

Rozhodne sklamanie... ako horor fan som si prečítal komentáre kolegov, o ktorých si myslím, že nemajú vkus na žáner hororu a kedže boli negatívne, tak som si pomyslel, že tento snímok bude kvalitný. Bohužiaľ tentoraz mali pravdu... Súhlasím, že potenciál tento snímok mal veľký a mohol sa objaviť na plátne kasový trhák, ovšem niekde sa to všetko čo malo zdobiť tento snímok stratilo. ()

Sláďa

Velmi dobrý nápad, bohužel velmi levně pojaté. Snad si vezme někdo velmi podobný příběh a natočí ho jinak s lepším koncem. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)