Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

AmunRa

Krásné zamrzlé scenérie, krásná Kate Beckinsale, mizerný scénář a zoufalá režie. Je skoro umění nevykřesat špetku napětí z vyšetřování vražd na stanici u Jižního pólu. ()

zanvalzans

V tomto filmu chcipnul pes,no a aj ten zušiel.Try vraždy a balíčky s diamantom,óóóó aké úchvatné.Samý sňah,meidanová stanica a austrálsky vrah...no pekná konbinácia či nie? ()

TommmyT

Nejlepší na tom filmu je prostředí. Jako celek to není úplně špatné, ale příběh i zpracování by mohlo být rozhodně lepší. Chybí tomu atmosféra, je to průměrná akční detektivka. ()

enoemis13

Kate Beckinsale predviedla to najlepšie, čo dokáže vlastne už v úvodnej scéne, keď sa vyzlečie a ide do sprchy. Po tejto scéne neodporúčam sledovať ďalej .... Prúser okrem hlavnej herečky ( a aj ostatných hercoch) spočíva hlavne v skvelom scenári: Načo Mooney volal Štetku aby tam prišla ??? Ako sa tam (Vostok) kapitán Austrália dostal??? Ako sa tam dostal kapitán Amerika??? Prsty sú očividne oveľa citlivejšie ako nos, ústa, tvár ... v -65 o nich totiž bez rukavíc prídete zatiaľ čo tváričku make-up ochráni, ďalej ten absolútný kľud, je tu vrah no a čo.... prestrelka spred 60-tich rokov rozlúštena za 20 sekúnd (černoško vojačik pomohol), uviazli sme, čo spravíme - pohoda ujrčite je tu nejaké okienko s výbušninami, ktoré zmrznuté v ľade odpálime baterkou z telefónu ... kpt. Amerika tam prišiel lebo niekto kontaktoval obchodníka so zbraňami- obchodníka so zbraňami - NAČO ??? ( 3 - krát som si to potom ešte prehral, či je to vážne arms dealer - áno je) ... 15% ()

lumi1

toto bol taký slabučký filmík...a mal také množstvo chýb že to nie je ani možné...ale tak dalo sa to predýchať ()

Colowratek odpad!

Pokud aktuálně netrpíte hypotermií, na tento film se sice podívat můžete, ale asi ho nedokoukáte. Kategorie filmu neodpovídá ani v jednom bodě: Akční/Krimi/Thriller/Drama. Nejakčnější scénou je maniak vyzbrojený cepínem, což by mohla být cool zbraň, ale nějak to prostě nefunguje. Detektivka to také není: pachatelem je jediný potetovaný příslušník stanice, a tudíž žádné překvapení, slušňáci zůstanou slušňáky až do konce. Dále se ani jednou se neleknete a tím dramatem by snad mohl být ufiknutý prst hlavní hrdinky, které by to ale patřilo, když se nechala obsadit do takového škváru. Doufám, že jsem o nic zásadního nepřišel, protože posledních 20 minut jsem musel prostě vypustit. ()

bobin85

Nic preplacanyho az do konce sem hadal kdo a proc tam vrazdi nakonec se to pekne zamotalo a prostredi to tomu jen pridalo chladna drsna antarktida ()

jay.jay.13

Hloupej, zmatenej, nelogickej a nudnej paskvil. Thriller z prostředí antarktidy bez špetky napětí nebo atmosféry, jenom hromádka klišé poslepovaná rutinní režií. Že je něco špatně mi došlo už v úvodu, když na mě Kate tak hrozně samoúčelně vystrčila zadeček - tak nějak sem tušil že nic zajímavějšího už do konce filmu neuvidim. A bylo to tak, pár minut po shlédnutí filmu si jen matně vzpomínám že sem ho kdy viděl. Vedle "Náhradníků" nejzbytečnější film roku. 3/10 ()

qnnaire

Príbehom a nápaditosťou priemerný thriller, ktorý však vyniká najmä výberom prostredia a herečky pre hlavnú postavu. Kate Beckinsale sa do úlohy dobre hodila. Prostredie Antarktídy je neokukané a mimoriadne atraktívne. Snežná búrka je pre napínavú bitku so zloduchom ideálna, pretože reálne aj prenesene zhusťuje atmosféru. Napriek tomu mi však vo filme čosi chýbalo. Záver bol mdlý, hĺbka postáv nie veľmi prepracovaná a dej až priveľmi jednoduchý a predvídateľný. Ale vďaka Kate a Antarktíde dávam o * viac. ()

smazilek

Průměrný film, ale vzhledem k tomu že mám ráda Kate Beckinsale a zaujalo mě prostředí, ve kterém se film odehrál, tak mě to docela bavilo...:-o) ()

Listey

Hodně, hodně slabý film. Ani obsazení velice sympatické Kate Beckinsale nemohlo nic zlepšit. Při sledování jsem alespoň stihl vyřídit spoustu mailů a jiné korespondence ()

lexmark

V ledových pustinách snad nejde natočit špatný thriller, to sem si ještě nedávno myslel, jak moc sem se mýlil. Sic je tam nějaké napětí a film nijak nenudil, jen mi tam něco chybělo. Nicméně na jedno z kouknutí proč ne, navíc když je tam ta Kate, které ani -60 stupňů neponičí make-up a vypadá jako kdyby vypadla z obálky lechtivého časopisu. ()

ondro77

Dost velká slabota,podla traileru som čakal troska horor,namiesto toho som sa dockal hororovej nudy ,1* dávam za Kate B a druhu za jediný moment filmu ktorý ma ako tak uputal. ()

JerryPilsen

Nelogické vraždy,zmatené postavy a chaotická akce.Přesto 3* za originalitu a přece jenom nečekaný průběh.Ale některé scény byly k pousmání. ()

ghostwo

Tři hvězdičky úplně v pohodě. Děj sice neslanej nemastnej, ale jako celek to celkem jde. Exteriéry jsou poměrně neošizené a styl celého filmu je poměrně koukatelný. Myslím, že se nemusíme bát, že by filmařům došli nápady na nov é filmy. V podstatě by mohli vše co se teď dělo ve městech (kriminálky atd.) přesunout na severní nebo jížní pól a bude to. Nedávno jsem tam viděl i řádit skupinu upírů, tak je vidět, že už na tom pracují. Místo např.Policajt z Beverly Hills může být Policajt z Antarktidy nebo nový seriál CSI kriminálka Arktida. ()

Yossaretix

Celkem průměrný thiller, velmi předvídatelný, kdo je hlavní záporák je jasné celkem brzo, ale honička na lanech je opravdu skvělá a originální, za tu a Kate při sprchovačce stojí za kouknutí, po rozuzlení mi chyběla střílečka mezi mrtvolami :-), záporák se mrazivě potrestá sám, ale nenudilo a to je hlavní. ()