Krev: Poslední upír

• Hongkong Blood: The Last Vampire (více)

Upírka Saya je členkou tajné vládní organizace, která se zabývá lovem démonů. Ke svému lovu používá pekelně nabroušenou katanu. Děj se odehrává v půlce války ve Vietnamu na americké základně v Tokiu. Saya musí v místní vojenské škole vypátrat démony a zničit je. Produkce se ujal Bill Kong, který je podepsán pod hity jako Tygr a drak nebo Hrdina. (sheen)

DavidS.

Kreslený film převedený do hraného kabátu a školní uniformy hlavní hrdinky...Měla to být cool upířina, ale vyšel z toho jen špatně natočený, zoufale setříhaný a trikově podprůměrný pitomý paskvil... ()

jondoe

Beckova jazda pri ktorej som uplne vypol mozog a priznam sa, ze som si ju zo zaciatku aj celkom solidne uzival. Potom nastalo tolko zvratov a nedotiahnutych situacii, ze som uz dej nechal bezat bez uplneho povsimnutia a zabaval som sa na prisernych trikoch, zvlastnej krvi a naivnych, ale zato sympatyckych hlavnych hrdinkach. Vacsina subojov nie moc dobre natocenych, ale zasa suboj v lese ma strhol a povazujem ho za najlepsi na celom filme. Zaver uz bol moc pritiahnuty za vlasy, ale v podobnych beckovich filmoch je vsetko dovolene takze celkovi dojem to az tak nepokazilo. Pred pustenim filmu som zhruba vedel do coho idem a v podstate som dostal to co som aj cakal takze sklamany som neni. Aj ked druhy krat by som to uz asi nedopezeral. ()

iXtr3m3

Ešte lacnejšia variácia na už aj tak lacný Underworld? Ale čo, na jedno pozretie fajn. Len tá digitálna krv bila do očí až to zabolelo. ()

p.sojka

OK.neni to vrchol filmařského umění, ale mě se to líbilo...původní je určitě lepší, ale protože těchto samurajských upířin je málo a já to mám rád...dávám 3 a jednu * navíc za snahu ()

Prochy38

No, tak nebylo to nakonec tak zlé. Sice asijské pojetí upírobijců je trochu jiné, než jsem zvyklý a které mám rád, ale dalo se to pokousat. Upíři-neupíři, dokud nedošlo na digi variantu, bylo to moc fajn.Choreografie soubojů ovšem patří do těžkého nadprůměru! Ji-hyeon Jeon je fakt krásná a zde i sexy. Jak už tu někdo psal, jde trochu o Bladea v sukni, ale trošku jinde, aspoň žánrově a kvalitou. Každopádně jsem se nenudil. Do toho výtečná hudba C. Mansella! ()

Hyb_rid

Zoufale zoufalá adaptace dobrého anime se zoufale roztomilou korejkou v hlavní roli a zoufalým natáčecí štábem, kterému bych svěřil leda tak náborové spoty do americké armády. P.S. Jestli je na vás v tomto komentáři moc zoufalství raději se podívejte na Blood+ ()

TERRORDROME

Problémy s jedným japonským žabacím démonom môže vyriešiť iba akási treťotriedna nízkorozpočtová odnož mužov v čiernom, ktorý sú taký tajomný že oni sami nemajú ani šajnu čo robia. Keďže z nich nie je úžitku ani za máčny prd, všetku špinavú robotu musí odmakať jedna kórejská cica čo sa tvári že je japonská cica a oháňa sa samurajským mečom. Súčasťou kamufláže je aj neodmysliteľná školská uniforma v ktorej stále pobehuje, na to sú japonci permanentne nadržaný ako pán farár na chlapcov zo základky. Okrem toho démona je tam ešte hromada upírov vhodných akurát na rozsekanie katanou. A že sa cica snaží, rozpoltených krvocucov uvidíme teda dosť, akurát tá ich krv je zhusta kruto digitálne nerealistická, čo je však vysvetlené tým že upíri majú skrátka inakšiu krv než my. No budiž, dajme tomu. Akcia je celkom slušná ( hlavne v porovnaní s inými podobnými srajdami ) a vrcholom filmu je v podstate flashbackový súboj starého majstra s hordou ninjákov v lese. Naproti tomu finále je zároveň vizuálne zaujímavo surrealistické ako aj strašne debilné a nedomrlé. Celkovo je ten film veľmi hlúpy až prijebaný a s vervou nešikovne hustí hromadu smradľavého klišé a patetických hlodov bez ktorých by som sa už naozaj zaobišiel. Kto slintá nad japonskými školskými uniformami nech si pridá jednu hviezdu aby mal pokoj v duši. ()

Zombi

Pozitiva: pěkná holka v hlavní i vedlejší roli; hezký obrázky a barvičky; tváří se to brutálně. Negativa: dementní příběh; hroznej střih a kamera, které až na vyjimky totálně zabíjejí akční scény; nevyužité prostředí japonska; většinou špatné triky; z mrtvol lítají místo krve jakési digitální kuličky :o) ()

DaeGurth

Není to až tak špatné... ty triky mi nevadily, místy jsem si je dokonce užil. Co film zabilo byly postavy. Žádná z nich si mě nedokázala ani trošku získat. ()

Bozvav

Na filmu mi nevadil přiblblý scénář, mizerné efekty, akce vykradené z jiných filmů, nesmyslnost některých sekvencí, ale zbytečná, pro asijské bojovky příslovečná krutost, hraničící až s obsedantní zálibou v useknutých údech, vypíchnutých očích a jiné podobné ptákoviny, které jsou v takovém množství zbytečné a nikam film neposunují. Hlavní hrdinka pěkná osůbka, ve své roli uvěřitelná, slušná muzika. Dávám dvě slabší. ()

merigieren

jedna japonská upírka, vzhledu středoškolačky s několika pramínky vlasů v obličeji vyvražďuje ostatní upíry a chce zabít svou matku královnu. holky jsou hezké, agenti co se vyvraždí mezi sebou též, jen upíři trochu standardizovaně deformují své obličeje. Souboje by mohly trvat o pár minut méně, scénka v japonštině vyvolává nutkání to vypnout, ale i tak je to celkem zajímavá podívaná. ()

Wolvie

Otřesná kastrace vynikajícího anime seriálu.Za něco takového by si tvůrci zasloužili doživotní zákaz jakékoliv filmové práce. ()

MickeyStuma

Tento snímek plný soubojů, krve a fantastických kreací je natočen podle stejnojmenného animovaného počinu, takže aby mu zůstal věrný, jeho vizuální podoba se snaží působit věrohodně. Tempo je komiksově rychlé a děj tak uhání, že se stačí jen ohlédnout a divák neví, co se právě děje a proč. Ztvárnění příběhu se zcela drží asijských legend a tradic, takže pro evropana v mnohém nepochopitelné. Efekty působí věrohodně. Digitální krev připomíná onen komiks a jistou nadnesenost. Největší vadou na kráse je však poněkud kostrbatá animace hlavního upírského monstra. Sice je tu snaha zakrýt tuto neduhu velmi rychlým střihem, ale mému oku to stejně neuniklo. Akce střídá akci, takže tu není místo na nějaké podlouhlé vysvětlovaní. Možná je to škoda, ale na druhou stranu by to ztratilo svoje adrenalinové kouzlo. Snímek jen pro zaryté fanoušky manga komiksů. ()

gauron666

O dost horší než originál, asi nejvíc mě štvala ta mladá holka co se neustále lepila Saye na zadek tu si filmaři mohli odpustit. Alespoň, že tvůrci obsadili do role Sayi moji oblíbenou Ji-hyeon Jeon (Gianna Jun) tak i když jsem se chvílema dost nudil Gianna mě z nudy vždycky vytrhla. Prostě podprůměrný film nic víc. ()

darkreider

Zo začiatku to malo šmrnc, potom prišli treťotriedne efekty a na záver to Nahon prehnal so psychadelikami. Tie tvrďácke reči som tým dvom teenagerkám fakt žral. Mám pocit, že sa snažili tváriť vážne a stavať atmosféru, ale musím povedať, že atmosféra nikde a ku konci už to pôsobilo velice vtipne. ()

Al44...

To co perfektně funguje v anime předloze, zde nefunguje vůbec. Na jednu stranu je to po vizuální stránce docela pěkně natočeno, bohužel jakmile dojde na samotný děj a dialogy, dostává film pěkně naprdel. Tzn. při sledování tohoto filmu je třeba odložit veškerou logiku stranou a soustředit se jen na akci. Celkově to spíš působí jako videohra ve stylu Onimushy nebo Blood Will Tell smíchaná s upírskou tematikou. ()

rainman93

Cokoli vás napadne, že má něco společného s filmem, tak v tomto pokusu to jen těžko budete hledat. Napadá mě jediná věc, která se mi tam vážně líbila. Ten černý Peugeot. ()

Sykon

Tak tentokrát jsem neměl šťastnou ruku při výběru. Ale zklamaný jsem tak úplně nebyl, protože už ten název mi hodně napověděl co asi tak můžu čekat. Z velké části špatně sestříhané souboje, nesympatické a nelogické vedlejší postavy (generálova dcera), hloupé dialogy a špatně vypadající triky, jen tak namátkou. Ale přitom všem se mi určité aspekty líbily - prolínání záběrů z americké základny a japonských uliček bylo hodně stylové a rozhodně se dalo využít i líp. Když se pak děj přesunul do minulosti, začal se mi ten film i líbit. Ovšem přišlo to pozdě a v malé dávce, takže tentokrát jen slabší 2*. ()

Josh Hartnett... tasí kolty?

Josh Hartnett... tasí kolty?

13.09.2009

Nepletete se, včerejší novinka se jmenovala skoro stejně. Tentokrát se ale místo veterána Jeffa Bridgese stane pistolníkem představitel mladší herecké generace Josh Hartnett. Stane se tak v… (více)