Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

H3LLraiser

Průměr kterej vyzvedává krásná a vynikající Kate... Ale vzápětí mu nohy podráží tak imbecilní konec takže ve výsledku pořád jen průměr... ()

Horác

Když jsem se na to díval, venku hrozně foukalo. Takže jsem měl kino skoro všemi smysly. Navíc Katka je pohledná a hezky seká cepínem. ()

brasek

Príbeh zo začiatku je rozohraný veľmi slušne. Bohužiaľ ako odsýpa dej tak sa prepadávame do hluchého a suchého klišé. Nezvládnutá záplatka a absolútne chýba gradácia deja. ()

Ronkar

Není to sračka ale spíš hodně průměrný thriller a dost bídná detektivka. Mohlo to mít skvěleou atmosféru, která by toho mohlo dost zachránit, ale paradoxně tu není téměř vůbec. Vidím jen dva plusy, drsný prostředí, který já osobně žeru a je ho tu fakt hodně. A sexy Kate Beckinsale, která prakticky nesleze ze záběru. ()

v0jt1s3k

Docela pritazlive tema (od dob The Thing a Akt X mam thrillery/horrory z opustenych zakladen rad :) ), prvni cast se vyvyji slibne, ale druha pulka uz je o dost horsi. Navic spousta klise, flashbacky, nejak mi to nesedlo, cekal jsem vic. Zase na druhou stranu, je to koukatelne po celou dobu a to se dnes pocita :). ()

Mukade

to bolo dobré na začiatku, prestrelka v lietadle nad antarktídou :) , retards. Pod 3 hviezdy si ten film nezaslúži. Príbeh plus Kate za tri * a 4. * za Antarktídu ()

chosan

Abych byl upřímný tak je to film asi jako každej jinej ale mě se ta zápletka a ten film moc líbí takže já dávám 80%. ()

zekon

A kde je napětí? Kde je nějaká zajímavá zápletka? Kde je logika? Atraktivní prostředí, scénář mohl být taky OK ale celek je bídný. ()

Naby

Film byl celkem fajn, jenom se tam trosku opakoval jeden motiv. Cast napeti se bohuzel ztratilo tim, ze zapletku spatne rozuzlili ;-). Nevycuhuje z sedeho prumeru. ()

Cubah

Líbilo se mi prostředí i Kate, lněkteré záběry Arktidy přímo lahůdkové, akce nebyla špatná hudba taky ne. Ale tempo bylo až příliš kolísavé, atmosféra atraktivního prostředí tak nějak nevyužitá, asi spíš chybou scénáře. Přišlo mi, že příběh postrádá kontinuitu, rozpadá śe a zase slepuje a nakonec to tak nějak celé vyšumí do sněhové bouře... ()

complex

keby sa dala dat iba pol hviezdicky tak by si tento film zasluzil len tu polku.. pretoze je to velmi slaby film a tu pol hviezdicku si zasluzi maximalne za herecku Kate beckinsale.. fakt naozaj slabota, dalo by sa povedat ziadna zapletka... a je to slusna hodina a pol nudy... ()

Ladas6

Mě to nebavilo... Jediným přínosem filmu je opravdu to prostředí Antarktidy. Jinak je to normální thriller jako každý jiný, který ničím nevyniká. Bohužel hlavně ne herci... Film je snadno předvídatelný a navíc když se to konečně trochu "rozjede" tak je z nepochopitelného důvodu vložena neskutečně nudná a zdlouhavá pasáž o minulosti hrdinky - šerifky, kterou se to opravdu opět rozesere a spadá do podprůměru. ()

ronas

mrazivy trihller s par nelogickymi scenami, ale vzhladom na prehladnost deja to chapem.. nemozu byt herci v kombinezach od hlavy po paty vzdy ked su vonku. napatie nechyba a prepojenie so spomienkami hlavnej hrdinky tomu len dopomaha. len ti "zloduchovia" su daki sympaticki.. az mi to na nich nesedi :) ()

D||X

Slušný atmosférický mysteriózní krimi thriller... Bez problému jsem si jej užil, nic mi na něm nevadilo. Taková žánrová dobrá jednohubka. ()

Pythonator

Kate Beckinsale můžu a ve spojení s ledovým počasím je to nezapomenutelný mrazivý zážitek. Jistěže mohl být film lepší, ale taky mohl být mnohem horší. Já byl spokojený už jen protože moc filmů z Antarktidy k vidění není. ()