Krev: Poslední upír

• Hongkong Blood: The Last Vampire (více)

Upírka Saya je členkou tajné vládní organizace, která se zabývá lovem démonů. Ke svému lovu používá pekelně nabroušenou katanu. Děj se odehrává v půlce války ve Vietnamu na americké základně v Tokiu. Saya musí v místní vojenské škole vypátrat démony a zničit je. Produkce se ujal Bill Kong, který je podepsán pod hity jako Tygr a drak nebo Hrdina. (sheen)

deja.vu

..navzdory tomu ze bol scenar slaby, efekty na chabej urovni, davam 7/10 lebo som sa omnoho viac bavil ako pri The Thirst. Tento film si zasluzil lepsie technicke spracovanie niekde na urovni Blade a Underworld, pretoze pribehova pointa bola skvela, hlavna hrdinka charizmaticka a pritom sexy. Hudba jedina korespondovala s kvalitou predlohy. Suboje boli premyslene a mali stavu (nehodnotim efektovu stranku lebo ta bola na bode mrazu). A dokonca ani ta naivita vo filme mi nevadila :) ()

VivahuQik

Boží. Prostě dokonalý film. Krev sice dost stříkala uměle, ale skvělý nápad. Jediné co vytknou je trošku zamotaný příběh, a ke konci je to již dost nudné. Každopádně herečka hlavní postavy Sayi - Ji-hyeon Jeon, je naprosto překrásná a moc líbí se mi její vlasy, skvěle vybrané obsazení. ()

JJaannee

Stupidní film a ještě horší horor...směsný efekty...nachvilku jsem si říkala, že to snad nebude tak hrozný ..bylo..jedině korejská herečka má celkem potencionální šanci na úspěch.. a proto dávám jednu hvězdičku ()

montel

Saya (Gianna Jun) je upírka, která je členkou tajné organizace zvané Rada, která se zabývá lovem démonů a nestvůr. Saya je nejlepší lovkyní a už celá staletí jezdí po světě a loví. Jejím cílem je však zabít toho největšího a nejsilnějšího démona, Onigen (Koyuki). Ta kdysi vyvraždila všechny, které Saya kdy milovala a když se Rada dozví, že se Onigen může pohybovat někde kolem americké vojenské základny v Japonsku, Saya neváhá a ihned tam odcestuje. Zde se jí podaří ulovit několik démonů, vše ale uvidí studentka Alice (Allison Miller). Jako svědek je určena Radou k likvidaci, ale Saya se jí rozhodne chránit. Do všeho ale vstupuje krvelačná Onigen...Než sem si film pustil věděl jsem, že mám před sebou béčko jako hrom. Film také od začátku jede po své stopě a na nic si nehraje, ovšem pouze do chvíle, než příjdou na řadu bojové scény. Chvilkama jsem se smál jak může pouhý meč přeseknout celého člověka, ale postupem času příjde na řadu třeba celá skála a bůhvíco ještě. Do toho stříkají hektolitry počítačem upravené krve, za jejímž množsví by se nestyděl ani slavný Tarantino. O debilně udělaných příšerách ani nemluvím. Příběh ale není nejhorší, jen nevím proč se musí v názvu filmu objevit slovo Upír, když zde žádného upíra nevidíme (alespoň upíří zuby ne). No tak teda abych to shrnul, když se chcete hodně uvolnit, nic neřešit a trošičku se zasmát nad stupiditou celého toho díla, tak se na to jednou podívat dá. Ale opravdu né vícekrát. 35% ()

AmunRa

Zoufalství. Technická kvalita a triky zaspaly 20 let dobu, scénář a dialogy k pláči. Jedna hvězdička za pohlednou Ji-hyeon Jeon ve školní uniformě a desítky katanou naporcovaných démonů. Kdyby se do toho nepletli Francouzi, mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

zanvalzans

Samurajská kilovačka.Efekty su tu strašné a gore scény hrozné.Jednoduchý dej.A démoni?...tí by mohli tak ísť na karneval. ()

Gudar

Film má určité plusy, ale minusů je bohužel mnohem víc. U těchto typů filmu se to da zachranit perfektni akci, propracovanými souboji nebo digitálními triky bohužel nic z toho tento film nemá..... ()

Kana

No na tohle jsem se docela těšil a malem mně omyli když jsem to dokoukal děs na všech frontách vřele nedoporučuji ()

jabbo123

Chris Nahon natočil téměř před deseti lety vynikající akční snímek Polibek draka. Nevím, jestli hned potom prodělal libotomii, nebo skončil na drogách a vypláchl si z mozku všechnu kreativitu, ale pravdou je, že od té doby natočil pouze dva braky. Krev - poslední upír vychází z poměrně průměrného anime, které mě rozhodně neurazilo, ale ani bych ho nezařadil do svých top 10. Rozdíl mezi filmovým zpracováním a anime předlohou je hlavně v tom, že anime se nesnažil příběh hrotit do epických rozměrů. 50ti minutový animovaný film je prostě jenom epizoda ze života lovkyně démonů. Nevzbuzuje ve vás pocit, že máte čekat něco velkolepého. Přesto díky skvělé animaci a zajímavému námětu, vás pobaví 10x víc, než tahle hraná záležitost. Opravdu slaboučký scénář, digitální triky, které vypadají jako nějaká alfa verze, ale rozhodně nemají co dělat v roce 2008, naprosto katastrofální krev, která celý ten masakr neskutečně ponižuje (nemluvě o tom, že film, který má právě tuhle tekutinu v názvu, by si na ní mohl dát záležet) a nakonec hodně tuctový, až trapný závěr. Jednu hvězdičku si film zasloužil za poměrně povedenou choreografii soubojů, které dokazují, že snímek měl potenciál. Kdyby souboje nekazila ta hrozná krev a příšerné CGI (zmutovaní démoni opravdu vypadali jako nějaká animace z roku 95), mohla to být nakonec docela dobrá řezničina. O hereckých výkonech není moc potřeba mluvit, protože scénář by ani sebevětší hvězdě nedovolil se nějak projevit. Ji-hyeon Jeon je simpatická, sekat katanou taky umí, takže tam bych rozhodně problém neviděl. Škoda, podle trailerů jsem od toho čekal mnohem víc. ()

Puslanka

Takové "filmové anime". První jsem viděla animovanou verzi a pak tuhle filmovou. Je zajímavé sledovat rozdíly. Zas ta tragicky bych to neviděla, aby to bylo na špatné hodnocení ()

deedulka

Film postrádá dějovou linii, jde především o posekání co nejvíce nepřátel Sayou, která není úplně normální člověk. Anime Blood+, podle kterého se film natáčel a převzal základní motiv, bylo mnohonásobně lépe propracované a dějově barvitější. Hrané zpracování je bohužel velkým zklamáním. ()

Drakie

Jasně, teď mně všichni určitě div neukamenují, ale mně se tenhle film líbil. Byl skvěle zpracovaný, měl děj, zápletky, bitky, všechno. Jediné co mi trochu vadilo, tak byly i zvláštně ztvárnění upíři. Ale jinak fakt super. ()

Josh Hartnett... tasí kolty?

Josh Hartnett... tasí kolty?

13.09.2009

Nepletete se, včerejší novinka se jmenovala skoro stejně. Tentokrát se ale místo veterána Jeffa Bridgese stane pistolníkem představitel mladší herecké generace Josh Hartnett. Stane se tak v… (více)