Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

borohub

Nevím no, celý film působil tak nedomyšleně, avšak neříkám že nápad by byl špatný , spíše naopak, bohužel nápad nebyl dotažen do konce, tak vzniklo to co vzniklo. Konec byl zbytečně zdlouhavý(sorry, ale myslím že to tam nemusela hledat 15 minut, šlo by to zkrátit na 5 minut třeba) - autoři se jen snažili asi vytvořit nějaký nádech tajemna ale nepovedlo se jim to. no nic, nebyl to přímo ztracenej čas, ale mohl jsem se zabavit lépe ()

RobbieM@N

Zas tak hrozné to nebylo, je tady přece Harvey Specter (Gabriel Macht) a uvízne asi na 6 měsíců na opuštěné základně s Kate Beckinsale, sice až na úplném konci ale stejně se to počítá. Jak už někdo poznamenal, charaktery jsou ploché a scénář není nijak extra originální, ale komornější antarktickou atmosféru to má a o to tu šlo. Natočit to lepší režisér, mohlo to dopadnout slavněji. ()

kirmakX6on

eh..tak asi největší překvápko pro mě bylo hned na začátku...zjistil jsem, že ruské nákladní letadlo s utrženým jedním motorem a rozstřílenou kabinou může i ve vánici "hladce" přistát uprostřed Antarktidy dokonce i bez jediného pilota :-) ...prostě tak, samo od sebe :-) Takže tolik asi k míře "reálnosti" tohoto snímku. Napínavý je jen trochu, akční scény jsou primitivní, příběh nezajímavý....ne, že by to bylo vyloženě nekoukatelný, to zas ne, koukat se na to dá ...ale doporučuju spíš jen fanouškům Kate Beckinsale, jinak je to ztráta času. Celkově 30% ()

ac1976

Nuž neviem. Akčný mysteriózny thriller? Čestne priznávam, že ma na celom filme najviac zaujala Kate Beckinsale v sprche. Určite nie ten predvídateľný koniec, nudná akcia, alebo klišé o opitých rusoch. Skôr by ma prekvapilo, keby v každom U.S. filme nemal hlavný hrdina nejakú traumu. Pokiaľ v TV nedávajú nič zaujímavé tak je to, napriek všetkému, príjemne zabitý čas. ()

Mamlas

Podřadná detektivka, na kterou se dá dívat jen díky neobvyklému prostředí. To prostředí je bohužel ryze digitální a/nebo na zeleném plátnu a zbytek je studiovka. Střih je poměrně zmatečný, události často nesmyslné a popírající fyziku i rozum. (18%) ()

mrclTV

Tomuto filmu som neveril niekoľko vecí, neveril som tú luxusnú a preľudnenú stanicu na Antarktíde, neveril som počínaniu šerifky Stetkovej (ktorá pravidelne strieda záchvevy geniality s pravým opakom) a naopak, to čoho som sa pôvodne najviac obával, zápletky, tú som prijal prekvapivo dobre. Naháňačky s cepínovým vrahom po základni (ktoré boli miestami skôr vtipné, ale miestami aj celkom pridali na atmosfére) film udržali na aspoň priemernej úrovni. ()

Miloško

Už dlho som nevidel tolko nezmyselností ako v tomto krimi thrileri.Vsetky postavy,ich počiny sú tu nezmyselne nelogické.Ved prežiť to čo prežili na južnom póle, je nemožné.Aj scénar,príbeh,rozuzlenie je nezáživné,nepútavé.A tvorcom ďakujem aj za nádhernú antarktickú zasneženú scenériu-digitálnu. 2/10 ()

kenny79

Co čekat od filmu o kterém jsem vůbec nic nevěděl a čistou náhodou jsem zahlédl trailer na jednou stánkovém DVD ?? Pro mě nečekaně zábavné a napínavé. 60% ()

patsandor

Senovi filmy mají zatím sestupnou kvalitu, uvidíme co dokáže s též sestupným Cagem. Film ničím navíc nepřekvapí, je to klasická kriminálka, která se jen odehrává na zajímavém místě. ()

otamat

Co si budeme povidat - Kate Beckinsale je proste nadherna a diva se na ni moc dobre. Tenhle snimek, ale ani ona neutahne. Je to totiz poradny "naklad", citajici prihlouply pribeh, nulovou atmosferu, konecne rozuzleni atd. Lokalita je skvela a slo toho v ni udelat tak strasne moc. Skoda. ()

Cannonball

Stokrát videné scény žiadna originalita. Nevyvolalo to vo mne žiadne pocity, hlavne nie pocit napätia. Chcel som napísať, že to bolo nudné ale pravdou je že to bolo jedno veľké sklamanie napriek tomu, že som nič extra nečakal. ()

Psychotic17

Krimi opředená tunami sněhu a tunami klišé. Máme tu chudinku trauamtizovanou, ale sexy ženu-detektiva, dále naprosto neschopného vraha, který se místo pistole ohání horolezeckým cepínem a zřejmě má i rentgenový pohled, protože zaútočí na naši policitsku čirou náhodou zrovna ve chvíli, kdy poprvé a naposled nemá u sebe zbraň, neméně neschopného agenta Spojených národů... tyto postavy se angažují ve vyšetřování, ve kterém uvidíme jednu naprosto absurdní honičku ve sněhové bouři, schopnost protagonistky přesně interpretovat průběh přestřelky (kdo ji začal a proč, jak probíhala a jak skončila) z několika mrtvol a otvorů po kulkách, amputaci prstů za plného vědomí, na jejichž ztrátu naše hrdinka reaguje slovy "Krucipísek!"... Vážně, šlo to natočit hůř? Já si to nedokážu představit. Balanc mezi jednou hvězdou a odpadem. 15%. ()

srolyma

Z Antarktidy jsem viděl tři filmy, z čehož dva se jmenovali Věc, takže jsem pořád čekal, kdy z někoho začnou lézt chapadla a postavy se začnou transformovat v různá bizarní stvoření. Tak tentokrát ne. Pobíhá tu klasický zabiják vyzbrojený cepínem a ve hře je tajemný náklad uvězněný padesát let pod vrstvou ledu v havarovaném letadle. Nejzajímavější je tady právě to prostředí ledového kontinentu, jeho izolovanost a drsné přírodní podmínky. Děj už je trochu slabší, logicky občas pokulhává a ke konci se už dost vleče. Ve výsledku průměrný film na jedno zhlédnutí. ()